Problém s grafikou - DirectX 9?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s grafikou - DirectX 9?

Příspěvekod halancik » 20 lis 2005 17:35

Ahoj,chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte co by mohlo být s mou grafikou (integrovaná na zákl.),ať spustím prakticky jakoukoliv hru (i Mario!) tak je vše moc tmavé-dá mi to problém z toho vůbec odejít.Vím že integrovaná je na prd ale jak už sem tu psal minule tak nejsem náročný ale jde o to že to tak není od začátku-dneska jsem se zkusil přesvědčit a nainstaloval jsem si hru (Maziac) kterou jsem už jednou měl ( stáhlou z toho samého servru),a prve to fachčilo,teď ne.Zkoušel jsem to různě přenastavovat v nastavení pro zobrazení-podle Průvodce při potížích ale nic.V tom testu na funkčnost DirectDraw se mi to v tom třetím kroku zase zobrazovalo tmavě (ten skákavej čtverec) je to ten celoobrazovkový krok,jinak v tom normálním (neceloobrazovkový) to bylo dobré.Jinak ten test na Direct3D (nebo tak nějak)to bylo pokaždé špatné.Když se mě to ptalo jestli to bylo vidět tak jsem zvolil že ne ale to je celý-nijak mi to nepomohlo,napsalo to že je to chyba.V průvodci radil ať to vypnu (DirectDraw) ale stejně to nepomohlo.Ovladač pro G.adaptér (kartu) není k dispozici nový (aspoň podle průvodce aktualizací).Jinak mám Direct X 9.Nemůže to být tím?-že je to na tu kartu nějak moc?před tím když mi to funguvalo tak jsem ho neměl.Ale vypnout akceleraci jsem taky zkusil ale stejně nic.Děkuji za rady.

mod. by mikel: změna nadpisu

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 lis 2005 12:10

DX9 samo o sobě by na to nemělo mít vliv. Nainstalovat si ho můžeš k jakýkoliv grafice, i když jeho možností nevyužije.
Asi by chtělo začít tím, co vlastně za grafiku tam je. Případně co máš za desku? Zkoušel si procházet ovladače, jestli tam nejsou nějaký volby pro nastavení jasu, kontrastu, či tak něčeho?

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 26 lis 2005 13:21

Ahoj,to všechno jsem zkoušel jinak co mám za grafiku jsem psal v diskusi o zlepšení výkonu na mém kompu,myslím že zrovna ty jsi se na ní díval-byl tam odkaz na ní ale abyste to nemuseli hledat tady je-http://www.xcomputer.cz/DetailPage.asp?DPG=54377&CatId=242.
Jinak jak jsem psal-není to takhle od začátku,proto si myslím že by to mohlo jít nějak udělat.Pokud vás teda něco napadá tak mi to prosím napište.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 lis 2005 16:22

jo, to je možný že sem se na ní díval, ale jak vidíě, opět sem to mezitím zapomněl. Jak to vidím zas si to vybavuju...
Říkáš že si novější ovladače nenašel. Kde si se díval? Na VIAareně sou poslední z dubna. Ty máš? Jestli jo, zkus grafiku přes správce zařízení odinstalovat, restartovat comp a nainstalovat ji znovu.

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 26 lis 2005 16:32

Podívám se.Hledal jsem jí prostřednictvým tý služby ve winu -"Nainstalovat nový ovladač",vyžádá si to vložit CD k té desce a pak to hledá no a potom to napíše že nový není :D .Počítač jsem kupoval v Září tak si myslím že by tam být měl.Myslíš že když to před měsícem šlo a teď to nejde že to může být tím?


Tak jsem to nainstaloval a nic :cry: .

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 lis 2005 10:09

Co se týče DirectX (byla o něm řeč), reinstaloval jsi ho od doby, kdy ti hry fungovaly?? Já si myslím, že by to souvislost s tvými problémy mít mohlo!

Co zobrazení Windows (práce s nimi), to je OK?? Pokud jsou problémy pouze ve hrách, nemusel by to být problém pouze ovladače grafiky ale i DirectX, zvukové karty....těžko se tyhle věci hledaj/ladí.

Ale reinstalace ovladače je správný (ikdyž první) krok. Zkus se podívat do správce zařízení, zda-li náhodou není u tvé grafiky nějaký vykřičník - je nainstalovaný ovladač OK??

Myslím, že by se hodil i odkaz na tu hru, která tě zlobí - mohli bychom ji tady testnout.
Rimms

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 27 lis 2005 13:39

Píše to že zařízení pracuje správně,jinak jde opravdu jen o hry.Co se týče Direct X tak na stránkách Microsoftu píšou že nejde odinstalovat.Já si myslím že je to taky tím.Pokud víte jak to odinstalovat tak mi to napište a já to zkusím.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 lis 2005 13:47

Jestli máš XPčka, tak hledej tady odinstalátor DX9, Jestli máš starší verze Win, tady máš řešení.

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 27 lis 2005 14:02

Tak jsem to četl a upřímě řečeno to nepůsobí moc optimisticky,během toho procesu bych asi nervama zkolaboval :wink: ,máte to někdo odzkoušeno?


Tak jsem to zkusil,ale moc to nechápu (vlastně vůbec to nechápu),jak se s tím manipuluje,pokud to už někdo z vás dělal tak mi napište co a jak.Zkusil jsem taky jiný odinstalátorya ten jeden (DirectX Happy Uninstall V3.7)byl sice očividně jednoduchý ale zas mu vadilo že mám Service pak 2.

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 27 lis 2005 17:18

Tak jsem teď zkusil to poslední co jsem nezkoušel-změnit kvalitu barev z32bitů na 16bitů a bylo to přesně jako v těch hrách-jako když mám nasazený brýle na autogen,myslíte teda že to může být tím že se ty hry spouští v 16bitovém režimu?

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 lis 2005 18:46

Takže obraz ti nefungoval správně ani ve Windows??? Potom bych hledal problém v ovladači grafiky případně v hardwaru samotném (což bych ti nepřál). Co zkusit odebrat grafiku a restartovat pc??
Rimms

Uživatelský avatar
halancik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod halancik » 27 lis 2005 18:52

To že nefungovala grafika v režimu 16bitů je na závadu?Jinak integrovaná grafika se nedá vyndat ne?-nebo jo?Snad to nebude tak hrozný jak to vypadá :o .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rada s grafikou Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 srp 2023 10:48 » v Problémy s hardwarem
    2
    1090
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    19 srp 2023 10:56
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém se spouštěním PC
    od ovisekondra » 12 bře 2024 13:07 » v Problémy s hardwarem
    6
    1101
    od ovisekondra Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 08:24

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 10 hostů