Zabezpečení systému

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zabezpečení systému

Příspěvekod miras » 09 srp 2004 20:29

V poslední době je otázka bezpečnosti na pořadu dne skoro pořád. Jestli si myslíte, že pravidelným stahováním aktualizací vyřešíte všechny problémy, tak tahle utilitka přímo od Microsoftu vám dokáže, že ste na omylu.
Nechejme promluvit Microsoft osobně :P :

Overview
As part of Microsoft's Strategic Technology Protection Program, and in response to direct customer need for a streamlined method of identifying common security misconfigurations, Microsoft has developed the Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA). Version 1.2 of MBSA includes a graphical and command line interface that can perform local or remote scans of Windows systems. MBSA runs on Windows Server 2003, Windows 2000, and Windows XP systems and will scan for common security misconfigurations in the following products: Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Internet Information Server (IIS) 4.0, 5.0, and 6.0, SQL Server 7.0 and 2000, Internet Explorer (IE) 5.01 and later, and Office 2000, 2002 and 2003. MBSA also scans for missing security updates for Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, IIS, SQL, Exchange, IE, Windows Media Player, MDAC, MSXML, Microsoft VM, Office, Content Management Server, Commerce Server, Host Integration Server, and BizTalk Server.


Pokud vám nečiní potíže angličtina, za zkoušku nic nedáte.

No vidíte to... Málem bych zapoměl na link
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=8b7a580d-0c91-45b7-91ba-fc47f7c3d6ad&DisplayLang=en
Kbyby náhodou nechodil, pátrejte po "Baseline security analyzer"

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 10 srp 2004 00:10

Díky za link, hned jsem zkusil :wink:

A výsledek? No, že bych se s ním mohl chlubit, to teda zrovna néé..ale zas na druhou stranu - co ztrácím na nezáplatovaných WinXP doháním na osobním firewallu...tak bych si dal za NE/bezpečnost asi tak za 3......
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 srp 2004 06:08

Jo, osobní firewall... Taky sem si myslel, že za ním sem v bezpečí... To si takhle surfuju, koukám Příchozí komunikace. Hmm to nevypadá nebezpečně.. POVOLIT. A najednou blik LSASS error=>vypnutí systému.
A od té doby radši pravidelně záplatuju :D
Tady de vo princip. Všichni brečí, jak sou Wokna děravý, ale aby se zajímali vo to, co proti tomu můžou dělat, to nehrozí. Kdyby každej místo nadávek na Mikrošrot stahoval záplaty a občas projel systém něčím podobným, o kolik víc spokojenejch uživatelů by bylo...
Věř mi Rimmere. Chvilka nepozornosti a jména, která si budeš dávat za to, že si nestáhnul pár mega záplat nebudou veřejně publikovatelný :P

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 10 srp 2004 22:41

Čau, zajímalo by mě, o jakej osobní firewall se jednalo??
thx :bigups:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 11 srp 2004 05:58

Rychle stručně výstižně: Kerio Personal Firewall 4.0.16
Ale nic mu nevyčítám, ten vir sem si tam opravdu pustil jenom vlastní blbostí :?

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 13 srp 2004 23:40

Jasně, o Keriu jsem slyšel samou chválu :-) Sám jsem ho ještě nezkoušel.. Jen mě zajímalo, co užíváš za firewall

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 srp 2004 00:56

Já pro změnu zatím nezkoušel nic jinýho... Nainstaloval sem, byl sem spokojenej, tak sem u něj zůstal:)
Když člověk není línej přečíst si, co mu Kerio píše, tak různý červíci nemají šanci... :twisted:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti