Vyber antivirusu Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod liborek » 08 zář 2021 21:47

Moje dnešní zkušenost :thumbdown:
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Karrex » 09 zář 2021 11:30

Co se free týče, já jsem na 2 PC nainstaloval Kasperky Security Cloud ve free verzi. Na jednom z nich známej hojně (chápej denně) stahuje "blbosti" a zatím nebyl problém. Zároveň dost user friendly prostředí mi přijde. Takže za mě celkem spokojenost.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod kecalek » 09 zář 2021 11:45

Ako by som to....
Asi takto: všetky tie FREE AV programy obsahujú "zadné vrátka". Ak ich odinštaluješ klasicky - stále tam po nic zostávajú stopy, závislosti, ktoré sa spúšťajú rovno so systémom a otravujú. Potom ostáva len znova to nainštalovať, vyhľadať si na ich stránke uninstall aplikáciu a odinštalovať - vtedy sa už väčšina odstráni. Ale opäť - stále tam niečo zostáva. Vtedy nastupuje detektívna práca vyhľadať VŠETKY odkazy, cesty a cestičky, kľúče toho AV priamo v registroch a bez milosti odpálkovať preč.
Moja skúsenosť - keďže mi môj NB už výkonovo nestačil - kúpil som si nový a hádajte, čo tam bolo navyše? McAfee!!! Takže internet a vyhľadať spôsob odobratia _ majú tam McAfee Removal Tool - použil som a bol preč.
Hurá!!!
Reštart a mrknem do procesov - KUA! - stále tam bežal proces McAfee Core Firewall, management Service, Proces Validation Service - všetko sú to procesy, ktoré sú zadnými vrátkami toho šmejdu - takže aj keď nechceš, hrabú sa ti v systéme.
A tak nastúpilo pátranie a vyhodenie všetkého s "McAfee" z registrov - a div sa svete - je pokoj a systém ani neregistruje, že mu nejaký McAfee chýba.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10910
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod zeus » 09 zář 2021 12:22

To vis, Intel inside.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod sojkin626 » 09 zář 2021 14:10

Dupnu si a říkám Kaspersky.
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod dvorakj » 10 zář 2021 09:46

ja mam taky kaspersky, je levny a neotravuje a nastavit se da hodne veci.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod gogo1963 » 10 zář 2021 10:18

měl jsem ho zdarma k základní desce, ani jsem neinstaloval ... roky jedu na defenderu, ani o něm nevím, žádné problémy neřeším ... to se ale asi odvíjí od aktivit každého uživatele ... kdo ví, kde kdo brouzdá ... Kaspersky je v pohodě ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Mr. Incognito » 10 zář 2021 10:57

Bitdefender nebo Kaspersky. Pravidelně nejlépe hodnocené antiviry na AV Comparatives. ESET je spíše průměr a je drahý.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod dvorakj » 10 zář 2021 19:13

bitdefender mam 2 licence, dal jsem to pryc. nemohl jsem se poradne dostat ani na stranky, co nemely overeny cerifikat (jen pro moji potrebu ve vnitrni siti) a na vyjimku jsem neprisel. Asi je to dobre pro nekoho, kdo k tomu sedne a sedi a ma nekde, ale neni to pro lidi, co maji aspon nejake povedomi o pc
eset je fakt drahy, je to uplne zbytecne

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Mr. Incognito » 10 zář 2021 22:45

S tím Bitdefenderem. Jakékoliv nastavení je buď peklo nebo to vůbec nejde. V tomhle mi vyhovoval ESET.

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 544
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod Minapark » 12 zář 2021 16:24

Hodně roků používám 360 Total Security Free verzi. Má v sobě 6 motorů (míval Bitdefender i Aviru, už ne). Navíc má v sobě spoustu utilit a programů na další ochranu např.dokumentů a další nastavení. Zatížení systému hodně pod minimální!. Nepustí žádný zápis do registrů, žádný ovladače při instalaci programů, cracky a jiné nesmysly. Změna se musí ručně povolit. Vynikající softík.
Doplňuji softem Malware Hunter Proff., (vždy licence na 1 rok zdarma) a nemůžu si stěžovat. (obojí zdarma)

Trochu upraveno po 15 min.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber antivirusu

Příspěvekod richchie » 12 zář 2021 17:33

Minapark píše:Hodně roků používám 360 Total Security Free verzi. Má v sobě 6 motorů (míval Bitdefender i Aviru, už ne). Navíc má v sobě spoustu utilit a programů na další ochranu např.dokumentů a další nastavení. Zatížení systému hodně pod minimální!. Nepustí žádný zápis do registrů, žádný ovladače při instalaci programů, cracky a jiné nesmysly. Změna se musí ručně povolit. Vynikající softík.
Doplňuji softem Malware Hunter Proff., (vždy licence na 1 rok zdarma) a nemůžu si stěžovat. (obojí zdarma)

Trochu upraveno po 15 min.


Jo čínský soft co vůbec nikam neposílá data a proto se často uchází o přední příčky ve kvalitě mezi softy.

A co se týče psaných problémů s comodem tak jsem je u sebe za ty léta co ho používám nějak nezaznamenal.Pokud jsou s ním problémy tak normální přeinstalace programu+záleží na nastavení uživatele.Pokud dělá problém tak na vině je většinou nabořený systém nebo pochybně upravené programy.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti