ProcTerm

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Diallix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 225
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno

ProcTerm

Příspěvekod Diallix » 20 kvě 2020 19:55

Některé nástroje umožňují vypnout pouze procesy spuštěné pod desktopem. Procesy, které jsou spuštěny pod oprávněními systému, se nevypnou, případně jejich nástroje nezobrazí. Další nástroje sice umožňují vypnout jakýkoli proces, pokud běží více procesů se stejným názvem, nástroje vypnou jen jeden a to od priority (velikosti) ID.

ProcTerm je utilitka, která ukončí procesy buď podle ID procesu, nebo podle názvu procesu. Je samozřejmé, že každý proces má univerzální ID, takže podle ID je možné ukončit pouze jeden daný proces. Nicméně, podle názvu procesu, utilita ProcTerm ukončí všechny procesy, které mají stejný název.

Podle názvu procesu utilita dokáže zjistit všechny ID procesů, které s tímto názvem běží. Funkce využívá WINAPO a procesy ukončuje prostřednictvím kernelu. Vypnutí procesů je téměř okamžité a efektivní. Nástroj obsahuje implementovanou možnost výpisu (Show List) všech běžících procesů a možnost zobrazení cesty, z jakého umístění proces běží.

ProcTerm je možné od verze 3.5 spustit i klasickým způsobem než přes cmd. Po spuštění se ve stejné složce jako ProcTerm.exe vytvoří ProcTerm.log, který obsahuje kompletní výpis běžících procesů s Pid a cestou s umístěním souboru. ProcTerm.exe je nutně spustit jako Správce.

Odkaz: https://www.netbot.sk/en/13-blog-utilit ... rocterm-en
alebo
https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... /procterm/
https://www.instaluj.cz/procterm


---
Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu:CyberSecurity UNIT
----
Bezpečnostná autorita fóra viry.cz Certifikát
----
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Reklama

Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostů