Volba jazyka pro tworbu (konkrétního) webu

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

KajmanF
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Volba jazyka pro tworbu (konkrétního) webu

Příspěvekod KajmanF » 25 kvě 2018 21:01

Dobrý večer,
chtěl bych Vás poprosit o radu s volbou jazyka (a i pomocného softweru) pro tvorbu webu.
Našel jsem zde spoustu článků s touto tématikou, ale žádné mě nedokázalo přiblížit odpovědi pro můj konkrétní případ.
Omlouvám se tedy, pokud někoho uráží tolikrát opakující se název témata.

Takže popis čeho chci dosáhnout:
- web bude sloužit větší skupině lidí organizující společně sportovní akce
- bude používán pro přihlašování(registrace) na různé události vytvořené právě webem (nastavení početních limitů, časové možnosti přihlášení/odhlášení apod.)
- v ideálním případě bych chtěl vytvořit nějaký typ provázání s událostmi na FB, resp. alespoň import dat z nich
- součástí by měla být databáze fotek (fotoalbum), snad i s možností pro přidávání fotek uživateli (za předpokladu schválení administrátorem)
- součástí by mělo být diskuzní fórum, případně chat pro interakci mezi uživateli a administrátory (jak)
- součástí by měla být databáze údajů o jednotlivých uživatelích (přihlášení, účastí apod.) zpracovatelná do statistik
- mělo by být několik vrstev uživatelů s rozdílným dosahem práv (ne pouze admin vs uživatel)
- uživatelé by měli ''sbírat'' body na základě účastí ( tedy by se jim měla zobrazovat hodnota právě z výše zmíněných statistik)
- web by měl být userfriendly a rozumně zobrazitelný v mobilních prohlížečích (ideálně postupem času bych rád vytvořil i mobilní aplikaci přímo provázanou s tímto webem ... ale to je hodně dlouhodobé měřítko)
- rád bych byl schopný dosáhnout i rozumného vzhledu
... a nakonec mé zbožné přání:
- rád bych dovedl web do takové fáze, kdy by fungoval formou ''webové rpg hry'', resp. uživatelé by si byli schopni za nasbírané body ''kupovat'' na webu různé předměty (např. sportovní oblečení apod., které by se přidávaly k jejich avatarovi)

Na závěr jen dodám, že se jedná o nekomerční projekt, který chci vytvořit z vlastní iniciativy pro skupinu sportovních nadšenců. Netlačí mě tedy nijak čas a veškeré požadavky si stanovuji sám.
Projekt chci realizovat, protože mě programování vždy bavilo, ač jsem nikdy neměl možnost se mu věnovat na vyšší úrovni. Rád bych se jej tedy naučil tvrdou cestu na ''složitějším'' projektu i za cenu toho, že mě to bude stát spoustu nervů a času.

Přeji příjemný víkend,

KajmanF

Reklama
komplik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 290
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba jazyka pro tworbu (konkrétního) webu

Příspěvekod komplik » 26 kvě 2018 14:09

A co tedy potřebujete?

U uživatele to bude prezentováno formou HTML a JS. Na pozadí těch webovek může stát leccos a je na vás jaký programovací jakzy, jaký webový server si vyberete, stejně tak to mohou být nástroje pro rapid development, které spousty věcí dělají za vás nebo se to dá poskládat na existujících publikačních systémech z existujících modulů bez nutnosti naprogramovet jediný řádek.

Volba samo může záviset na návštěvnosti. Psalo se tu o větší skupině uživatelů. Bavíme se o desetitisících nebo milionech denně?
M1 Macbook Air 16GB RAM
i5-10400F, 32GB RAM a dočasně GTX1060 3G
iPadAir 2020


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host