Nabíječka + kondenzátor

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nabíječka + kondenzátor

Příspěvekod DvR » 29 srp 2017 19:33

Mám Asus Tinker Board, a také mám velmi špatně provedenou domácí elektrickou síť. Takže když sepne pračka, bojler, nebo třeba ventilátor, tak se ten Tinker Board restartuje protože na chvíli se sníží voltáž (asi?). Je to jen na zlomek vteřiny, proto mě napadlo zda je možné koupit hodně objemný 5v kondenzátor a prostě ho fláknout paralelně s kabelem té nabíječky.
Bohužel ta nabíječka co mám má v sobě kabel na tvrdo, tak ji nechci rozkuchávat aniž bych se předem zeptal.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíječka + kondenzátor

Příspěvekod ITCrowd » 29 srp 2017 20:36

Záleží na tom, kolik to žere. Teoreticky toto řešení možné je.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíječka + kondenzátor

Příspěvekod DvR » 30 srp 2017 08:30

Jo to jsem mohl napsat to je pravda :D
Podle ASUSU deska samotná nikdy nepřesáhne 1.5A a zbytek je rezervován pro USB zařízení, ale dělal jsem měření a při vyšší zátěži CPU to občas vytáhne i na 1.6A bez USB. Nabíječku mám 2.2A, za kterou jsem si celkem dost zaplatil tak snad bude kvalitní, ale bohužel je to přece jen nabíječka a ne PSU tak není stavěná na takovéto (i když malé) pády napětí.


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů