tiskárna HP DeskJet 610 C Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

P.Snížek
Pohlaví: Nespecifikováno

tiskárna HP DeskJet 610 C  Vyřešeno

Příspěvekod P.Snížek » 12 úno 2005 12:12

Při instalaci tiskárny nenajdu port pro tiskárnu a tiskársna se nenainstaluje. Nevím co s tím. Odpojil jsem ho, když jsem místo něj připojil ovladač videa,zvůku a her. Šlo to takhle zapnout jenom když jsem místo toho něco vypnul. Ale tiskárnu už zpátky zprovoznit nemohu.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 úno 2005 12:34

Vůbec nerozumím tomu co píšeš :wink:. Co myslíš tím odpojil sem ho? To jako že si ho zakázal v biosu, nebo ve správci zařízení, nebo jak? A jakej "ovladač videa, zvuku a her" si tam připojoval místo toho? Předtím ta tiskárna už byla nainstalovaná?
Zkus to popsat nějak líp a taky kdyžtak připiš konfiguraci svýho compu (hlavně asi co je tam za desku)

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: tiskárna HP DeskJet 610 C

Příspěvekod Návštěvník » 12 úno 2005 17:21

P.Snížek píše:Při instalaci tiskárny nenajdu port pro tiskárnu a tiskársna se nenainstaluje. Nevím co s tím. Odpojil jsem ho, když jsem místo něj připojil ovladač videa,zvůku a her. Šlo to takhle zapnout jenom když jsem místo toho něco vypnul. Ale tiskárnu už zpátky zprovoznit nemohu.


No bylo to takhle. Po celkové rekonstrukci systému WIN 98, jsem po čase, po nahrání hry WARTCRAFT zjistil, že mi nejdou zapnout ve hře zvuky. Podíval jsem se do správce a zjistil jsem že na "Ovladače zvuku videa a her" je zakřížkovaný jako nefunkční port CMI8738/C3DX PCI Audio Legacy Device. Když jsem ho chtěl zapnout, tak mi to řeklo, že už není místo(někde na sběrnici? ) a dalo mi to nabídku různých (ovladačů?), - jakože vypnuli nějaký, tak místo něho můžu zapnout tenhle. Byli tam nějaký USB,modemy, no a taky nějaký port tiskárny (která mi do té doby bezpečně fungovala) Po jistém váhání jsem se rozhodl odpojit tu tiskárnu, s tím, že jsem myslel, že to kdyžtak vrátím zpátky. Jenomže tenhle port se nezakřížkoval, ale zmizel. A tiskárna nešla nainstalovat, dávala hlášku, jakoby vůbec nebyla připojená. Musím říct, že jsem jí před instalací odinstaloval, což se nijak moc nepovedlo, nějak se to seklo. Chtěl jsem to vrátit, tan ovladač her jsem znovu odpojil, nějakou dobu jsem se potácel na hranici zhroucení systému,- až to zase začalo všechno dobře fungovat.
Je pravda, že zvuk na hře již jde. Ale tiskárna je Off. Vím, že zásuvka do které je připojená, je jakoby tam nebyla. Tak vůbec nevím. Omluvám se,že určitě nepoužívám správně pojmosloví, no jsem příliš veliký amatér.
Nevím ani čemu se říká BIOS. Předem děkuji za případnou radu.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 úno 2005 17:52

Těžko říct, čeho byl nedostatek, že by přerušení? Osobně sem nic podobnýho co si pamatuju nezažil. Ale pár věcí co bys mohl zkusit mě napadá. V Ovládacích panelech by měla bejt položka Přidat nový hardware. Prvně můžeš zkusit nechat vyhledat novej hardware automaticky, pokud nic nenajde, zkus ho přidat ručně. Vybereš položku porty (COM a LPT), pak standartní typy portů a pak port tiskárny ECP.
Stejným postupem pak můžeš zkusit přidat i tiskárnu. Vybereš že přidáváš tiskárnu a zkus v seznamu najít tu svou. Win98 by ju měly znát.
Zkus to a případně napiš jak to dopadlo...
P.S.: Při všech pokusech měj tiskárnu normálně připojenou a zapnutou.

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 13 úno 2005 11:43

[quote="miras"]Těžko říct, čeho byl nedostatek, že by přerušení? Osobně sem nic podobnýho co si pamatuju nezažil. Ale pár věcí co bys mohl zkusit mě napadá. V Ovládacích panelech by měla bejt položka Přidat nový hardware. Prvně můžeš zkusit nechat vyhledat novej hardware automaticky, pokud nic nenajde, zkus ho přidat ručně. Vybereš položku porty (COM a LPT), pak standartní typy portů a pak port tiskárny ECP.
Stejným postupem pak můžeš zkusit přidat i tiskárnu. Vybereš že přidáváš tiskárnu a zkus v seznamu najít tu svou. Win98 by ju měly znát.
Zkus to a případně napiš jak to dopadlo...
P.S.: Při všech pokusech měj tiskárnu normálně připojenou a zapnutou.[/quoAhoj.



Díky za zájem mi pomoci.
Takže, začal jsem podle rady. --přidat nový hardware--

což se mi asi povedlo, neboť ve správci se objevil nový port tiskárny ECP. - ovšem s vykřičníkem -

dal jsem vlastnosti (na tom portu) -obecné- rozpoznat hardware- NEROZPOZNALO nové zařízení.
potom jsem dal ovladače- aktualizovat.
ovladače se aktualizovaly z microsoft update- zdají se mi stejné.

pak jsem to udělal ještě přes - přidat nový hardvare, navedlo mě to zase k tomu novému portu a najít pro něj hardware. _Neúspěšně.

pak jsem zkoušel přidat novou tiskárnu z ovládacích panelů. dal jsem nejbližší HPdeskJet,
tam mě to dovedlo až k tomu abych vybral port COM 1 komunikační port
COM2 komunikační port
COM4 ESS ..........modem
cop3 neznámý místní port
FILE vytvořit soubor na disku
Dal jsem vytvořit soubor... hledalo to ve winsovsu
Ta tiskárna se objevila v tiskárnách. Ale to je všechno. Port má pořád vykřičník
Zkoušel jsem přidat tiskárnu z ovládacích panelů přes CD, ale to nešlo spustit, asi by to spíš chtělo disketu
Přímo z CD to nenašlo žádný port.
TAk nevím, kde je zakopaný pes. Ještě jednou díky za zájem a snahu.....PETR

kubec
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kubec » 28 úno 2005 20:04

jakej zakopanej pes???????????????????tasmanskej čertík? :twisted:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 01 bře 2005 17:40

Náhodou... Tohle už je vyřešený... Po několika dnech pilné e-mailové komunikace se podařilo rozeběhnout jak zvuk, tak tiskárnu. Problém byl opravdu v přerušení, nějak se nedostávalo...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    791
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11
  • Tiskarna s kopirkou - 3000Kc
    od noxor » 16 srp 2023 07:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    799
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 13:29
  • Tiskárna černobílá 30 stran denně
    od Gerete » 27 lis 2023 19:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1053
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    30 lis 2023 18:43
  • Černobila laser tiskarna na firmu
    od BigSandy » 18 dub 2023 11:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    593
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 13:57

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů