Je odkaz na TV BOX warez?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Je odkaz na TV BOX warez?

Příspěvekod Jan Pašek » 08 úno 2007 08:08

POřád mě trápí černé svědomí rozjedu diskusy o warezu a pak sem mrsknu kde stahovat TV BOX s Donutilem. Jenže většina čechů má za povinost platit TV poplatky mám tedy za to že na tento tip záznamu šířeného po netu máme všichni zaplacena autorská práva. Jo bohužel zatím se mi nedostalo času abych si na tuto otázku odpověděl sám pomocí Google nebo jiného vyhledávače :oops: možná že mi někdo pomůže. Když mě pošlete do Pr.. vzhledem k postoji jak se presentuji na PC- help to pochopím.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 08 úno 2007 08:11

Trochu od věci, ale zajímalo by mne, jestli Ti to DVD šlape?

Uživatelský avatar
Baron Prášil
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4882
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Baron Prášil » 08 úno 2007 10:45

já si myslim,že pokud je program čistě v produkci ČT,tak minimálně z morálního hlediska můžeš klidně spát :smile:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 08 úno 2007 10:53

když už si platím tel. poplatek tak si to stáhnu s klidným svědomím.Ostatní mě nezajímají nejsem dozorce či chůva nebo nedej bože práskač :lol: 8)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 08 úno 2007 11:09

v zákonu č. 398/2006 Sb. se mimo jiné píše:
§30 (1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
§30 (2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

Takže bych byl klidnej, autorský zákon nepraví nic o původu originálu, ze kterého pořizuješ kopii pro vlastní potřebu. Tj. je jedno, zda si to nahraješ při vysílání, nebo z jejich stránek. Nejsem si úplně jistej, jak je to v případě, že je to na netu ke stažení, ale tady to spíš bude problém poskytovatele, tj. toho, kdo to na net dal, protože on si pořídil kopii, která neslouží jen jeho osobní potřebě.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 08 úno 2007 11:43

Takže jestli tomu dobře rozumím kopírovat můžu jen bych to neměl dále šířit.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 08 úno 2007 12:54

Vypadá to tak, ale je to jen můj laický dojem.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 08 úno 2007 13:16

Jan Pašek píše:Takže jestli tomu dobře rozumím kopírovat můžu jen bych to neměl dále šířit.

Ty jsi ale spisovatel. Autorský zákon ač vypadá jednoduše zase až tak jednoduchý není, ale vždy jde o to jak se to zdůvodní - resp. pochopí. Teoreticky, ač máš placené poplatky z TV, RADIA apod., tyto věci můžeš pro svoji potřebu kopírovat, ale nesmíš je dále šířit. Je to dost složité a nejde ani tak o výklad samotného zákona, ale spíš o výklad případného soudce.
Můj názor je (A URČITĚ NENÍ PRÁVNĚ SPRÁVNĚ), že když tu TV máš a platíš poplatky, pak ten výsledný produkt můžeš do jisté míry používat. Do jisté míry chápu tak, že určitě můžeš dát kopii známým, přátelům apod,, ale nesmíš ji upravovat. I když i tady je problém, neměl by si dát kopii někomu, kdo ty TV poplatky neplatí. Tady je chyba spíš někde jinde. My, tím myslím češi - či čechoslováci jsme tu ..... měli (to s netýká jen nás, ale celé východní evropy) a jsme naučeni vše "ukrást". Bylo celkem běžné, že si člověk v německu koupil desku s Led Zeppelin, přelepil to na Schopin a projel. A "ONI" nám to tolerovali. Byli rádi, že se západní kultura šíří. Teď je jiná doba a všichni si myslí, že jsme na tom jako oni a tudíž si to můžeme zaplatit.
Zdaleka to tak není.
My na to prostě ani při dobré vůli nemáme. A to se týká všeho. CD, DVD, softu apod.
Závěr: Kopírovat, potažmo někomu dát - ANO.
Až bude CD, DVD (už tu o tom někdo psal) za 100 - 300 a běžnej soft za 500, tak si to každý koupí. Zatím to je nad naše EU poměry.
P.S. Zamotal jsem to někam jinam, nicměné je to můj názor,


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů