Nejdou spustit starší hry na Win XP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Radimek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejdou spustit starší hry na Win XP

Příspěvekod Radimek » 04 čer 2006 18:21

Prosím o pomoc. Mám WIN XP a nejdou mi spustit starší hry, jako ne NFS 5 - Porsche Unlead a Rally Championship 2000. Nainstaloval jsem nejnovější kodeky, které jsem kde našel a stále mi to nejede. Díky.

/úprava nadpisu
/mikel

Reklama
toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dotaz - proč to nejede??

Příspěvekod toncis » 04 čer 2006 22:09

no ja neviem co myslis naistalovane kodeky ale jedno viem ze niektore starsie gamesi proste neficia na xp over si to na nete ci podporuju os xp myslim ze ked nejdu je to kvoli os nici ne cv tom nevidim alebo mas taky slabi comp ze to tam ani nespustis skor ten os caf

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 05 čer 2006 00:06

Kodeky jsou pro správný chod audia nebo videa, ne pro fungování her. Tvůj problém je ten, že to jsou staré hry pro Win 95 a 98, které na XPéčkách nespustíš.
Jediné řešení by bylo nainstalovat si 2 OS - např. Win 98 a Win XP. Tyto hry by jsi nainstaloval a hrál na 98ičkách. Ale není to tak jednoduché, protože bys musel nejdříve nainstalovat Win 98 a pak Win XP.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Zéla
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Bydliště: Chrudim
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Taky jsem mel ten problem!!! RESENI!!

Příspěvekod Zéla » 05 čer 2006 17:55

Tento problem jsem vyresil teprve nedavno... Po zapnuti starsi aplikace se mne otevrelo okno se spravou: 16-bit MS-DOS Subsystem path to the program that you are trying to start or install C:\Windows\System32\config.nt The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application.

na tomto odkazu http://windowsxp.mvps.org/16bit.htm se dozvis vice.... stahni si ty tri programy (sou v jednom zipu) a rozbal je do WINDOWS/system 32/ nech je nahradit puvodni soubory a pak uz ti to pude... (neumis li anglicky klikni pouze na to tucne vytistene pismo FROM HERE je to link ke stazeni... a pak udelej to co jsem napsal...)

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 05 čer 2006 19:38

já si nejsem jistej ale NFS5-Porsche chodí i na XP. teda aspoň mě chodilo bez problémů
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
mike54
Level 3
Level 3
Příspěvky: 455
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mike54 » 05 čer 2006 20:33

mě rally championship 2000 na xp jde
ale to NFS porsch mi nejde...

Radimek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejdou spustit starší hry na Win XP

Příspěvekod Radimek » 05 čer 2006 20:51

Dodávám ještě, že mám XP Profi, Athlon 3000+, 1024 RAM. Zkoušel jsem Vaše rady a stále nejede a nejede, já nevím jestli mi to neruší nějaký další prg. Nebo jestli mi to nezrušili aktualizace od Microsoftu, nevím.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 05 čer 2006 21:45

/Hromadu her na XP nikdy nespustíš,ale tvůj púroblém je asi jimnde.Já mám podobné problémy/naštěstí mám na compu i 98/.Jde /možná/o to ,že už je OS jak já říkám zasviněný.Prostě už tam sem tam něco chybí a něco přebývá.Minule jakmile jsem udělal novou čistou instalaci tak mi vše jelo/tedy mimo ty co ny XP opravdu nejedou/.Teď už jedu dva roky na stejných XP a pořád seš mi nechce do toho všechno smáznout a znovu načisto.Ale zase už se projevuje,že když jsem např.půjčoval kamarádovi nějaké starší hry tak třeba jedna nejde ani nainstalovat neb ji systém nevidí.U novějších je to v pohodě,nevím ,ale děje se to jen u těch starších.A vím určitě,že to co teď nejede v pořádku jelo.Takže je to OS systémem ale ne ,že by nebyly kompatibilní.Prostě je to v rukou boha Microsoftu.Pokoušel jsem se na to často přijít,ale zase nejsem takový expert a asi by to byla hrozná práce.Tak to je jen můj příspěvek ze života.

Uživatelský avatar
Zéla
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Bydliště: Chrudim
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Upresnit!

Příspěvekod Zéla » 06 čer 2006 15:32

Napis co se stane kdyz zapnes hru... nebo v cem je problem... ale PRESNEJI! takhle se z toho nic moc vyvodit neda...

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 06 čer 2006 21:29

Je to nadlouho a zase mě to tak netíží,ale jeden problém už jsme tu řešili a k ničemu nedošli.Vložím CD do mechaniky a ikdyž je na CD hra/a v 98 normálně instaluji dál/a u mechaniky je napsaný i název vloženého CD/např.Project IGI/a ve vlastnostech ukazuje kolik má mega,tak jinak se jeví CD jako prázdné.Je to u několika her.Prostě pokud ho otevřu tak je prázdné ikdyž není.XP mi i nabízí možnost vypalování.V 98 absolutně v pohodě n ormálně jede.Navíc se to stalo jen u starších her nikdy u novějších/že by chyběli nějaké ovladače/.A tyto hry i u mě dříve jeli.Jak říkám ,jsou ií jiné problémy,ale třeba tenhle pokud by někdo tušil.....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Starší MB = Nový CPU ?
    od ski1961 » 25 dub 2023 15:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    923
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    26 dub 2023 16:38
  • Výměna / Doplnění SSD do starší sestavy
    od Baski » 12 črc 2023 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    602
    od Baski Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 17:38
  • vyvolani fotek online - starsi fotky nelze presunout do PC
    od p3v4x » 04 črc 2023 21:47 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    1760
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 13:12
  • nejdou USB porty
    od makojed » včera, 16:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    228
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 20:04
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1057
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů