Ashampoo firewall a Jetico Personal Firewall

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Darek
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ashampoo firewall a Jetico Personal Firewall

Příspěvekod Darek » 03 dub 2007 22:46

Jaký máte názor na Ashampoo firewall nebo Jetico Personal Firewall.Uvažuji o jednom z nich ale rád bych dal na rady Vás zkušených.Díky

Reklama
Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 03 dub 2007 23:36

Můj názor je: Sunbelt Kerio Personal Firewall
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 04 dub 2007 09:23

Sublent kerio ANO ..ALE pokud nestahuješ s P2P sítí nebo nemáš domácí síť Sublent Keroi Free verze neumožňuje dělat v něm nastavení vyjímek třeba pro DC Strong. Dále není umožněno zablokovat konkrétní stránku pokud ti z ní leze např. spyware a stránka není v předdefinovaném seznamu.POkud chceš jednotlivé počítače v domácí síti chránit každý zvlášť firevalem neumožní ti Sublent Kerio Free vytvořit vyjímku podle IP adresy není tedy možné sdílet data.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jarod72pm » 04 dub 2007 10:55

Jan Pašek píše:Sublent kerio ANO ..ALE pokud nestahuješ s P2P sítí nebo nemáš domácí síť Sublent Keroi Free verze neumožňuje dělat v něm nastavení vyjímek třeba pro DC Strong. Dále není umožněno zablokovat konkrétní stránku pokud ti z ní leze např. spyware a stránka není v předdefinovaném seznamu.POkud chceš jednotlivé počítače v domácí síti chránit každý zvlášť firevalem neumožní ti Sublent Kerio Free vytvořit vyjímku podle IP adresy není tedy možné sdílet data.

Tak tady si nejsem jistý protože sdílím a tahám přes P2P sítě běžně s veřejnou i neveřejnou IP adresou bez problému už 3 rokem a firewall mám pouze kerio a nikdy jsem nezaznamenal problém a běžně mám strong povolen..... ať u karnevalu(cabel) nebo teď přes wi-fi síť :wink:
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 04 dub 2007 11:34

OT : Jarod my se budem muset domluvit na delší pokec na tohle téma a metodami pokus omyl si ujednotit názory možná že by mi něco z toho co víš ty by pomohlo Bo momentálně se mi ještě nepovedlo vyřešit spadávání stahování u DC Stronga a mám momentálně podezření na právě sublent kerio. Možná by zato stálo řešit to celé veřejně zde na fóru aď s toho také ostatní něco mají.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 04 dub 2007 11:59

veškeré mé znalosti vychází odtud:
http://xpojnt.iglu.cz/ostatni.htm
1.kontrola a případné doladění klienta------> Kompletní SUPER návod na StrongDC++RC10 v pdf. od PetrSosalAzDososal (universalní návod pro strong DC++)
2. nastavení firewallu ----- > Jak nastavit Kerio Personal firewall 2.x , 4.x ? (funguje to i na verzi 4.2.3 co mám)
ps: osobně preferuji strong DC++ 1.0RC9fixed2 nebo verzi 2.02 (žádná verze není bez bugu ale tyhle alespoň trochu jedou)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 04 dub 2007 13:33

Dobrá .. Ta sránka je mi nějaká povědomá Holt čas sedět a učit se. To je dost nedostatkový zboží.

Jinak vrátíme se k tématu Sublent Kerio verzus P2P sítě. Např pro DC strong vytváříš v keriu vyjímku oboustranný tunel pokud máš veřejnou IP tak pro určité porty pokud máš neveřejnou IP je ta vyjimka pro libovolný port. Pokud toto nastavení vytvoříš ihned po nainstalování Sublent Keria a v PC jsi ho ještě neměl nebo si před instalací podnikl formát disku. Jede Sublent kerio v plné trial verzy 30 dnů a do toho nastavení tě pustí. Pokud si na vytvoření takové vyjímky vzpomeneš po uplinutí 30-ti dnů od instalace začne ti vybíhat upozornení že používáš Free verzi a do požadovaného nastavení se již nedostaneš.
Nyní vyvstává otázka jak Sublent Kerio funguje pokud ho nastavíš na začátku ale do 30-ti dnů nezakoupíš licenci nebo pokud ti vyprší licence a nedojde k jejímu prodloužení. Do tebou vytvořených nastavení se sice dostaneš je ovšem otázkou jestli nejsou ignorována a to je asi momentálně otázka na kterou hledám odpověď. Alespoň v mém případě by to hodně vysvětlilo.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 04 dub 2007 14:32

Tak tohle jsem nějak utopil protože veškeré nastavení ve skušební době by teoreticky jelo i dál aspoň já jsem nevytušil žádnou zradu - ano něco se zamkne a pak je ta otázka zda se zamkne i nastavení prog. pro přenos dat. Teď si fakt nevzpomenu co se dělo po 30denní lhůtě full prog. keria.
A na viry.cz taky není dána jednoznačná odpověď ....leda se zeptat :-(
(vlastně jsem kerio instaloval až po aplikaci všech prog. na HDD a v módu kdy se ptalo na veškerou činnost -sice zdlouhavé ale pak no problem)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů