Elektro literatura

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod karlos » 08 zář 2011 18:11

Není od věci mít nějaký základ, ale určitě nemusíš umět počítat obvody. To tě naučí až ve škole.
Jak daleko to máš do Boleslavi?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
Lazy
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod Lazy » 08 zář 2011 19:01

20 Km, jesli znáš hrad Kost, od toho bydlím 2 km ve vesničce Kamenice nebo dobšín, jsme takřka spojení. S těmi knihami jsem myslel, že mi dopuručíte jaké jste používali(nebo nějaký časopis) v začátcích.
Každá rána, kterou jsme utržili, vyrazí z nás nějaký klín, který nám překážel. Jde ovšem o to, jsme-li dosti rozumní, abychom se z ní poučili. -Tomáš Baťa

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod karlos » 09 zář 2011 07:24

Abych byl upřímný, nepoužíval jsem až do svých téměř dvaceti let žádné knihy :wink: S elektronikou jsem si začal hrát někdy v devíti-desíti letech a zdrojem prvních informací a vysvětlení mi byl táta. Pak přišla střední a tam jsem žil z toho co jsem pochytil při hodinách a knihami jsem si nekazil bezstarostný život. Až po vojně jsem zjistil, že bez knih se neobejdu :wink:

Dvacet kiláků je málo, to je na denní dojíždění. My jsme jezdili z Prahy do Stoda (asi 180km), kde jsme byli na intru. Nejkrásnější čtyři roky v mém životě. Žádné starosti, žádná zodpovědnost. Vlastně nějaké starosti jsme měli. Najít hospodu, kde nám nalejou i když nám nebylo 18 a urvat nejhezčí holku :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Lazy
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod Lazy » 09 zář 2011 14:06

Já bych chtěl poznat, zda elektronika je vůbec pro mě. Nejdříve si koupím nepájivé pole a budu brát schéma po schéma, abych vše pochopil. Děkuji moc za odpovědi.
Každá rána, kterou jsme utržili, vyrazí z nás nějaký klín, který nám překážel. Jde ovšem o to, jsme-li dosti rozumní, abychom se z ní poučili. -Tomáš Baťa

Lazy
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod Lazy » 13 zář 2011 19:10

Ještě dotaz, jak veliké by to nepájivé pole mělo být? Zde je obchod kde si to nejspíše koupím http://www.elektroeden.cz/kontaktni-pole/c2355/ . Děkuji moc
Každá rána, kterou jsme utržili, vyrazí z nás nějaký klín, který nám překážel. Jde ovšem o to, jsme-li dosti rozumní, abychom se z ní poučili. -Tomáš Baťa

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektro literatura

Příspěvekod karlos » 14 zář 2011 07:27

Já mám tohle a určitě bych ho nekupoval tam co ty. Podívej se na rozdíl v ceně a určitě začneš hledat jinde... :wink: Jinak si myslím, že toto pole je postačující i na poměrně složitá zapojení a kdyby jednou nestačilo, není problém jej rozšířit.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti