Operu nebo IE? (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Operu nebo IE? (vyřešeno)

Příspěvekod alias75 » 27 lis 2005 00:47

Mám možná trochu stupidní dotaz :oops: ,ale mám comp kompletně zaflákáný programy.Je to hlavně proto ,že si nechávám E: skoro celé cca 9,56GB volné na filmy.Některé musím sjet přez dva programy aby byli ok.No a potom mě zůstane jen cca 6 GB na C: a tam je vše ostatní.Těch 6GB není žádný šlágr když se hrabu do MT a do patchu na něj a ještě je tu přítelkyně a její práce na PC.Ale k věci ,naprosto si mn e získala opera protože na viry a jinej ksyndl neznám nic lepšího.Je super,ale s IE a pouhýmy 6Gb nic moc.Jde vykopnout IE a jet jen na Operu aby to přežil system?Jinak mám AMD Duron 950MHz 256MB RAM,os win XP 2.Díky za radu.

mod. by Ltb
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 27 lis 2005 09:37

Nemusíš nic vykopávat, IE si můžeš klidně nechat jako záložní prohlížeč a klidně si nainstaluj Operu, nijak se neruší a systém to přežije bez problémů

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 lis 2005 09:46

Dělej si všechno přes Operu, ale IE musíš mít kvůli Windows Update. A pokud vím, je hodně programů (např některé online antiviry), které nepustíš jinde než v IE.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 lis 2005 10:47

Souhlas s kolegy, MSIE v systému nechej, ale nepoužívej ho :wink:

Max. v nouzových situacích, kdy navštívíš stránky, kde zřejmě ještě nepochopili (nechtěli pochopit), že existují i jiné vychytávky než je stařičký MSIE 6.0
Rimms

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 27 lis 2005 10:54

Rimmer píše:Souhlas s kolegy, MSIE v systému nechej, ale nepoužívej ho :wink:

Max. v nouzových situacích, kdy navštívíš stránky, kde zřejmě ještě nepochopili (nechtěli pochopit), že existují i jiné vychytávky než je stařičký MSIE 6.0


Fajn díky.Měl jsem na mysli velikost souboru Opera + IE je na můj comp moc.Místo GB málo chci víc a oba dohromady???Ne tedy kvůli tomu že by se tloukli ale jen kvůli tomu místu.To jste mě ,ale zodpověděli taky ,takže Vám díky.Budou tu oba.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 lis 2005 23:22

O místo se bát nemusíš. "Čistá" Opera zabere cca 6 MB a profily a nastavení v Documents and Settings do 30 MB (pokud nepoužíváš Operu jako poštovního klienta). Pak se tam bude ukládat i pošta.

Ale pokud máš permanentně problém s místem, tak uvažuj o novém disku nebo o výměně za větší.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 lis 2005 23:34

U Opery ještě nezapomínat na cache, historii a podobný věci. Postupem času dokáže docela bobtnat. Nicméně jak bylo několikrát zmíněno, odstranění IE není řešením. To bych spíš uvažoval o větším disku, jak píše mikel. Novej se dá pořídit od patnácti set, kdybys měl hluboko do kapsy a nebál se bazaru, tak nějakejch 20GB za pětikilo by se taky nechalo sehnat...

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 28 lis 2005 04:50

miras píše:U Opery ještě nezapomínat na cache, historii a podobný věci. Postupem času dokáže docela bobtnat. Nicméně jak bylo několikrát zmíněno, odstranění IE není řešením. To bych spíš uvažoval o větším disku, jak píše mikel. Novej se dá pořídit od patnácti set, kdybys měl hluboko do kapsy a nebál se bazaru, tak nějakejch 20GB za pětikilo by se taky nechalo sehnat...

To bude pravděpodobně to řešení.Soubory cache a historii jsem vysmahl v pátek.Nějak jsem na to zapoměl a dělalo to nějakých 160MB.Když ale člověk potřebuje minimálně 10GB tak žádný šlágr.Před týdnem jsem nemohl udělat ani defragmentaci (i když si myslím že moc velkej význam nemá,ale jen na dokreslení)protože jsem neměl ani těch požadovanejch 15% volného místa.Takhle už to dál nejde.Ještě by bylo řešení připojení externího disku.Nešlo by to ?Přes USB připojit nějakých 15-20 GB jako přenosný disk? Něco jako flash disk.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 lis 2005 07:45

Pokud by tě trápila cena, tak o externím disku vůbec neuvažuj. Externí box na HDD koštuje tak od 900,- Kč, k tomu ten disk - to raději kup disk a dej ho do skříně - ještě můžeš koupit rámeček na disk do zásuvky na mechaniku, ale tam máš zase peníze navíc - rámeček bez větráčku kolem 200,-, s větráčkem až 500,-Kč

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 28 lis 2005 18:18

mijaja píše: Externí box na HDD koštuje tak od 900,- Kč, k tomu ten disk , ještě můžeš koupit rámeček na disk do zásuvky na mechaniku, ale tam máš zase peníze navíc - rámeček bez větráčku kolem 200,-, s větráčkem až 500,-Kč

To jsou pádné argumenty.Šup s h...... do bedny.Díkec za radu a za uspořený tiňtili vaňtili.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů