mechanika-název zadaný v poli cíl je neplatný Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

mechanika-název zadaný v poli cíl je neplatný

Příspěvekod guest » 27 kvě 2006 17:30

Zdravím všechny. Už to tu bylo, ale nikdo neporadil a tak jenom dotaz, jak se to zobrazuje Vám. Když pravou myší kliknu na mechaniku označenou jako E a vlastnosti, tak umístění v cíli a cíl je E, a když to potvrdím O.K., tak to hlásí " Název E:\, zadaný v poli cíl, je neplatný atd. Potud to je jasné, jelikož ta mechanika není umístěna na "E", ale na "C". Když ovšem to umístění opravím podle skutečnosti na "C". Tak se mi změní ikona na ikonu HDD a také se pak nechová jako zástupce mechaniky, ale jako zástupce "C". Má pro to někdo vysvětlení. Možná to souvisí s mým dlouhodobým problémem-od té doby co jsem připojen k webu mi nejdou spouštět některá CD (PPK atd) a musím je otevřít a zobrazit složky. Tady to vždycky hlási nějakou nespecifikovanou chybu prohlížeče (zabezpečení?), ale zkoušel jsem lecos a nepřišel jsem na to. :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 kvě 2006 18:37

tak jsem to zkusil, ale v kterém okně ti to po kliknutí ukazuje umístění v cíli?
Klikal jsem pravým v Průzkumníku, ve všech možných oknech, kde se mi zobrazují mechaniky, ale nikde jsem to nenašel. Jestli chceš u té mechaniky změnit písmeno, tak si otevři Správce disků:

Ikonka Tento počítač >> pravým vybrat Spravovat >> Úložiště >> Správa disků . Dole klikni pravým na příslušnou mechaniku a zvol Změnit písmenko jednotky a cestu. A potom to jen odentruješ.

Snad jsem pochopil dobře, že se ti jednotka nechce jmenovat tak, jak jsi ji určil? Není potom možné, že máš dvě jednotky se stejným písmenem? Pokud vím, tak C:\ je vyhrazeno jen pro systémový disk a nemůže se tak jmenovat mechanika, nebo disketovka.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

mechanika  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 27 kvě 2006 18:45

mijaja píše:tak jsem to zkusil, ale v kterém okně ti to po kliknutí ukazuje umístění v cíli?
Klikal jsem pravým v Průzkumníku, ve všech možných oknech, kde se mi zobrazují mechaniky, ale nikde jsem to nenašel. Jestli chceš u té mechaniky změnit písmeno, tak si otevři Správce disků:

Ikonka Tento počítač >> pravým vybrat Spravovat >> Úložiště >> Správa disků . Dole klikni pravým na příslušnou mechaniku a zvol Změnit písmenko jednotky a cestu. A potom to jen odentruješ.

Snad jsem pochopil dobře, že se ti jednotka nechce jmenovat tak, jak jsi ji určil? Není potom možné, že máš dvě jednotky se stejným písmenem? Pokud vím, tak C:\ je vyhrazeno jen pro systémový disk a nemůže se tak jmenovat mechanika, nebo disketovka.

_____________________________ To jsme si nerozuměli. Pravou myší na zástupce na ploše a pak vlastnosti a je tam toto-viz screen.http://img61.imageshack.us/img61/8557/screen2py.jpg

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 kvě 2006 18:51

Jo, tak už je mi to jasné. Ale to je proto, že ji máš prázdnou. Hoď do ní CDčko a už ti to dělat nebude. To je asi to samé, jako když v Total komandéru klikneš na mechaniku, nebo disketovku, ve které nic není, komp chvíli hledá a pak ti řekne, že CHYBA!!! Jednotka nenalezena.Přepněte na disk....

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

mechanika

Příspěvekod guest » 27 kvě 2006 19:17

mijaja píše:Jo, tak už je mi to jasné. Ale to je proto, že ji máš prázdnou. Hoď do ní CDčko a už ti to dělat nebude. To je asi to samé, jako když v Total komandéru klikneš na mechaniku, nebo disketovku, ve které nic není, komp chvíli hledá a pak ti řekne, že CHYBA!!! Jednotka nenalezena.Přepněte na disk....

______________________________
No jo, tak už je mi to jásný a co já se natrápil co mi to pořád píše za blbosti, ale stejně se mi u některých CD zobrazuje ta chyba-viz scren2 :D http://img74.imageshack.us/img74/3285/screen23zz.jpg

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 kvě 2006 19:34

No a kolikátku máš IE? Stáhni si ode mne z podpisu novější.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

opera

Příspěvekod guest » 27 kvě 2006 19:46

mijaja píše:No a kolikátku máš IE? Stáhni si ode mne z podpisu novější.

__________________________? Mám Operu ??

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 kvě 2006 20:03

Bez IE ale nemůžeš stahovat aktualizace! Tak přes co je stahuješ?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 kvě 2006 22:47

Promiň mijajo, ale nemáš pravdu. Tady je důkaz, že aktualizace jdou stáhnout i přes Operu:
Obrázek
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 kvě 2006 10:40

Dík mikeli, zase padl jeden skoromýtus. Ibanking se přes Operu už tady taky vyřešil, takže IE už není potřeba.
Ale co potom s něčím podobným, co tu řeší Zdenek.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 kvě 2006 10:57

Viděl bych to možná v nastevení Opery, i když mě momentálně nic nenapadá. Já jsem zatím neměl žádný takový problém s CD/DVD z nějakého časáku- Chip, PC-World, Computer, Level, ... . Ale je taky možné, že v PPK ještě nepochytili, že existuje něco jiného než IE (už jsme tady se Zdenkem řešili moji nelibost vůči tomuto časopisu i jejich radám :lol: ).
Zdenku, doporučuji ti:
1. Vyzkoušet CD z jiného časopisu (může být i půjčené).
2. Přinést PPK CD k nějakému kámošovi sOperou, jestli se mu to otevře v pořádku.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 kvě 2006 11:06

No já jsem přestal tyhle časopisy kupovat asi před 5 lety, když jsem zjistil, že mi stejnak toho už moc nenabízejí. Takže tyhle otázky mne zatím netrápí. Je to trochu těžkopádnost výrobců těchto časopisů (nebo jsou přinuceni?), že neberou ohledy na uživatele alternativních softů.
Vidíš, já si taky občas stahuju něco z Windows Update a dochází mi až teď, že ne vždy jsem kvůli tomu musel pouštět IE.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů