Primarni programovaci jazyk?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

chosenek
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Primarni programovaci jazyk?

Příspěvekod chosenek » 08 lis 2006 17:46

Mam takovou otázečku co se dá tak nejvíce uplatnit dneska v praxi?

Je to c++, java, c#?

Zajímá mě to abych věděl do čeho se naplno pustit, je mi jasné že bych měl ummět všechny.. ale přece jenom co se dá dneska lépe zpeněžit... využít... hm?

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 20:59

Tak především jsi tuto otázečku položil na nesprávném místě.Musíš si nalézt fórum, které se věnuje programování a nebo se zeptat firem, které programátory shánějí. Jenže než se naučíš programovat tak, aby byl o Tvé výtvory zájem, může se ledacos změnit. Jinak o programátory a zejména o ty velmi dobré je velký zájem a jsou velmi dobře placeni. Indiskrétní otázka - kolik Ti je let?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

nohejs
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 07
Bydliště: zatím windows.h
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod nohejs » 07 bře 2007 20:29

ma subjektivni odpoved: C++ a zaroven C#.

jestli vsak prevlada otazka kde je/bude vice penez tak C#

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

tezka vec

Příspěvekod cybernovi » 07 bře 2007 23:48

Nejtěžší je pochopit jeden programovaci jazyk. Nejsnažší je podle me pascal. Pak už ostatni je jen otazkou syntaxe. A co se týče hledani práce tak letí Java a C++ pak C# (nepočítaje PHP,SQL,Flash a podobny webovky) ... Osobni dojem o jazykach C# je, ze je to hnus Microsoftu ktery zplacal C++ a Javu dohromady jako Aero Vista z Linux, jen tady se mu to povedlo :D Jinak programovani te musi chytnout, neda se myslet jen na peníze. Třeba ted si hraju s action scriptem ve Flashi a je s tim docela sranda:D A umet C++,C#,Javu a .NET tak si vysmátej človicek

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 08 bře 2007 06:15

Konstruuji stroje, včetně jejich elektronického řízení, tedy i programů, které jim vdechnou život. První programovací jazyk, do kterého jsem začal před asi 20 lety pronikat, byl BASIC. Chvíli to trvalo, než se mi v hlavě vytvořil jakýsi čtvrtý rozměr, kdy jsem najednou viděl jakoby prostorově, co vlastně píšu. Těžko se to popisuje, ale je to v podstatě zvláštní stav, kdy jsem v jakémsi tranzu a myslím, jako stroj, který chci řídit. Myslím si, že pak je opravdu zcela jedno v jakém jazyce budu psát, podstatný je ten stav.

Jestli již dnes, na startovací čáře, vidíš balíky peněz v cílové rovince, pak bys měl asi zvolit jinou profesi.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti