nejlepší programovací jazyk?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

jaký je nejlechčí progravovací jazyk (podle vás)

A+
0
Žádná hlasování
A++
0
Žádná hlasování
C+
1
8%
C++
3
25%
C hashtag (nejde mi napsat)
7
58%
javascript
1
8%
J hastag
0
Žádná hlasování
C sheel
0
Žádná hlasování
B
0
Žádná hlasování
unrealscript
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 12

Mouse_cz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 142
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod Mouse_cz » 06 lis 2017 18:44

jaký je podle vás nejlechčí programovací jazyk? existuje nákí jazyk kde jsou příkazy velice jednoduché např. press w= play animation (walk w)
chanching hitbox ON
if you are HP is 0> die
die= animation falling becuase you are dead. if you are dead walk w *X* walk a *X* walk d *X* wlak s *X*shoting *X*

v anktě jsou jazyky co znám i co ne (pro větší výběr) ale kvuli maximální povolené delce ankety jsem o trochu snížil!

Dodatečně přidáno po 4 minutách 23 vteřinách:
tady mám všechno co mělo být v anketě: A+
A++
C+
C++
C hashtag (nejde mi napsat)
java
javascript
T
SAS
seed7
R
Q
Qbasic
logo
J
J hastag
F hashtag
C sheel
B
ABAP
ABC
ZOPL
XSLT
unrealscript
POWERbasic
KAREL ( :D )
HQ9P
delphi
473L Query

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod satik » 06 lis 2017 18:52

Nejlepší na co? Na různý věci jsou vhodný různý jazyky.

Máš tam spoustu jazyků, co se skoro vlbec nepoužívají a některý běžný ti tam chyběj v tom prvním seznamu :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod mmmartin » 06 lis 2017 21:54

Na tvém místě bych začal s češtinou. Tvoje příspěvky nesvědčí ani o její znalosti, ani o pečlivosti při jejím používání. A to bude pravděpodobně základní problém při použití kteréhokoliv programovacího jazyku z tvého seznamu. ;)
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Petrfoo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 723
Registrován: srpen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod Petrfoo » 06 lis 2017 22:08

Každý jazyk slouží k něčemu jinému, například webové stránky se programují v PHP, HTML, Java scriptu atd., naproti tomu aplikace pro Windows v C, C#, VisualBasic atd. "Jazyk" který jsi ty popsal opravdu neexistuje, podle toho co píšeš to vypadá, že nechápeš ani základny programování - tím myslím co je to algoritmus, funkce, ukazatel apod. Pokud chceš programovat aplikace pro Windows, tak nejlehčí mi přijde VisualBasic. Osobně však doporučuji začít v čistém C a to programováním jednoduchých konzolových aplikací - na nich totiž nejlépe pochopíš základy programování jako je práce s proměnnými, funkcemi, cykly apod. - a hlavně při programování konzolové aplikace v C ti nebude motat hlavu spousta "pěny okolo".

Na YouTube jsou celkem pěkně zpracované tutoriály na C#, kde je to vysvětleno od úplných základů. Doporučuji kouknout - https://www.youtube.com/watch?v=LN10Jv0yygg. Na kanále na kterém je ono video je těch tutoriálů víc a jsou hezky zpracované, takže z toho bys to pochopit mohl.
Lenovo ThinkPad T480 | Intel Core i5-8250U | 8GB RAM DDR4 | Intel UHD Graphics | 256GB SSD
Dell Inspiron 15 7560 | Intel i5-7200U | nVidia GeForce 940MX | RAM 8GB DDR4 2400 MHz | 256GB SSD
Xiaomi Mi 8 | Snapdragon 845 | 6/128 GB

Mouse_cz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 142
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod Mouse_cz » 06 lis 2017 23:06

chci programovat hry.a za 2. kámoš mi říkal že v každém jazyku de (až na vyjímky) naprogravoat vše ale každý je jinak složitý.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod faraon » 07 lis 2017 00:28

Všichni jsme nejdřív chtěli programovat hry :lol:

Mouse_cz píše:press w= play animation (walk w)
chanching hitbox ON
if you are HP is 0> die

Tohle se dá udělat v každém normálním jazyce, prostě si do něj doprogramuješ svoje příkazy, které potřebuješ pro konkrétní úkol, a z těch potom poskládáš celý program. Můžeš tomu říkat třeba engine ;-)

Zatím by ses klidně mohl věnovat tomu Scratchi, protože v něm se hry programují snadněji než v Game Makeru. Dá se v něm udělat třeba tohle: https://scratch.mit.edu/projects/32402192/
Teda, originál běžel na 12MHz 286ce podstatně rychleji než tohle na 2GHz P4, holt moderní technologie :mad:

Potom bys mohl pokračovat třeba Pythonem, je zvládnutelný i pro začátečníka a dá se jím i uživit. S knihovnou PyGame, určenou pro tvorbu her, se dá hodně vyhrát, viděl jsem s ní naprogramovaný dotykový telefon, postavený z Raspberry Pi.

Ale jestli neumíš napsat #, máš opravdový problém. V různých jazycích se používá spousta speciálních znaků bez kterých se v nich programovat nedá, třeba ~$%^&|[], a bez \ nenapíšeš ani cestu k souboru :evil:

A ve volných chvílích se věnuj třeba tomu Karlovi, schválně jestli v něm dokážeš udělat tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=R9ZeXiz_-B0

S podmínkou že funkce nesmí mít (až na výjimky) víc než dvanáct řádků! Asi dvě nebo tři tam myslím mám delší.
Tady najdeš novější verzi i s pěkným návodem: http://karel.oldium.net/
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod X » 07 lis 2017 03:28

mmmartin píše:Na tvém místě bych začal s češtinou. Tvoje příspěvky nesvědčí ani o její znalosti, ani o pečlivosti při jejím používání. A to bude pravděpodobně základní problém při použití kteréhokoliv programovacího jazyku z tvého seznamu. ;)

Souhlas.

Nejlepší (jen nevím zda je i nejlehčí) je dle mě: Pure Basic. Navíc je multiplatformní: Windows, MaC, Amiga (již se neupgraduje).

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2017 07:05

Jaky je nejlechci programovaci jazyk ?

Nevime, protoze netusime co znamena slovo "nejlechci" stejne jako spousta dalsich slov ktera jsi napsal.

Navic veta zacina vzdy velkym pismenem a ukoncuje se teckou, nikoliv vykricnikem. Uci se to nekdy v prvni nebo druhe tride zakladni skoly.

Pokud budes takto psat dialogy ve hre, budes za negramota, ktereho vyhodili v prvni tride zakladni skoly.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod satik » 07 lis 2017 09:01

Pokud chceš psát hry, doporučoval bych ti c# - je dost univerzální, rychlý, moderní, rozšířený ( = lehce najdeš návody ), vývoj v něm je rychlý a je i multiplatformní .
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2017 09:24

Je potreba si ale uvedomit jednu hodne dulezitou vec - vyvoj hry trva mesice az roky.

Zadny zazracny program kde by byla hra napsana za vecer neexistuje.

Filip0099
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod Filip0099 » 07 lis 2017 16:23

já nemužu psát hastag protože mám asc (Advanced system care) jinak umím spoustu symbolu: (symboly typu: : ? /"! sem nepíšu!)
&@{}<>*ß$Łł][Đđ|€÷פ¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~

Dodatečně přidáno po 3 minutách 22 vteřinách:
A petře nevím proč to píšeš já chci udělat jednu hru za 48 hodin a měne (ale jednoduchou žádný battlefield 1 :D

Dodatečně přidáno po 4 minutách 45 vteřinách:
pokud mi programovaní pude udělám si vlastní programoavcí jazyk.

Dodatečně přidáno po 14 minutách 39 vteřinách:
A scratch mám a znám. Ale nemám v plánu tam dělat nákou pořádnou hru, ty budu v dělat jiních jazychích a programech. Scratch mám jen abych tam dělal blbosti když se nudím (většinou si s nmi ani nedám práci) https://scratch.mit.edu/users/mouse_cz/

Dodatečně přidáno po 17 minutách 45 vteřinách:
sakriš těd používám muj druhý učet. ale snad jste to pochopily že jsem to já Mouse_cz

Dodatečně přidáno po 19 minutách 9 vteřinách:
snad není mít víc učtu trestných!!!! omylem jsem si vytvořil 3

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nejlepší programovací jazyk?

Příspěvekod Babis » 07 lis 2017 17:02

Chováš se i píšeš jako můj desetiletej brácha. Takže klid, až vyjdeš základku, tak můžeš jít někam na střední, kde se programovat naučíš. Na programování máš ještě dost času, ale určitě všichni obdivujeme tvůj proaktivní přístup a vztah k IT už od dětství.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů