Digitalni fotoaparat :(

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

hanka1991
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Digitalni fotoaparat :(

Příspěvekod hanka1991 » 25 úno 2007 00:14

Mam Olympus 710 Mju. Pouzivam kartu 512MB a ted je postizena. Nevite jak ji muzu formatovat aby obrazky nebyly smazany?:( A jak muzu ulozit obrazky do pocitace?(jako z ty postizeny karty, ne z fotoaparatu). Koupila jsem ho v Praze ale bydlim az ve Zn. Takze tezko tam pojedu a zeptat se.Tak prosim prosim pomozte mi. Mam tam velmi dulezity obrazky, ktere nemuzu ztratit :( Prosimmm :roll:

Reklama
Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 25 úno 2007 00:22

Buď jít k někomu kdo má čtečku na ty paměťové karty nebo si ji kup, možná se ti bude ještě někdy hodit, ty nejzákladnější stojej kolem 200Kč. Nebo propoj foťák s pc, to jde ne? Přes usb, k tomu foťáku bys měla mít kabel, kterej takové propojení umožňuje, jestli máš na pc win xp, tak po zasunutí kabelu, chvíli čekej, pc bude automaticky instalovat ovladače, potom se ti ve složce tento počítač objeví nový disk. Asi s písmenem F. Na tom nově vytvořenym disku je obsah fotek z tý paměťový karty foťáku, jednoduše je všechny někam zkopíruj do pc, potom tu kartu naformátuj. Snad by to tak mohlo jít.

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 25 úno 2007 01:23

Minor píše:Buď jít k někomu kdo má čtečku na ty paměťové karty nebo si ji kup, možná se ti bude ještě někdy hodit, ty nejzákladnější stojej kolem 200Kč. Nebo propoj foťák s pc, to jde ne? Přes usb, k tomu foťáku bys měla mít kabel, kterej takové propojení umožňuje, jestli máš na pc win xp, tak po zasunutí kabelu, chvíli čekej, pc bude automaticky instalovat ovladače, potom se ti ve složce tento počítač objeví nový disk. Asi s písmenem F. Na tom nově vytvořenym disku je obsah fotek z tý paměťový karty foťáku, jednoduše je všechny někam zkopíruj do pc, potom tu kartu naformátuj. Snad by to tak mohlo jít.


Tak to bych nedelal, prehlid jsi jednu dulezitou vec...nechce ztratit fotky, zadruhe disk F - tak to je uplna blbost, muze to byt jakykoliv pismeno, zatreti - kartu vzdy formatuj ve fotaku a ne pres pc. Muzes ji naformatovat pres pc ale stejne ji je pak lepsi naform. pres fotak.

btw.: kdyz katru naformatujes, vzdy se data smazou, jestlipostizenim myslis ze z ni nejde cist pak mozna lze vyzkouset programy na obnovu dat.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 25 úno 2007 01:45

Trochu jsem hledal, takze zkus tohle:

http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/ ... ownload/?g[hledano]=&g[oz]=1.5
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 25 úno 2007 02:29

vždyť jsem říkal ať před zformátováním tý karty si fotky nejdříve převede do pc, jinak o nějakém formátování z pc jsem nemluvil, a za 3. jsem říkal: "
Asi s písmenem F.
"...

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 25 úno 2007 10:11

Minor píše:vždyť jsem říkal ať před zformátováním tý karty si fotky nejdříve převede do pc, jinak o nějakém formátování z pc jsem nemluvil, a za 3. jsem říkal: "
Asi s písmenem F.
"...


Spis jde o to ze odhadovat pismeno ktere priradi dane jednotce je nesmysl, kazdy ma v pc jiny pocet zarizeni....atd. :wink:
Počítač: ANO! :bottle:

hanka1991
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hanka1991 » 27 úno 2007 17:08

přenést snímky z fotoaparátu mi to jde (jako ze vnitřní paměti) jinak z karty vůbec ne, to je hrozzzný, prosím máte ještě někdo nějakej nápad???

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 27 úno 2007 22:46

hanka1991 píše:přenést snímky z fotoaparátu mi to jde (jako ze vnitřní paměti) jinak z karty vůbec ne, to je hrozzzný, prosím máte ještě někdo nějakej nápad???


ehm a ten programek jis zkousela??
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jarod72pm » 27 úno 2007 22:54

James_Radlle píše:
Minor píše:Buď jít k někomu kdo má čtečku na ty paměťové karty nebo si ji kup, možná se ti bude ještě někdy hodit, ty nejzákladnější stojej kolem 200Kč. Nebo propoj foťák s pc, to jde ne? Přes usb, k tomu foťáku bys měla mít kabel, kterej takové propojení umožňuje, jestli máš na pc win xp, tak po zasunutí kabelu, chvíli čekej, pc bude automaticky instalovat ovladače, potom se ti ve složce tento počítač objeví nový disk. Asi s písmenem F. Na tom nově vytvořenym disku je obsah fotek z tý paměťový karty foťáku, jednoduše je všechny někam zkopíruj do pc, potom tu kartu naformátuj. Snad by to tak mohlo jít.


Tak to bych nedelal, prehlid jsi jednu dulezitou vec...nechce ztratit fotky, zadruhe disk F - tak to je uplna blbost, muze to byt jakykoliv pismeno, zatreti - kartu vzdy formatuj ve fotaku a ne pres pc. Muzes ji naformatovat pres pc ale stejne ji je pak lepsi naform. pres fotak.

btw.: kdyz katru naformatujes, vzdy se data smazou, jestlipostizenim myslis ze z ni nejde cist pak mozna lze vyzkouset programy na obnovu dat.

ps:jenom mám poznámku -k té kartě
formátovat se může běžně přes PC nemá to na nic vliv! Koho znám tak to tak dělají kluci a neměli (i Já)
ještě žádný problém :wink:
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 úno 2007 07:04

Problém s kartou jsem si taky prožil, pokud máš stejný jako já, tedy že se půlgigová karta tváří třeba jako třígigová, plná adresářů, které mají jména fotek a v nich jsou zcela nesmyslné soubory, pak vím jen to, jak se chovat, aby se to již nestalo. Je potřeba vždy, před fyzickým odpojením čtečky, nebo foťáku od USB, toto zařízení nejprve odebrat ze systému softwarově.
Na záchranu obrázků, by mohl pomoci již zmiňovaný FlashRecovery. Zformátováním karty se zbavíš problémů, ale i fotek. Tedy v tom lepším případě, jednu kartu jsem dokonce úspěšně vyreklamoval, neboť se mi jí nedařilo zformátovat nikde. Pokud bys přišla o cenné fotky, pak věz, že nic není tak žhavé a vše se dá nafotit znovu (krajina je nejjednodušší, ta se nehne a mejdan se dá zopakovat
:wink: ).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

hanka1991
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hanka1991 » 28 úno 2007 17:49

James_Radlle píše:
hanka1991 píše:přenést snímky z fotoaparátu mi to jde (jako ze vnitřní paměti) jinak z karty vůbec ne, to je hrozzzný, prosím máte ještě někdo nějakej nápad???


ehm a ten programek jis zkousela??


jaký programek? jako ten program co nam pomuze prenest snimky do pc? Ja ho mam prave v pocitaci a jiste ze jsem ho zkousela.
Karlos: jak si myslis? ja tomu moc nerozumela :( Jako ze mam nejprve zformatovat kartu a pak pomoci FlashRecovery zachranim ty fotky?
CHCI FOTKY ZACHRANIT, JEN FOTKY!!! JINAK TU KARTU MUZU KLIDNE VYHODIT JESTLI S NI UZ SE NEDA PRACOVAT. PROSIM POMOC!!! JINAK VSEM DEKUJI? JSTE HODNY

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 01 bře 2007 06:09

Nejdřív ze všeho zkus použít FlashRecovery. Formátování je vždy až to poslední.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů