Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2023 00:58

Ahoj,
nasazujeme W11 a mám zajímavý problém.
Jde o počítače, které ovládají technologie. Obsluha při střídání směny poklepe na ikonu, pod kterou je cmd skript ve standardním zápisu "shutdown -r -t 0". A u Win 11 se někdy stane, že místo restartu se pouze odhlásí. Přišlo se na to jednoduše - po restartu totiž PC najede do lokálního účtu a automaticky spustí aplikace k ovládání technologie. Pokud restart nenastane, pak zůstane PC v přihlašovací obrazovce. V eventlogu je jasné, že k restartu nedošlo - lakonická zpráva "Pokus uživatele xxx restartovat, nebo vypnout počítač se nezdařil". Zkusil jsem přidat parametr -f, ale je to stejné. A stejné to je, i když obsluha restartuje PC standardně přes nabídku start.
Podotýkám, že u předchozích Win7 a Win10 se toto nedělo.
Co s tím?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ut131313 » 10 úno 2023 09:55

PC jsou stejná? Jak se liší? U všech PC? Platforma? AMD x Intel Čipová sada? W11 Build?
Mám PC s Win11 přes půlrok a nikdy se mi to nestalo. Standardní restart přes menu vždy OK.
Můžeš zkusit tuto starou utilitu. ? https://kosata6.cz/projekty/automaticke-vypnuti-pc Na Win 10 fungovala dobře. Na Win 11 nezkoušel. Napiš jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ut131313 » 10 úno 2023 10:22

To je na mě? :-) Nevím ...
Tak něco napiš ...
Ještě mě napadlo: Fastboot ZAP/VYP? Podporovaný HW? (UEFI Only?, GPT?, Secure boot?, SSD nebo HDD?)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2023 10:56

PC jsou naprosto stejná, Intel, Dell.
W11 22H2
FastBoot off
Je to W11, takže samozřejmě uefi, secboot, gpt, ssd.
Utilitu zklusit můžu, ale bude to k ničemu, beztak používá WinAPI. Zkoušeno shutdown, psshutdown, WMI Win32_OperatingSystem s funkcemi Reboot, Win32Shutdown, Win32ShutdownTracker, powershell Restart-Computer (-Force), vše se chová stejně.
Tvůj program vyzkoušet můžu, nicméně používat programy třetích stran je nežádoucí. Fungovat bude stejně, protože používá WinAPI, což je stejné jako např. psshutdown.
Nové stroje mají samozřejmě jiný HW, než měly staré, takže na dva se nainstalovaly W10. Tam se chyba neprojevuje.

Zkus si spustit eventlog / Systém a hledej ID události 1073. Opravdu tam nic takového nemáš?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod pcmaker » 10 úno 2023 12:21

Nemá Dell nový BIOS?

Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ut131313 » 10 úno 2023 12:27

Vidím, že už jsi zkoušel všechno možné.
Já nemám 1073 ani 1x, a to PC používám už přes půlrok. (V profilu.)
Aby jsi mi věřil:
1073.png
1073

Dal jsem Filtr: Kdykoli a zatrhl všechno.

Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ut131313 » 10 úno 2023 12:43

Dále mě napadlo: Zkus vytvořit nový Profil a i třeba jiného typu. Třeba i Administrátora. Nadbytečné Profily smaž. Aby Win11 nechtěly "výběr". Jestli teda můžeš. Jinak nevím ...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2023 16:26

pcmaker: Při instalaci vše zaktualizováno. Přes dell command.
ut13: pc je v doméně. Startuje samo do lokálního účtu. Ten je jen jeden. Windows si nevybírají. problém - jak je psáno - je v tom, že se místo restartu odhlásí. S přihlášením problém není. Jasné?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod pcmaker » 10 úno 2023 19:20

ut131313: Tyhlety značkové PC jsou dost specifická záležitost a v některých věcech se dost liší od běžných PC "skládaček". Počínaje nestandarním HW (MB, PSU, uchycení disků ...) až po různé proprietární managementy na úrovni HW a software. Asi bych to zatím vyřešil nasazením downgrade na Win10 a po vyzkoumání příčiny a jejím odstranění nasadil 11ky. S těmito stroji moc lidí mít zkušenost nebude, tzn. běžné rady tady z fóra nepomohou. Tím spíš, že je tazatel zkušený v IT a přesto je to pro něj docela problém.

Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ut131313 » 11 úno 2023 11:51

ITCrowd píše:pcmaker: Při instalaci vše zaktualizováno. Přes dell command.
ut13: pc je v doméně. Startuje samo do lokálního účtu. Ten je jen jeden. Windows si nevybírají. problém - jak je psáno - je v tom, že se místo restartu odhlásí. S přihlášením problém není. Jasné?


Ještě, že jsi to napsal. Jasné mě to nebylo. Myslel jsem, že se zastaví při startu a čekají, až se někdo přihlásí (Profily).
Jsem běžný domácí uživatel (zkráceně BFU) se Single PC, takže připojení do domény na server neznám. Ani různé tzv. politiky (gpedit), atd. Ani vzdálené připojení nepotřebuji, když vždy sedím u PC (doma). Já se PC neživím, já na tom jen prodělávám ...

Takže Ti s tím bohužel nepomohu. Ahoj.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 28 vteřinách:
pcmaker píše:ut131313: Tyhlety značkové PC jsou dost specifická záležitost a v některých věcech se dost liší od běžných PC "skládaček". Počínaje nestandarním HW (MB, PSU, uchycení disků ...) až po různé proprietární managementy na úrovni HW a software. Asi bych to zatím vyřešil nasazením downgrade na Win10 a po vyzkoumání příčiny a jejím odstranění nasadil 11ky. S těmito stroji moc lidí mít zkušenost nebude, tzn. běžné rady tady z fóra nepomohou. Tím spíš, že je tazatel zkušený v IT a přesto je to pro něj docela problém.


To, že Dell dělá PC s vlastním HW a to ZÁMĚRNĚ vím. Ale napsal, že má Dell až později. No nic. Už jsem mu napsal, že mu s tím bohužel nepomohu. Ahoj.
Naposledy upravil(a) ut131313 dne 11 úno 2023 11:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod ITCrowd » 11 úno 2023 11:57

V pohodě. Klidně můžeš mít nějaký nápad, který by mohl vést k řešení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53615
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 11 restart bug - místo restartu se jen odhlásí

Příspěvekod petr22 » 11 úno 2023 12:31

Neni trochu brzo na nasazeni W11? U nas budeme mit na vyrobnich zarizeni W11 az pristi rok.

W11 obcas delaji dost divne veci, napriklad misto restartu velice rychle "problikne" obrazovka,
pocitac je zamceny na uzivatele a kdyz ho chce clovek znovu restartovat, oznami ze bude zruseno
prihlaseni dalsich uzivatelu, i kdyz spravce uloh ukazuje ze tam zadni nejsou. Tohle muze vyresit
pouze particka Indu, nikdo jiny.

Ja bych osobne s W11 jeste pockal, neni zadny spech, W10 maji podporu do 2025.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Misto zvuku 5.1 jen 2.0
    od kuře » 19 říj 2023 14:32 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1650
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 09:25
  • Samovolný restart PC Příloha(y)
    od Fotrik » 28 dub 2023 12:04 » v Problémy s hardwarem
    14
    1693
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2023 12:27
  • PC neumí restart
    od ELIXIERE » 13 lis 2023 15:44 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1283
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 17:27
  • Menší ssd naklonované do většího - nelze rozšířit kapacitu C: o nealokované místo na disku Příloha(y)
    od jxdm » 21 srp 2023 16:57 » v Problémy s hardwarem
    4
    838
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 17:37
  • Zčernání obrazovky a následný restart Příloha(y)
    od Scofield_CZ » 26 lis 2023 22:44 » v Problémy s hardwarem
    0
    982
    od Scofield_CZ Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 22:44

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů