Při startu PC vybrat SW profil?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Při startu PC vybrat SW profil?

Příspěvekod Jan Pašek » 03 kvě 2006 17:31

Pro zachytávání televizního vysílání pomocí TV karty jsem již PC mých rodičů ořezal nastavením HW profilu. Ještě kdyby se povedlo .. pokud to jde .. zakázat start některých programů společně se startem HW profilu připojení k netu je v tomto profilu též zakázáno a mám zkušenost že mě brzdí např. AVG (antivir) a ještě pár dalších co asi nebudou zapsány v nabídce spustit po startu. Pokud by to bylo jen trochu možné chtěl bych se vyhnout zřízení uživatelského profilu je to další zdržení při startu PC. Výsledkem celého snažení má být co nejvíce uvolněná paměť (RAM) a čas (CPU) procesoru. Pro co nejkvalitnější zdrojové video.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 03 kvě 2006 18:05

No vítej Jeníčku, už se těšíš na pátek? Ohledně tvého dotazu - Nevím jaký je status Hardwarového profilu v systému. Nikde jsem se to nedočetl. Takže nevím, jestli například změny provedené v msconfigu jednoho HW profilu by se nepromítly do celého systému. Takže můžeš to zkusit, a možná pomůžeš více lidem. Vlez do toho profilu bez internetu do nabídky Start -> Spustit -> do okénka napiš msconfig a dej Enter. V okně msconfigu na kartě Služby klikni dole na tlačítko skrýt všechny služby Mrkvosoftu a v okně ti zůstanou jen ty ostatní - antivir, firewall apod. Zkus zrušit zatržení třeba u plánovače antiviru - to není žádný hrozný čin - odentruj to všechno a jdi do restartu do jiného profilu. Tam potom zkontroluj, jestli to zrušené zaškrtnutí není i tam. Jestli je to i tam nezaškrtnuté - tak už si ani neškrtneš. Jestli to tam bude zaškrtnuté, tak se zase vrať do toho profilu bez internetu a tam to znovu zkontroluj. Jestli tam to zůstalo nezaškrtnuté, znamená to nadřazenost HW profilu nad službami a potom můžeš experimentovat s vypnutím AV nebo firewallu (při odpojené síťovce či modemu) v tomto profilu. Jestli se to ale změnilo, tak je tu ještě možnost, že ten parametr změnila jiná služba, popřípadě startovací proces, anebo - a to by pro tebe nebylo dobré - jsou služby systému nadřazeny HW profilům. A opět si ani neškrtneš.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 03 kvě 2006 20:51

Dík já věděl že nezklameš. Pořídim ti skleněnou kouli a budeš mi i věštit. Po neděli sem dopíšu výsledek.
Jinak až teď mi rodinka pustila k čudlíkům a obrazovce. Proto ta pauza.
Sakra teď mi napadá ... Legraci až po práci. Sakra jak já to udělám až mi vědma bude makat jinde víš že sem lama.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 08 kvě 2006 12:25

Jak sem slíbyl tak dělám Bohužel tudy cesta nepovede. Změny se přenášejí přez všechny HW profily. Pokud máte někdo jiný nápad (tentokrát budu muset asi slevit a připustit i zřízení dalšího uživatelského profilu) sem sním.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 kvě 2006 13:43

Takže Jeníčku tady jsme nahraný. Tohle bys musel řešit přes rozdělení kompu. Tedy nikoliv pilkou na železo, ale buď koupí nového disku, nebo rozdělením stávajícího. A potom nahrát na každý disk samostatný systém s určitým HW profilem. A přepínat mezi nimi třeba pomocí Partition Magicu, nebo jiného programu pracujícího s partiiton.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 08 kvě 2006 14:19

....i tak dík. Podle toho co píšeš i když to dělat nebudu. Jde nahrát stejmý operační systém ještě jednou na stejný disk a při stratu si vybrat. Stačí když po zasunutí instalačního disku woken nezmáčkneš F6 a spustíš instalaci. Pokud by měl někdo zájem o přesný postup dejte vědět tohle je trošku zkrácené.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 kvě 2006 14:27

Ano Jeníčku, tohle jde taky, ale v tomto případě neexistuje pevná čára mezi oběma systémy a hrozí to, že jeden systém bude využívat soubory (a hlavně ovladače HW - čemuž se chceš vyhnout) druhého systému, popřípadě se ti budou načítat při startu opět všechny HW profily a nevyřešíš tím nic. Ty právě ptřebuješ program, který tyhle systémy od sebe dokonale oddělí.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 08 kvě 2006 14:38

Mno zelenáče jako ty do kapsy nestrčim ale aspoň sme to nakously pro ostatní až se v tom bude chtít nekdo vrtat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 kvě 2006 14:45

Právě, že se tu už i řešilo tohle rozdělení-nerozdělení disku na dva systémy. Potom došlo k tomu, že při odinstalaci jednoho vzal tento ssebou i soubory toho druhého a výsledkem byl totálně nefunkční komp.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 08 kvě 2006 14:48

no vidíš kolik toho víš a co já eště nevim tak jedině dobře že je to nakousnuto.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    750
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    782
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1019
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2287
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 host