El Diablo doporučuje Free software: Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Sektor » 24 dub 2008 23:54

2 Mopik : Právě spojení běžný uživatel a firewall, mi nahání mráz po zádech ...

2 El Diablo : Heleď, mnoho lidí zde chce poradit z 95% s naprostýma "hloupostma", za které si paradoxně můžou sami (ikdyž ... za vše může Windows že ano ... :-x) - a podkopávat jim nohy volbou "stupidního" software, to je mnohem horší, než jim nenapsat vůbec ... a polemizovat zde o tom co je takové a co makové skutečně nechci - ovšem FW v běžném PC nemá co dělat a to ani ze strany Microsoft Windows, tečka.

*rozepisovat to zde více opravdu nemá smysl, to je jak přijít na KSČ sněm v modrém a čekat, že si mě někdo vyslechne ...
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Reklama
Uživatelský avatar
rosscow
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 334
Registrován: březen 08
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod rosscow » 28 dub 2008 21:32

Sektor píše:podkopávat jim nohy volbou "stupidního" software, to je mnohem horší, než jim nenapsat vůbec ...ovšem FW v běžném PC nemá co dělat

Takovýchto nejstupidnějších pár vět sem opravdu nikde nečetl. Nebo to mam chápat tak, že běžný PC máš jen ty, ale každý tomu říká jinak. Teoreticky jsou tvoje rady oproti rad El Diabla mínusové a takovéto poplašné příspěvky co tu tak od tebe čtu si nech pro sebe nebo si založ své PC fórum a tam se raďte vy uživatelé s "běžnými" PC, co si všechen SW kupujete a Freeware je vám neznámý.

Omlouvám, ale za tyhle nesmysly jsem si musel rejpnout.
Webdorf.eu - Tvorba webu a fór na redakčním systému Drupal 6 a PhpBB 3

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod El Diablo » 08 čer 2008 13:01

Aktualizoval sem seznam...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod richchie » 08 čer 2008 13:43

Pro El-Diabla.Pokud máš zájem o kvalitní free soft tak tady dobrý souborový manažer-

http://www.freecommander.com/

a tady je spousta placených která jsou pro určený den free.

http://www.giveawayoftheday.com/

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Magnat » 08 čer 2008 15:22

Jaké máš zkušenosti s tím unreal commanderem? Mohl bych tě poprosit o nějakou el-recenzi? :oha:
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"

-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Pakl
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Pakl » 25 čer 2008 11:57

Nu, nejsem žádný odborník, ale Ashampoo jako FW bych po vlastní zkušenosti nedoporučil ani náhodou. Je to automat, černá skříňka, která když si něco udělá, nevidíš do ní a nezměníš to. Mně sestřelila tiskárnu a nepřišel jsem na to, jak ji vrátit zpátky. Ashampoo jsem měl asi 2 hodiny a šel pryč. Kromě toho testy ukazují vekou propustnost tohoto FW. Za jeden z nejlepších podle odborných hodnocení bývá označován Comodo, ten jsem našel nejen s českými helpy, ale hlavně - i když není úplně nejsnazší, s pomocí helpů jsem je ovládl natolik, že s ním není žádný problém. Samozřejmě i ten je free.
Nakonec: Ashampoo vyžadoval registraci zdarma, udělal jsem ji a potom mně chodily třikrát denně reklamy od nich, až jsem tam musel opakovaně napsat, aby mě vyřadili.

Uživatelský avatar
Pakl
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Pakl » 25 čer 2008 14:30

A ještě jedno doporučení, na přehrávač audio-video: The KMPlayer (kupř. tady: http://www.slunecnice.cz/sw/the-kmplayer/). Dosud jsem neviděl program s tak flexibilním nastavením, přitom schopným přehrávat vše bez jakýchkoliv úprav setapu (jestli se někdo nechce zdržovat), s plně českým prostředím, a hlavně, schopným přehrát všechny audio a video soubory, na něž jsem narazil. Přitom nevelký, skinovatelný, estetický a samozřejmě plně FREE. Tím není řečeno nic proti ostatním programům, ale ode všech, kteří The KMPlayer užívají, jsem slyšel jen chválu - sám jsem také jeden z nich.

Uživatelský avatar
Pepis
Tvůrce článků
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 961
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Pepis » 25 čer 2008 15:09

Argoneus píše:achich achich..... není to ani CRACK, jen si to pohraje s registry a tam co je napsáno "za 30 dní se vypni" změní na "za 150 let se vypni", což je podle mých zdrojů legální...

Počteníčko

Hlavně toto:

Jak bojujete proti crackom typu NOD32.FiX.v2.1-nsane.exe? (Daniel)

Igor Hák: Momentálně nijak. Mám za to, že nejde přímo o crack, ale o něco, co modifikuje registry. Pokud by to byl crack (tj. kód, který zasahuje do souborů cizí aplikace), můžeme to hodnotit jako škodlivý kód a tak s ním i zacházet. To je jedna s jednodušších forem obrany.


Nechci ti kazit naladu ale ani ja si nemužu něco vodpustit! Jestli maš Nod 32 verzi 2 tak to je ten fix celekem učinnej ale jestli použivas verzi 3 seš celkem namydlenej ... kecaj tam že mužeš stahovat potom free aktualizace! ale houby nemaž vubec aktualni virovou databazi a jsi jednoduše v prd... prostě ti sice nodik jede dal ale virova aktualizace se neaktualizuje...

Ja považuju Noda za skvělej antivirak ale nikomu ho nevnucuju když je někdo spokojenej s avastem tak at je!

jenže každej čech si řika co se mi nechce koupit to mužu ukradnout! Nepišou tam že to je legalni ale nepišou že to je ani nelegalni! ale jen z respektu že něco takoveho vytvořili bys sis to měl koupit! (neptejte se mě kde sem vzal ty insformace co sem napsal v prvnim odstavci :-D ) a když už nejsi svatoušek nedavej to aspon najevo...

Jak jeden typek na jednom warez forku :-D uploadnul filmy že pro maturanty :-D (všelijake kraviny jako sophiina volba atd.) jenže se magor podepsal :-D že prej kdyby mu chtěli nějak pomoct nebo co... :-D bylo mu 19 a život skoro zkaženej za dva dny u něj doma poliši nevim co měl za trest ale už o bdue v registru a bude se to tahnout znim... takže kdyby rači držel hubu tak je to snim lepši... (btw. jen abyste si nemysleli že lezu na warez forka- řikal mi to kamoš ;-) - ale zase netvrdim že mam vše legalně :-D nejsem zas takovej andilek)

Sektor:Sice tež nefandim žadnemu firewallu a žadnej nepouživam ale neber nikomu jeho nazor! Ja věřim že firewall něco zmuže i když ho nepouživam! nebo použivam ten od pana billa gatese :-D

Prominte za chyby tento text je dlouhej a unavujici a Čj neni moje přitelkyně ;-)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod El Diablo » 25 čer 2008 22:22

Pakl píše:Nu, nejsem žádný odborník, ale Ashampoo jako FW bych po vlastní zkušenosti nedoporučil ani náhodou. Je to automat, černá skříňka, která když si něco udělá, nevidíš do ní a nezměníš to. Mně sestřelila tiskárnu a nepřišel jsem na to, jak ji vrátit zpátky. Ashampoo jsem měl asi 2 hodiny a šel pryč. Kromě toho testy ukazují vekou propustnost tohoto FW. Za jeden z nejlepších podle odborných hodnocení bývá označován Comodo, ten jsem našel nejen s českými helpy, ale hlavně - i když není úplně nejsnazší, s pomocí helpů jsem je ovládl natolik, že s ním není žádný problém. Samozřejmě i ten je free.
Nakonec: Ashampoo vyžadoval registraci zdarma, udělal jsem ji a potom mně chodily třikrát denně reklamy od nich, až jsem tam musel opakovaně napsat, aby mě vyřadili.


Nejspíš si zatrhnul že chceš dostávat novinky, nebo tak něco, mě občas něco přijde tak 1x týdně možná častěji, ale není problém to nastavit v TB jako spam. Sestřelil tiskárnu? Nechápu jak, IMHO nesmysl. Automat to je, ale černá skříňka nikoli vše se dá nastavit. Pravda současná verze nemá češtinu (nebo sem ji nenašel) ale to není žádná tragédie.

BTW Comodo sem přidal do seznamu, jeden čas sem ho taky používal.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pakl
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Pakl » 27 čer 2008 18:19

Multifunkční kopírovací stroj se nehlásil při zapnutém Ashampoo, jestliže jsem Ashampoo vypnul, okamžitě naskočil. Prohledal jsem nastavení Ashampoo všude, kam jsem dosáhl a dohlédl, nenašel. Pozval jsem dva další, kteří sítím rozumějí mnohem více nežli já - nenašli. Mimochodem - Ashampoo byl plně český. Jinak - žel už jsem zapomněl link - podle některých testů penetrace asi 30 FW se Ashampoo umisťuje dost vzadu, zatímco kupř. Comodo obsazuje první pozice i mezi placenými. Vím, řekneš po právu, že testy se dělají různě s různým záměrem... Ostatně, co říkám, je jen subjektivní hodnocení jednoho uživatele.

Uživatelský avatar
cicero
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod cicero » 27 čer 2008 21:32

To:Baron Prášil: a je to opravdu hnusná česká vlastnost se nejen radovat,s toho,že sem něco,třeba i chytře šlohnul,ale ještě se tím chlubit. místo dobréhoho pocitu,že jsem si koupil produkt špičkové úrovně[/quote]
To jako opravdu myslíš vážně? Rozhodně je to celosvětový problém jinak by nevznikaly růné pirátské servry a jiná FÓRA.Lidé na celém světě jsou v globále stejní,proč něco kupovat když to můžou mít GRATIS.A neříkej že nemáš doma vypálená hudební Cd,filmy atd.To samé je i v jiných odvětvích - strojírenství,chemickém průmyslu, Atd.kde si mezi sebou kradou nápady,výrobní dokumentace a jiné artikly které taky někomu trvalo roky než je přivedl k dokonalosti.Takže to není opravdu jenom hnusná česká vlastnost.Proto je na každém z nás jakou cestu zvolí.

Uživatelský avatar
Střelec 5
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: srpen 07
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: El Diablo doporučuje Free software:

Příspěvekod Střelec 5 » 27 čer 2008 22:47

Ze základního přehledu mohu velice vřele doporučit - přehrávače avi: GOM. Používám ho a je perfektní a pokud není kodek tak ho sám vyhledá a můžete si ho stáhnout. :wink:
Střelec 5


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Xiaomi Mi 11 Diablo Immortal
    od Indy907 » 13 kvě 2023 00:00 » v Hry
    3
    1256
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 kvě 2023 06:39
  • MMO free hra recenzování v re-play
    od pidlo » 21 pro 2023 19:35 » v Hry
    2
    666
    od pidlo Zobrazit poslední příspěvek
    21 pro 2023 20:12
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1596
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34
  • Free program na vytváření technických výkresů
    od Tazator » 31 říj 2023 14:28 » v Vše ostatní (sw)
    4
    1392
    od Tazator Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 06:09

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů