Problém s reinstalaci WIN XP Professional (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
siski
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 06
Bydliště: Solnice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Problém s reinstalaci WIN XP Professional (vyřešeno)

Příspěvekod siski » 01 dub 2006 20:41

Koupil jsem si nový HDD Seagate 200GB 7200.8 SATA ( ST3200826AS )
HDD jsem si nechal nainstalovat u jedné firmy která se zabývá PC. Nejsem tak docela zkušený tak jsem si nechal HDD rozdělit na tři části. Disk funguje v pohodě ale mám jiný problém, nainstalovali mi tam XP packem 2, při nedávné aktualizaci se mi objevila hláška od Microssoftu – Je možné, že jste se stali Softwarové kriminality. Kopie systému WIN nainstalovaná v tomto počítači není originální. Proto jsem se rozhodl že udělám reinstalaci XP mými originálním OS ale narazil jsem na problém že normální cestou jako to bylo u starého ATA HDD to nejde. Chtěl bych to zkusit sám a neobracet se pořád na někoho zkušenějšího. Mohl by mi někdo poradit kde bych našel na internetu podrobný návod nebo jestli by mi někdo neposlal na můj E-mailem návod . Prý se musí spouštět něco s Diskety a já nevím co. Základovou desku mám ASUS P4S800D. Předem dík za radu.
Naposledy upravil(a) siski dne 03 dub 2006 19:59, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 21:12

Takže ti v té firmě dávali nový disk a na něj systém, za který jim zaplatíš nekřesťanský peníz a nakonec zjistíš, že je to pirátský soft. No tak to je na reklamačku. :evil:

Uživatelský avatar
siski
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 06
Bydliště: Solnice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod siski » 02 dub 2006 09:32

Ten disk jsem si nekoupil u nich oni mi ho tam pouze nainstalovali a netušil jsem že mi tam šoupnou pirátský soft. Zaplatil jsem jen 300,- za jakousi údržbu PC samozřejmě že žádny doklad jsem nedostal Ale to je moje chyba a blbost. Asi to tam budu muset odnést s mým legálním softem aby mi udělali reinstalaci. I když k ním už nemám žádnou důvěru. :evil:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 10:47

Tohle rozhodně udělej, Jestli máš ještě zásahy do kompu v záruce, tak toho využij. A třeba chtěj být u toho, když by ti dávali tvůj legální soft do kompu. A hlavně, ať ti potom vrátí všechny CDčka od tvého softu (to už se stalo kamarádovi, že po roce chtěl něco přeinstalnout a už nic nenašel - ani tu firmu).

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

xp

Příspěvekod toncis » 02 dub 2006 11:04

len poznamka ak si mal origosi uz pred tym preco si im ich nedal do paprce nech ty ich tam supnu ved za 3 kila si nemohol cakat origosa to by mali vela zakaznikov????//

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 11:13

Toncis: zažil jsem to, že (před 2 lety) dávali kamarádovi do sestavy wokna za 350 korun. Tyhle firmy, pokud se zabývají skládáním kompů mají i své multilicence kromě prodávaného softu. Záleží na tom, co ten technik chytil do ruky, když mu to tam dával. Tohle nemuselo být úmyslné, ale určitě bych to reklamoval.

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

xp

Příspěvekod toncis » 02 dub 2006 11:22

to musi mat clovek stastie aby dostal od nikoho za 350 wokna origo ja o tom mozem len snivat asi budem muset kupit origosa za 5000sk

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 11:31

Asi takhle. On totiž není na Internetu, takže není ověřeno, jestli by mu fungovaly tyhle stahovačky od mrkvosoftu. V každém případě ale má wokna plně funkční v rámci toho, kolik updatů se mu podaří nainstalovat z CDček z časopisů. Tak asi nebude plně ochráněný, ale na druhé straně, když není na síti, tak mu to dostačuje.

Uživatelský avatar
siski
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 06
Bydliště: Solnice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod siski » 02 dub 2006 12:18

Abych to malinko upřesnil, Veškeré komponenty základní desku, procesor, grafickou kartu, DDR a zdroj jsem si kupoval sám na internetových obchodech. Komp jsem si složil sám a do provozu sem ho taky dával sám podle knížky kterou jsem si zapůjčil a časopisu které si kupuji. Starý HDD ATA 40 GB který jsem tam ponechal tak mne začal zlobit proto jsem byl nucen zakoupit nový 200GB. Věděl jsem něco málo o tom že SATA disky nejsou jako ATA že je obtížnější instalace, proto jsem to svěřil někomu jinému. A to že jsem ji tam nedal můj origoš OS byla moje hloupost ale já jsem vůbec netušil že mi tam nainstalují jejích vlastní pirátský OS. Taky jsem to probíral s jedním kamarádem v práci a ten mi řek že se mi může stát po měsíci automatická nefunkčnost OS. Automatickou aktualizaci s internetu jsem zakázal, počítač prozatím chodí ale akorát mne štve a vadí ta hláška od Microsoft a pak malá ikona v dolní liště hlavního panelu a startu. Myslel jsem si že to přeinstaluji normální cestou jako jsem to dělával u starého disku ale bohužel jsem narazil na problém který neumím já sám vyřešit. Když vložím CD s OS do kompu udělám restart, CD se načte zmáčknu enter a ejhle řekne mi to že disk není zapojen nebo nenašel disk nějak takovou podobnou hlášku už si to přesně nepamatuji.

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

xp

Příspěvekod toncis » 02 dub 2006 22:09

treba na zaciatku stlacit f6 a dat si tam tie ovladace stata disku pre xp os ten isty problem som mal aj ja ked som sa prvy krat stretol s reinstalom xp os a disku sata proste ich tam musis nasipat podelanou disketou tie ovladace mas na cdcku od dosky nezbudni xp to je vlastne celi problem a k tym woknam ja ficim zatial na neorigosoch ale planujem kupit si origose preto lebo som stale na nete ked nemas internet moze ty byt fuk ci mas origos alebo nie ???
tak zatim cafte a drzim palce"!!!!

Uživatelský avatar
siski
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 06
Bydliště: Solnice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod siski » 03 dub 2006 19:53

Problém vyřešen. Všem dík za rady. Od firmy jsem se dočkal i omluvy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sken Windows 7 Professional krabičky? Příloha(y)
    od SGvagon » 22 kvě 2023 20:37 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    4
    3200
    od SGvagon Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 15:37
  • Monitor 16:10 - Dell Ultrasharp vs Professional
    od Hakosuka » 12 bře 2024 10:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    752
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    02 dub 2024 17:36
  • Po reinstalaci windows, kurzor myši se chová divně Příloha(y)
    od N0váček » 01 kvě 2023 16:35 » v Vše ostatní (sw)
    14
    3066
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    09 kvě 2023 17:36
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2072
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů