Přístupová práva pro Win XP Home

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přístupová práva pro Win XP Home

Příspěvekod ITCrowd » 18 dub 2010 14:48

Tip pro všechny, koho trápí nemožnost nastavení práv v XP Home. Ve verzi profesional stačí zrušit zjednodušené sdílení, v home to však nejde. Přesto existuje způsob jak to lze. Stačí stáhnout scesp4i.exe http://www.filewatcher.com/m/scesp4i.ex ... 2.0.0.html
Tento soubor spustit, rozbalí se do určeného adresáře (výchzí je temp). Pravoklik na setup.ini a zvolit nainstalovat. Při instalaci zvolit NEPŘEPISOVAT!! původní soubory. Uvedený postup jsem sám vyzkoušel a je funkční. Po pravokliku a výběru vlastnosti na souboru nebo složce se zobrazí karta zabezpečení, pomocí níž lze nastavit práva souborového systému NTFS.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přístupová práva pro Win XP Home

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 21 dub 2010 08:12

To je dobrá věc a díky za ni, nejeden uživatel Home Edition bude rád..
Nicméně to jde i bez modifikace sys. souborů... a to programem ACLView , kterej obsahuje mimo jiné i širší možnosti nastavení oprávnění.
Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přístupová práva pro Win XP Home

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2010 20:42

Jasně, ale připadá mi to trochu jako "kanón na vrabce" a navíc to neumí česky, což by někomu mohlo vadit. Nicméně je to velmi dobrá odpověď na všechny otázky typu jak mám zabezpečit adresář (disk), aby se tam někdo nedostal. thnx
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů