Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod qcp » 19 úno 2016 12:29

Pokud ti muzu poradit, tak se pouziva socialni metoda.

To PDF generujes online a vlozis do nej na kazdou stranku telefon email a jmeno ci adresu dotycneho (z objednavkoveho systemu nebo z SMSky co zaplatila) :-)

Ver tomu ze malokdo bude takove PDF preparovat anebo ho sirit dale :-)

Necha si ho jen pro sebe :-)

Reklama
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 822
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod Hoff » 19 úno 2016 12:43

To by tam muselo být vložené jako vodoznak. Takové pdf by si asi málokdo koupil.
Pokud by ty údaje byly na okraji stránky, lze se toho zbavit během několika minut.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod cervcek » 19 úno 2016 15:54

Pánové, vy mi asi nerozumíte. Já za to nebudu vybírat peníze, jde mi o to, že máme ve škole knihovnu, k tomu máme zaplacené e-booky, ale ty podle autorského zákona nesmíme šířit, jako rozmnoženinu, tedy nikdo si je nesmí stáhnout na disk, ale může je prohlížet on-line.

Zákon praví, že pokud máme v knihovně fyzickou podobu knížky, kterou normálně půjčujete, smíme e-book bez nějakých dalších licencí půjčovat, ale ne dílo kopírovat. Kdyby si to někdo z toho webu stahoval, tak by musela být licence s vydavatelem. Pak by se z každého stažení musel odvádět poplatek a nešlo by to zdarma. Proto chci mít e-booky za každého případu on-line a bez placení pro studenty.

Printscreen mi nevadí, nedokážu si představit, proč by někdo screenoval 300 stránek knížky, když je může mít upirátěné mnohem snadněji jinde.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod LuCaCZ » 20 úno 2016 14:09

Viděl bych to na PHP konvert do jpg nebo vždy vypreparovat jen jednu stránku (dvojlist) jako pdf, přinejhorším do flashe .. nebo zkus mrknout jak jsou dělaný různý letáky supermarketů.

První problém je nějak skrýt cestu k samotnému PDF. Jistě máš nějakou databázi knih s jejím unikátním ID, tak bych tam přidal i URL na PDF... Skriptem PHP si pak už s PDFkem můžeš dělat co chceš a zobrazit ho a dát si tam klidně i vodoznak... V URL na zobrazení PDF bude jen jeho ID .. php ti vyplivne už jen výstup JPG, jednu stránku PDF, tlačítkama si budeš listovat a vždy ti phpko vyplivne konkrétní stránku.. netvrdím, že to ani tak nepůjde postahovat po jednom .. ale aspoň jim to ztížíš, určitě by to šlo ještě nějak zabezpečit..

Uživatelský avatar
kuxik009
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 338
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod kuxik009 » 22 bře 2016 17:48

Jen mě tak napadá... když to PDF nějak zobrazíš přímo na stránce (tj. bez podívání do zdrojáku uživatel nebude znát odkaz), nedáš na web tlačítko ke stáhnutí a napíšeš tam, že stáhnutí je nelegální... nemělo by to ohledně autorského zákona stačit?
Moje portfolio
Český jazyk je freeware, ale nikoliv open source!!!

Sestava:
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vložit na web nestažitelné PDF, pouze k prohlížení

Příspěvekod cervcek » 22 bře 2016 20:03

To já právě nevím, podle selského rozumu to tak určitě bude, ale podle byrokratického rozumu nevím :)
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB-C pouze data ? Příloha(y)
    od ski1961 » 08 říj 2023 10:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2486
    od ski1961 Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 11:40
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    2428
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů