bacha...pod lampou býva najväčšia tma.. Kerio firewall

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Peter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Žilina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

bacha...pod lampou býva najväčšia tma.. Kerio firewall

Příspěvekod Peter » 25 lis 2004 18:27


Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 lis 2004 18:54

Jo, i mistr tesař se občas utne... Ale kdo udržuje své PC aktualizované, většinou může bejt v klidu páč pokud je ten kdo díru najde aspoň trochu slušnej, dá výrobci čas na vydání záplaty. A vzhledem k tomu, že Kerio má standartně zapnutý upozorňování na nový verze, nemůže se nikdo vymlouvat že o ní nevěděl. Jinak o týhle chybě už sem někde četl možná tak čtrnact dní zpátky, ale pořád to bylo minimálně dva tejdy po vydání nový verze. To by musel mít člověk sakra smůlu, kdyby se někdo rozhodl zkoušet funkčnost chyby zrovna na jeho domácím systému :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 26 lis 2004 19:11

DoS útok na domácí PC bych neviděl zas až tak tragicky..každopádně kdo pravidelně aktualizuje je vklidu
Rimms

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lexum » 29 lis 2004 10:03

Nenadarmo se rika ze je dobre mit dvoji jisteni a nespolehat se na jeden produkt. Ale to ze se objevi sem tam nejaka ta dira je uplne normalni, nic neni dokonale a 100% :wink:

Chtel bych se ale hned zeptat ohledne KPF. Pri startu meho stroje se zavadi Kerio jako posledni, jak to, nema to byt nahodou naopak? Kde se upravuje poradi zavadeni pri startu systemu, win.xp prof. diky

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 29 lis 2004 23:56

Zajímavá otázka, obtížná odpověď. Nevím :? Nastavení pořadí spouštění programů při bootování jsem nikdy nehledal. Jde to vůbec??

Se zavedením firewallu bych si starosti nedělal, sice jsem si bootlog neprocházel, ale prográmky jako je PKF to určitě mají patřičně ošetřeno.
Rimms

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lexum » 30 lis 2004 09:07

Rimmer píše:pořadí spouštění programů při bootování jsem nikdy nehledal. Jde to vůbec??

Jde to, psalo se o tom na zive.cz ale uz si to nepamatuji

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 lis 2004 09:56

Nezkoušel si ho přeinstalovat? Tuším, že se mi to jeden čas taky stávalo, ale po reinstalu se to srovnalo.
Btw: Seš si jistej, že se zavádí jako poslední? Není to náhodou jen tak, že třeba běží, akorát nenaskočí ikonka v trayi? Pokud to trvá opravdu dlouho, zkus pustit správce úloh a mrknout na procesy, jestli jsou tam ty od Keria, nebo ne. Existuje ještě jeden nepřímej způsob, jak ověřit jestli běží nebo ne. Pokud se ti po startu spouští nějakej program (antivir, ovladače, cokoliv) a ty ten program změníš (update třeba) a máš zapnutou ochranu systému, měl by ti nahlásit záměnu aplikace...

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lexum » 30 lis 2004 10:29

miras píše:Seš si jistej, že se zavádí jako poslední? Není to náhodou jen tak, že třeba běží, akorát nenaskočí ikonka v trayi?
Jo asi mas pravdu
miras píše:Pokud to trvá opravdu dlouho, zkus pustit správce úloh a mrknout na procesy, jestli jsou tam ty od Keria, nebo ne.
Zavedeny je, otazka je v jakem poradi to nabehlo. Hloupa otazka, ten seznam ve spravci uloh odpovida i poradi v jakem nabiha, asi ano ze :D Mam jeste firewall v modemu, takze Kerio pouzivam jen jako doplnek.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 lis 2004 13:17

No, tím že by pořadí prosesů ve správci odpovídalo pořadí zavedení při startu si tak jistej nejsem, ale není to nemožný... To mě ještě nenapadlo, že by to tak mohlo být... :D

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 30 lis 2004 23:59

Neřekl bych, že soubory ve správci úloh jsou seřazeny podle toho, kdy se který spustí. Zkušil jsem si spustit např. notepad.exe .....nejdříve skočil zhruba doprostřed, pak nahoru, pak na 2. místo.....
Rimms

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 03 pro 2004 16:26

V téhle věci by mohla býti nápomocna utilitka Startup Delayer (freeware)
Umožňuje nastavit pořadí spouštění aplikací při startu Windows..

K nalezení ZDE:
http://www.r2.com.au

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 zář 2005 14:42

Přátelé měl bych dotaz.
Nainstaloval jsem si Keri PF verzi 4.1.3, která byla volná. šlapala v pohodě až do minulého týdne, kdy se updatovala na verzi 4.2. Náhle mi z konfiguračních nastavení zmizely některé možnosti nastavení - např. výjimky WWW stránek apod. Naopak mi Kerio píše, že používám neplacenou verzi, která je dost omezená. A jek vidím, tak je omezená i vůči verzi 4.1.3. Přitom má být i verze 4.2 pro domácí použití zdarma. Víte o tom něco bližšího?


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti