CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

marianek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 104
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod marianek » 17 dub 2013 17:30

ahoj, zajímá mě, máte někdo s firmou CZC zkušenosti s vracením peněz v rámci 14ti dnů? Zajímá mě, do kolika dnů od převzetí výrobku vrací peníze. Vím jen, že ve smlouvě mají uvedeno v rámci 30 dnů, ale mě jde o to, jestli to vrací až v nejzažším termínu, či po týdnu?

Reklama
Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2119
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod Peťa » 17 dub 2013 17:33

V pátek tam jdu vracet myš, tak můžu dát vědět, jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 17 dub 2013 17:36

V CZC ti musí vrátit peníze do 14 dnů. Ale předmět musíš přinést v originální krabici se vším příslušenstvím.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10943
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod zeus » 17 dub 2013 20:36

Jak jsi prisel na 14 dni? Je to na jejich dobre vuli, zakon konkretni lhutu nestanovuje.

//Dobra, dovzdelal jsem se a je to 30 dni.
Naposledy upravil(a) zeus dne 17 dub 2013 21:01, celkem upraveno 1 x.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 17 dub 2013 20:43

2divine a zeus: Přečtěte si oba dobře Občanský zákoník, než sem něco napíšete :shock: :shock:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Layo
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1884
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod Layo » 17 dub 2013 20:53

Když koupíte zboží přes internet tak je možnost vrátit to do 14ti dní, v kamenném obchodě to neplatí... :roll:
GIGABYTE Z68XP-UD3| Intel Core i5-3570K @ 4,3Ghz + 212+EVO | HD 7950 FLEX 3GB GDDR5 1200/1650 | GEIL RAM DDR3 8GB(2x4GB) 2133Mhz | SEASONIC S12II-520W | Corsair 300R | OCZ Vertex 4 - 128GB | WD Green 2TB | Dell UltraSharp U2713HM - 27' 1440p
Macbook Pro 15'' Retina 2.0/16/256

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 17 dub 2013 21:36

peyrac10 píše:2divine a zeus: Přečtěte si oba dobře Občanský zákoník, než sem něco napíšete :shock: :shock:


Tuhle se to řešilo někde na internetu. Pokud je to internetový obchod a nemáš možnost si zboží vyzkoušet(alza, czc atd.-zboží jenom koupíš, zaplatíš a dostaneš), tak je ze zákona daná lhůta 14 dnů na vrácení peněz. Zboží musí být neporušené(jako nové) a mit vše u sebe(záručák, manuál atd).
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2119
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod Peťa » 19 dub 2013 17:13

Myš si vzali zpět a peníze vrátili okamžitě a zrovna jsem si obratem koupil myš jinou. Je možné, že kdybys chtěl zpět nějakou vyšší částku v řádu tisící, vrácení by nebylo okamžité.

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 17:14

Je to možné, ale v Alze jsem takhle vracel mobil za 8 000 a bez keců vrátili peníze.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 18:54

Jak už někde napsal Blue Spirit, je to mj. o lidech a slušnosti. Já se spíš zabývám zákonnými podmínkami, takže hlavně pro divine: Ta zákonná lhůta 14 dní nesouvisí podle zákona vůbec s vracením peněz. Pokud Ti zboží, objednané pomocí komunikace na dálku - internet, mobilní telefon a pod. - neyhovuje, můžeš ho do 14 dnů vrátit bez udání důvodu, a to kompletní nepoškozené, v originálním obalu. Požadavekna případnou neporušenost obalu nemá logiku - jinak nelze zboží vyzkoušet. Pochopitelně existují i výjimky, např. nelze takto vrátit CD/DVD, ty lze pouze reklamovat v případě jejich vady.
Jen pro doplnění - při vracení bez udání důvodu musí prodejce zboží nejpozději 14. den obdržet nebo se nejpozději 14. den prokazatelně dozvědět, že se zboží vrací.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 19:40

ak už někde napsal Blue Spirit, je to mj. o lidech a slušnosti. Já se spíš zabývám zákonnými podmínkami, takže hlavně pro divine: Ta zákonná lhůta 14 dní nesouvisí podle zákona vůbec s vracením peněz. Pokud Ti zboží, objednané pomocí komunikace na dálku - internet, mobilní telefon a pod. - neyhovuje, můžeš ho do 14 dnů vrátit bez udání důvodu, a to kompletní nepoškozené, v originálním obalu. Požadavekna případnou neporušenost obalu nemá logiku - jinak nelze zboží vyzkoušet. Pochopitelně existují i výjimky, např. nelze takto vrátit CD/DVD, ty lze pouze reklamovat v případě jejich vady.
Jen pro doplnění - při vracení bez udání důvodu musí prodejce zboží nejpozději 14. den obdržet nebo se nejpozději 14. den prokazatelně dozvědět, že se zboží vrací.


Vždyť to říkám. Pokud vrátíš zboží do 14 dnů bez udání důvodů, tak ti přece vrátí peníze. Proto jsem řekl vrácení peněz. Nikde jsem neřekl, že obal nesmí být porušené. Jak sám říkáš, tak je logické, že ho porušíš při otevírání. Řekl jsem, že zboží musíš vrátit v ORIGINÁLNÍ krabici... Jinak s tebou souhlasím. Jenom nesouhlasím s tím, že je to o lidech a slušnosti. Samozřejmě, že pokud jsem slušný(a já jsem :) ), tak to jde bez keců, ale oni ti jsou povini vzít zboží a vrátit peníze. Řekl jsem to samé, jenom jinak. Asi si mě špatně pochopil ;)
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 20:13

2divine: Ale pochopil jsem Tě dobře: Na to vrácení peněz mají ze zákona "přiměřenou dobu, max. 30 dní". To ostatní povídání už nebylo jen pro Tebe, ale pro všechny.
O té slušnosti mluvil Blue Spirit, já jsem spíš připravený na ty horší varianty.
Ještě doplním, že některé věci detailně neurčují zákony a vyhlášky a vychází se z judikací soudů, jakým způsobem obvykle některé případy řeší.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Komunita pařmenů- Vaše názory
    od showpayne » 16 říj 2023 23:04 » v Web-tipy a vaše weby
    0
    5067
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 23:04
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    4559
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Zkušenosti s OLED displejem u ntb
    od bradto » 28 zář 2023 21:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1621
    od bradto Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 19:48
  • Zkušenosti s nákupem repasovaných PC/notebooků Příloha(y)
    od Zivan » 13 bře 2024 12:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2020
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 12:48
  • Zkušenosti s e-shopy suntech vs mironet
    od p3v4x » 03 bře 2024 21:25 » v Vše ostatní (inet)
    13
    4632
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 20:49

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů