Virus

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Mirek P
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Virus

Příspěvekod Mirek P » 04 dub 2005 18:42

Dobrý den,
potřeboval bych pomoc chytil jsem vira (Trojského koně) a nedaří se mi smazat knihovny igfx*.dll
Nemůžete mi prosím pomoci?

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 dub 2005 08:53

Pravděpodobně běží nějakej proces, kterej tyhle knihovny využívá a proto ti je nedovolí smazat. Pokuď můžeš, přihlaš se jako Administrator, ten by neměl bejt zaručeně omezenej nějakejma právama. Zkontroluj běžící procesy, jestli neběží něco podezřelýho. Pokuď to nepoznáš, můžeš vyzkoušet odpojit se od netu a poshazovat úplně všechno, co je kritický pro běh systému to ti shodit nepovolí. Další možnost je nastartovat do nouzovýho reřimu, tam by ti to měl taky povolit smazat bez problémů.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 06 dub 2005 09:52

Nedá mi to a zeptám se, z čeho usuzuješ, že se jedná o knihovny Vira/Trojského koně?? Myslím, že to trojan nebude - když v Google.com zadám požadavek na vyhledání igfx*.dll Trojan - moc se toho nezobrazí..
Co máš za grafickou kartu, mohl by to být její ovladač.
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 dub 2005 10:05

Sorry, zapomněl sem to sem pak napsat... Dotyčný mi pak psal e-mail, že se mu soubory podařilo smazat. Systém potom očividně stále fungoval, takže to asi nebylo nic životně důležitýho :wink:
Ještě taky psal že ho trápí instantsearch, takže nějakej spyware v systému je zaručeně, jestli tyhle soubory patřily k němu nebo něčemu jinýmu těžko říct...


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti