tv signal

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

tv signal

Příspěvekod carlos.b » 13 led 2007 10:57

predem upozornuju ze to neni zcela o pocitacich, ale verim ze je zde mnoho chytrych hlav.

Jsem v UK a potrebuju vedet zda jde vystopovat nebo jak koliv zjistit ze se divam na tv (analog prijimam z anteny na strese) to znamena ze odchytavam signal.

Pokud se zde najde nekdo kdo ma znalosti z tohodle oboru prosim nasmerujte me na pripadnou stranku ci poradte primo tady.

Dekuji ...

c.b

Reklama
Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod cybernovi » 13 led 2007 11:01

ne, to se vystopovat nedá, maximalne podle vzhledu, ze máš antenu na střeše. Jinak Tv signál vysílají jen výsilače, nikolik přijímače :)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 led 2007 13:04

No vzhledem k tomu, že jsem se kdysi za totality zabýval chytáním zahraničních signálů, tak vím, že přijímací anténa od televize rovněž vyzařuje:

Klasickou formou zářiče představuje půlvlnný dipól, který má schopnost kmitat na resonančním kmitočtu. V anténě buzené z vysílače vznikají střídavé proudy a napětí, vytvářejí kolem ní rychle vznikající a opět doznívající elektromagnetické pole, které se šíří daleko do prostoru. V důsledku konečné rychlosti šíření elektromagnetického (dále jen elmg) pole 300.000 krm/sec. nestačí se vnější část magnetických silokřivek vrátit včas zpět k anténě a je proto následujícími siločarami jakoby odstrkována, což můžeme považovat za zjednodušený výklad vyzařování elmg energie do prostoru.


Více si přečti tady:
http://www.home.karneval.cz/ok2kkw/hb9cv/hb9cv_1969.htm

A díky tomuto vyzařování se bohužel dá také vystopovat. Snad jen v "lese antén" by jednotlivá mohla uniknout.

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod carlos.b » 14 led 2007 20:08

dekuji za rady jak jsem si precetl clanek pochopil jsem asi spravne ze se vyzarovani da zmerit ale take z toho chapu ze kazda antena vyzaruje at se divam na tv nebo ne avsak to je uz asi debata do uplne jineho fora.
Abych uvedl vse na pravou miru jsem v Anglii a pred tydnem mi dosel dopis o TV licenci. Na tv se nedivam jen jednou za cas tak dvakrat do mesice si zapnu tv na 10min a tak mi pripada zbytecne platit kolem 100£ za nic.
Kdyz posloucham anglany jak se spolu bavi ze to jde zmerit a ze na to prijdou atp. Nekdy mi pripada ze je tu hodne hlupaku a to neberu jen tuhle situaci a kazdym dnem mi dochazi ze v cz mame hodne chytrych hlav a casto si toho necenime ale to uz jsem zase uplne nekde jinde.

c.b


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1076
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    874
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů