Programátor v roku 2023

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Reitz
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Programátor v roku 2023

Příspěvekod Reitz » 03 pro 2022 22:06

Dobrý večer, som štvrták na strednej škole v Žiline(mesto na Slovensku) a v živote chcem pracovať ako kóder webových stránok ako aj neskôr vytvoriť vlastnú aplikáciu, avšak nie som si istý, že aký program a presný štýl výučby by som mal zvoliť. Som si na sto percent istý, že nechcem ísť na vysokú školu na Slovensku a na druhej strane nemám možnosť ísť študovať do zahraničia, pretože nepochádzam zo finančne stabilnej rodiny. Váš portál som si našiel cez známu, ktorá riešila svoju zostavu na prácu s grafikou a práve vy ste jej najlepšie poradili.

Rozmýšľal som aj nad nejakým kurzom, ale nemyslím si, že to niekoho bude pri pohovore zaujímať, pretože takýchto papierov viem predložiť veľa a určite ich bude zaujímať, či poznám algoritmy, dátové štruktúry a hlavne či viem čo mám robiť. Momentálne na škole robíme úlohy v Pythone, ale úprimne, tie úlohy sú tak staré a všetky premenné sú v slovenčine ako je "retazec" "sucetcifier" apod. a som z toho dosť unavený, čiže si to vždy robím v angličtine.

Mojim cieľom je sa tento rok 2023 venovať plne programovaniu a na konci roku 2023 sa zamestnať.

Reklama
Jandak
Level 3
Level 3
Příspěvky: 521
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programátor v roku 2023

Příspěvekod Jandak » 03 pro 2022 23:30

Tak hlavní je tvoje chuť učit se. Ano základy bude chtít jistě každá firma.. Nejlepší je vybrat si technologii (React, Angular, Vue) a vydat se směrem Frontend/Backend. V tvém případě dle toho co píšeš, bych to spíš volil směrem na Frontend..

Samozrejme nevim jake znalosti mas v OOP programovani.. nebo v JS či HTML/CSS, bez ktereho se samozrejme neobjedes.

Takze moje rada je vybrat si frontend framework a ten se ucit.
Ryzen 5 5600X, RTX 2060 SUPER Phantom GS 8G, GIGABYTE B550 AORUS PRO, 16GB 3600MHz, 1TB SSD VIPER, Seasonic GX550 Gold, Fractal Meshify C Dark


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host