Vyber antivirusu Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

BodyCount100+
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vyber antivirusu  Vyřešeno

Příspěvekod BodyCount100+ » 30 srp 2021 03:52

Dobry den. Rad by som sa vas opytal na antivirus, ktory by som si zakupil na otcovom pocitaci. Nie som si isty, ze ktory kupit, ale ked som dal do vyhladavania antivirus 2021 tak mi tam ukazalo, ze bitdefender je najlepsi. Je tomu tak? Videl som tam aj antivirusy typu Eset, Avast, McAfee, Kaspersky, AVG a tak dalej. Ktory si mam zakupit? Na tomto pocitaci otec bude pravidelne otvarat e-maily, kontrolovat pokrok vo vyrobe v praci.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Karrex » 30 srp 2021 12:34

Kupuju už dlouho ESET SS na eBay (nikdy licenci nezablokovaly jako v případě těch z key warezu).
Ostatní ti nejspíš doporučí free Comodo.

EDIT: Používám ho cca přes 10 let a kromě mnou nastavených výjimek nebylo potřeba nic řešit.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Cleric » 30 srp 2021 12:49

Osobně ti mohu doporučit jak ESET tak i Comodo. Z oběma mám dobré zkušenosti.

Comodo aktuálně mám v PC
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod kecalek » 30 srp 2021 13:03

:offtopic:
Bez urážky - ale všetky odpovede na takto položenú otázku sú irelevantné!
1) BodyCount100+ NEUVIEDOL na AKÝ OS chce ten AV program. Pokiaľ by mal W10 - tak moja odpoveď by bola - ŽIADNY, pretože tam už má vstavaný Windows Defender (navyše vždy aktualizovaný).
2) Ponúkať (to platí pre ostatných) vyslovene niektoré AV programy bez ZNALOSTI op. systému je podobné, ako keby sa radilo, aký benzín natankovať do (neznámeho) auta - a pritom to auto bolo diesel - teda na naftu - a tak by vlastne neporadili, ale pýtajúceho by POŠKODILI!.

Pokiaľ BodyCount nenapíše, AKÝ OS vlastne má - je zbytočne odpovedať.

BodyCount100+
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod BodyCount100+ » 30 srp 2021 13:11

OS Windows 10.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod kecalek » 30 srp 2021 13:22

Tak tam nie je potrebný žiadny ďalší AV program. Len skontrolovať, či je Windows Defender aktívny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod ITCrowd » 30 srp 2021 16:31

Windows defender je naprosto k ničemu. Proto se v profesionální sféře na něj nikdo nespoléhá.
Pokud se ti chce platit, pak za mě jednoznačně eset. Jinak free verzi avastu + nějaký firewall (ano, w10 firewall mají taky, a proto se nepoužívá, je to jako kdyby ses bránil dešti cedníkem).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

BodyCount100+
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod BodyCount100+ » 30 srp 2021 16:56

Eset sme mali v rodine uz roky...tak ak by ste mi vedeli pomoct najst nejaku lacnu verziu esetu na jeden rok, tak by som bol velmi vdacny.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod richchie » 30 srp 2021 18:13

Pokud comodo tak tohle free
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php
a při instalaci čti co si instaluješ.
https://translate.google.cz/translate?u=https%3A//help.comodo.com/topic-72-1-772-9552-CIS-Installation.html%3Faf%3D9604&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=UTF-8

pokud budeš používat i virtualizaci obrazovek tak je třeba mít instalovaný jejich prohlížeč co se nabídne při instalaci comoda +https://www.microsoft.com/silverlight/
Pokud další rozšíření tak je možnost pomocí comodo internet security doinstalovat killswitch
A samozřejmě vše zdarma a v češtině.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod kecalek » 08 zář 2021 15:17

:offtopic:
ITCrowd píše:Windows defender je naprosto k ničemu. Proto se v profesionální sféře na něj nikdo nespoléhá.
Pokud se ti chce platit, pak za mě jednoznačně eset. Jinak free verzi avastu + nějaký firewall (ano, w10 firewall mají taky, a proto se nepoužívá, je to jako kdyby ses bránil dešti cedníkem).

Nič v zlom.... ale richchie jasne napísal:
Na tomto pocitaci otec bude pravidelne otvarat e-maily, kontrolovat pokrok vo vyrobe v praci.

teda základ, žiadne ťahanie, surfovanie po území dark internetu... a tam naozaj stačí Defender. Plus k tomu ešte použiť jeden dôležitý "program" - vlastný mozog.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod petr22 » 08 zář 2021 15:23

Vsechny pripady zasifrovani obsahu disku co jsem videl byly zpusobeny duveryhodne vypadajicim mailem,
ktery uzivatel otevrel a Defenderem, ktery naprosto ignoroval fakt ze neco meni tisice souboru na disku.

Antirovy program ktery dovoli zasifrovat kazdy soubor kam se malware dostane je k nicemu.

Krome antiviru je treba i aktualizovany a podporovany OS, HIPS a firewall (Windows Firewall take nestaci).

Comodo obsahuje jak antivir, tak HIPS a firewall a je zdarma.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod ITCrowd » 08 zář 2021 15:35

Já jen dodám, že pravděpodobnost poklepání na přílohu, která může být podezřelá, u starších lidí neorientujících se v IT problematice, hraničí s jistotou.
Stejně tak nedokáží vyhodnotit, zda je odesilatel podvržen, natož, aby si uměli zkontrolovat hlavičku.
Nejen proto defender nikdy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti