Jakou náhradu za AVG zdarma? Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jakou náhradu za AVG zdarma?  Vyřešeno

Příspěvekod vlazy » 21 srp 2017 13:36

Kdysi jsem měl v počítači bezplatnou verzi Avastu a byl jsem s tím celkem spokojeny, ale až do doby kdy mě začal čím dál tím více obtěžovat zobrazováním nabídek na přechod k placené verzi. Přešel jsem proto k bezplatnému AVG a jsem s ním také celkem spokojený. Už delší dobu mne ale i ten AVG začíná čím dál tím víc obtěžovat s přechodem na placenou verzi. Zobrazuje mi informace o tom jak mizerně je můj počítač zabezpečený a jaké různé hrozby mi hrozí. Zvažuji proto opět přechod k jinému antiviru. Potřeboval bych ale poradit který si vybrat. Moje požadavky by byly asi tyto:
  • Aby byl zdarma.
  • Aby byl kompletně v češtině. Neznám angličtinu.
  • Aby byl stejně dobrý nebo lepší jako Avast nebo AVG.
  • Aby zbytečně neobtěžoval nabídkami přechodu na placenou verzi nebo reklamou.
  • Aby neměl příliš složité nastavování.
  • Aby příliš nezatěžoval počítač.
  • Aby byl bezproblémově funkční ve Windows 10 64 bitů.
Prosím nepište, že nejlepší antivir je používání počítače s rozumem, neklikat na každou blbost, neinstalovat neznámý software atp.. To všechno samozřejmě vím a snažím se to dodržovat. Nikdo ale nejsme 100% dokonalý a nikdy nemůžeme vědět jak se nám do počítače nepozorovaně může dostat nějaký nežádoucí šmejd a to i odtamtud kde bychom to vůbec nečekali. Myslím si proto, že je dobré mít v počítači nějaký antivir který nám uhlídá to co unikne naši pozornosti a to i přes to, že ani žáden antivir není 100% dokonalý a asi nezachytí úplně každého šmejda.

Reklama
LITTLE-big
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod LITTLE-big » 21 srp 2017 13:47

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit antivir německé produkce Avira.

https://www.avira.com/en/free-antivirus-windows

Jinak s tou reklamou u antiviru zdarma tak se obávám že bez toho se u free verzí neobejdeš...

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod vlazy » 21 srp 2017 14:38

A je ta Avira i v češtině? Na té stránce jsem to nikde nenašel.
Pokud jde o tu reklamu tak by mi až tolik nevadila pokud nebude nějaká vyskakovací a hodně obtěžující nebo nebude něco překrývat.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod Martab » 21 srp 2017 14:45

Osobně bych šel do Comoda (má uživateli napsanou češtinu). Měl jsme Aviru a dost otravovala reklamami, Comodo taky sem tam něco vyhodí (je to zdarma, tak ěnjak to platit musí), ale abych řekl pravdu tak si nevzpomínám kdy naposled mi to něco vyhodilo...

https://www.comodo.com/home/internet-se ... curity.php (stačí stáhnout a v instalátoru pak vybrat češtinu)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod HelFix » 21 srp 2017 15:17

Za mě určitě comodo.


richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod richchie » 21 srp 2017 16:43

Jenže comodu nesahá ani po kotníky.A to jak kontrolou tak co se týče výbavy vše v jednom-comodo internet security free.
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php
Těm co píšou,že otravuje tak pouze doporučím donastavit.Nic víc.
Pokud toužíš jen po antiviru tak bych asi vyzkoušel verzi free-
https://www.kaspersky.com/free-antivirus
jestli je už lokalizovaný do češtiny tak nevím,ale časem by měl být.
Naposledy upravil(a) richchie dne 21 srp 2017 16:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod Petison » 21 srp 2017 16:49

Kup na e bay klíč na Kaspersky internet security.Stojí jen 170 Kč na rok- to je skoro zadarmo ,na to jak je kvalitní.Používám a je to bez problémů.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod richchie » 21 srp 2017 16:55

Pro domácí použití?Nějak nevidím důvod platit.Comodo používám jen z toho důvodu,protože tam mám bankovnictví a nákupy.Pokud bych tohle na pc neprovozoval tak antivir vůbec nepoužívám.Maximálně comodo firewall nebo firewall windows s nadstavbou-windows firewall control a jednou za čas online scan třeba MWAV nebo Esetem.Nic víc není třeba.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod Michael850 » 21 srp 2017 17:01

No pokud se chováš na PC jak prase, tak se ti breberky stejně dostanou i přes ty nejdražší antiviry. Pokud chceš mít komplexní ochranu, tak hlavně musíš mít taky víc vrstev a né se jen spoléhat na antivir. Osobně mám teď jen Firewall a MBAM a nemám problém. Nemám potřebu nic jiného instalovat, ochrana to je víc než dostatečná.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod vlazy » 21 srp 2017 17:30

O Comodu přemýšlím, ale nějak blíže jsem se tímto antivirem prozatím nezajímal. Je kompletně celý přeložený do češtiny? Také zvažují i Windows Defender, ale nějak mne to více táhne k tomu Comodu. Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma antiviry. Zajímá mne jaké mají více či méně užitečné funkce, který je jednodušší na ovládání, který méně zatěžuje počítač atp.. Comodo asi kromě antiviru obsahuje i nějaké další nástroje na ochranu počítače před různým nežádoucím nebezpečím což možná nemusí být na škodu. Já se v těchto věcech příliš nevyznám a tak bych rád něco jednoduchého nad čím bych nemusel příliš přemýšlet nebo někde zjišťovat co a jak ponastavovat aby to mělo nějaký smysl a co a jak používat.
Taký si myslím, že pro běžné domácí používání počítače je placený antivir asi zbytečný.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou náhradu za AVG zdarma?

Příspěvekod Martab » 21 srp 2017 17:42

Jestli je přeloženo 100% to netuším, ale nenarazil jsme zatím na něco co by přeložené nebylo.

Comodo má výhodu v tom, že to není jen antivir ale komplexní ochrana. Antivir jako takový je v dnešní době k ničemu, chce to zabránit už jen "vstupu" do PC toho co nechceš a v tom ti Comodo Internet Security pomůže více než jen samotný antivir... Navíc je to zdarma, tak nic nebrání to zkusit, popřípadě počíst na internetu a uvidíš zda ti bude vyhovovat. U comoda co může nastat je že si rozhážeš nastavení, osobně jsme ho jen nainstaloval a používám. Ze začátku se ptal na nějaké povolení programů, ale to jde dobře odhadnout ikdyž nevíš co je. Prostě když spouštíš program tak je to něco co potřebuješ (popřípadě dle názvu dohledáš). Pokud jen surfuješ po internetu tak je každý dotaz na instalaci, přístup k disku a podobné podezřelý. Po pár dnech povolíš programy které používáš a pak tě neotravuje prakticky.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti