spravy rezidentneho modulu - avat

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

mato
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

spravy rezidentneho modulu - avat

Příspěvekod mato » 29 srp 2006 15:08

nazdar,

avast mi stale ukazuje utoky z dcom exploit, cital som na tomto fore, ze je to v pohode, ze si treba nastavit nezobrazovanie sprav. Moja otazka je tato: ak si nastavim nezobrazovanie sprav - zobrazi mi v buducnosti virus, ak mi nejaky najde. Alebo da sa to nejako nastavit - aby mi spravy o dcom exploit nezobrazovalo ale ostatne ano?

A mam este jednu otazku - ak mi avast najde virus a je tam odporucana akcia presunut do truhly, ale je tam aj moznost odstranit - co je lepsie?

vdaka za odpovede

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 31 srp 2006 15:01

Avasta nemám, takže ti neporadím přesně, ale pokud nechceš, aby ti vyzkakovaly zprávy, určitě tam můžeš nastavit automatické provádění akcí. Ale potom nebudeš vůbec vědět, co se děje a Avast si bude sám dělat, co chce.
Nebo si sniž úroveň ochrany na méně "citlivou" a taky je snad možnost nastavení ignorace na některé soubory nebo stránky. Jenže pak ti může do PC něco projít.

Lepší je rovnou mazat, ale musel bys být hodně zkušený a vědět na 100%, že se jedná o vir. Kdyby to byl falešný poplach, mohl by sis smazat důležitý soubor a něco by ti pak nemuselo fungovat.
Takže pokud jsi zkušený a víš, o co jde, tak mazej a jestli si nejsi jistý, ukládej je do truhly, odkud je můžeš obnovit.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 31 srp 2006 19:20

S touto otázko tě odkážu na příslušné fórum. :wink:


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů