Jde instalovat programy na CD? (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jde instalovat programy na CD? (vyřešeno)

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 00:00

Ahojda měl bych takovej dotázek.Mám tady spoustu programů které využiji jen zřídka a moje místo místo v compu není tak velké.Chtěl bych některé programy přesmahnout na Cd ale některé jsou s instalováním (vlastně většina).Jak na ně?Tomu aby se nainstalovalo něco do files asi nezabráním co?Jde mě o to aby zabírali co nejméně místa ají nemusel instalovat a pak odinstalovávat.Je to i u některých her.Jde to????Díky
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 pro 2005 07:23

Jo jde to, ale program od programu a hru od hry. Nejlepsi by bylo RWcko a zkusit to vypalit, vim ze je to zdlouhavy ale nikdo ti nemuzeme rict u kazdyho programu / hry ze to pude nebo nepude, ja ti treba reknu ze u Scorpions WinCheateru to de a ze takovej Total Commander a WinSCP ztratej vsechny nastaveni atd. Ale programu je o hodne vic, a urcite tady neni tolik lidi, abysme ti rekli u vsech her/programu jak to je.

Mozna na to neco je, ale na to jsem kratkej, to sem nebadal.
Obrázek

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 08:47

Jake píše:Jo jde to, ale program od programu a hru od hry. Nejlepsi by bylo RWcko a zkusit to vypalit, vim ze je to zdlouhavy ale nikdo ti nemuzeme rict u kazdyho programu / hry ze to pude nebo nepude, ja ti treba reknu ze u Scorpions WinCheateru to de a ze takovej Total Commander a WinSCP ztratej vsechny nastaveni atd. Ale programu je o hodne vic, a urcite tady neni tolik lidi, abysme ti rekli u vsech her/programu jak to je.

Mozna na to neco je, ale na to jsem kratkej, to sem nebadal.


A když si vezmu za příklad tenhle super prográmek Obrázek
Tak jak by to bylo nejlépe.Stačilo by pouze .exe nahrát na CD nebo vše?
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 01 pro 2005 09:24

Tohle řešení je dost krkolomný a má hodně háčků.
Program si při instalaci zapisuje kamsi různý cesty. K DLL knihovnám, k různejm konfiguračním souborům, atd. Psát si je může opět do nějakýho konfiguráku, registrů a buhví kam ještě. Cesty můžou bejt absolutní, případně relativní. Pak je tu ještě ten problém, že většina programů nějakým způsobem během svýho chodu přistupuje k disku a nějakým způsobem mění jeho obsah. Třeba u zmíněnýho Skypu se určitě zapisujou minimálně statistiky hovorů a opět buhví co ještě. Musel bys vypozorovat, do kterejch souborů program zapisuje, ty nechat na disku a někde pak změnit cesty a tím říct programu kde ty soubory sou. Nepochybuju že by to rozchodit šlo, ale u naprostý většiny programů to nebude tak jednoduchý že by si to upek na CD a spustil.

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 09:56

miras píše:Tohle řešení je dost krkolomný a má hodně háčků.
Program si při instalaci zapisuje kamsi různý cesty. K DLL knihovnám, k různejm konfiguračním souborům, atd. Psát si je může opět do nějakýho konfiguráku, registrů a buhví kam ještě. Cesty můžou bejt absolutní, případně relativní. Pak je tu ještě ten problém, že většina programů nějakým způsobem během svýho chodu přistupuje k disku a nějakým způsobem mění jeho obsah. Třeba u zmíněnýho Skypu se určitě zapisujou minimálně statistiky hovorů a opět buhví co ještě. Musel bys vypozorovat, do kterejch souborů program zapisuje, ty nechat na disku a někde pak změnit cesty a tím říct programu kde ty soubory sou. Nepochybuju že by to rozchodit šlo, ale u naprostý většiny programů to nebude tak jednoduchý že by si to upek na CD a spustil.

Tak tohle mne nepotěšilo.Je to sice vyčerpávající a i podle mého laického rozumu je to pravdivé,ovšem na tom že mne to nepotěšilo se nic nemění.Máš pravdu i s tímto Skypem.Je tam toho spousta.Historie chatu a tel. spojení atd. koukal jsem na to a i pouhé vypozorování a změnění cest je tak zdlouhavé že jsem to zamítl.Proto jsem se ptal zda není nějaká jiná možnost.Takže není.Díkec lidi.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 pro 2005 12:47

No treba skype si uklada do dokumentu a jeste do skrytejch dokumentu... je to proste na prd. Nevim jestli si uplne bez penez, ale nebylo by i rychlejsi, jednodussi a kvalitnejsi reseni prikoupit harddisk?
Obrázek

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 13:33

Jake píše:No treba skype si uklada do dokumentu a jeste do skrytejch dokumentu... je to proste na prd. Nevim jestli si uplne bez penez, ale nebylo by i rychlejsi, jednodussi a kvalitnejsi reseni prikoupit harddisk?

Ne bez peněz mejsem byl jsem kouknout v pc bazarech ale tam je pusto.Prý po výnocích.Koukal jsem po nějakém tak 40GB a nic .Dokonce ani menší nebo větší.Tedy alespoň trochu solidní.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 pro 2005 13:57

Ses si jistej ze se v dnesni dobe vyplati kupovat "jenom" 40cku a jeste k tomu z bazaru?
Obrázek

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 14:16

Jake píše:Ses si jistej ze se v dnesni dobe vyplati kupovat "jenom" 40cku a jeste k tomu z bazaru?


Jistej?jistej si teda nejsem,al eten litr mě nepříjde tak krutej obzvláště před vánocema kdy má mladá úplně jiný představy o kupování.Rozhodně neočekávám že by jí bylo po rozumu kupovat takovou divnou věc co se točíé a vypadá tak blbě.Co máš za návrh.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 pro 2005 14:48

Njn... tak to je pak na dve veci, ale co se da delat.
A opravdu vsechno co mas na disku potrebujes?
Ja toho potrebuju hodne ale kdyz vemu opravdu jenom to co tam potrebuju (vcetne her co hraju) tak to da maximalne (a to prehnane) 30gb i se systemem atd.
Bohuzel ani nevim co mas za HDD, mozna si to psal v jiny teme ale moje pamet je na...
Obrázek

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2005 14:55

Jake píše:Njn... tak to je pak na dve veci, ale co se da delat.
A opravdu vsechno co mas na disku potrebujes?
Ja toho potrebuju hodne ale kdyz vemu opravdu jenom to co tam potrebuju (vcetne her co hraju) tak to da maximalne (a to prehnane) 30gb i se systemem atd.
Bohuzel ani nevim co mas za HDD, mozna si to psal v jiny teme ale moje pamet je na...

To cám doma stavěl skoro švagr je Duron 950MHz 256 RAM a C: má 6GB a E: 10GB tak jak uznáš není nic moc.Spoustu místa mě zaberou programy na filmy.Některý opravdu musíš vzít přez dva programy a to pak máš hnedle cca 11Gb zasekanejch.No a potom to jsou konvertory na melodie pro mobil.A je to v háji .
Proto i těch 40Gb by stačilo,když jsem do teť vystačil s tímhle.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 pro 2005 15:40

Tak to sorry, mel sem pocite ze si nekde psal ze mas nejakejch 30 nebo kolik... to byl asi nekdo jinej. V tomhle pripade by tech 40 bylo asi uplne optimalnich.
Nejlevnejsi 40gb hdd novy znam asi tak za 1400...
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po aktualizaci Win11 nejde instalovat (nic: vlc, commander, televize, nic...) Příloha(y)
    od actas » 19 čer 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1294
    od actas Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 16:40
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    1817
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Zachovat otevřené programy po zavření notebooku - Windows 11 Příloha(y)
    od orfan » 14 bře 2024 11:10 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    974
    od orfan Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:26

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů