Problém s oddílem na HDD (vyřešeno)

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Problém s oddílem na HDD (vyřešeno)

Příspěvekod zlobyl » 10 črc 2006 11:44

Čau všichni,
mám tu takový větší problém s oddílem na HDD.
Mám windows 98SE a protože Microsoft k 11.7.06 končí s jejich technickou podporou, chtěl jsem si je zazálohovat.Našel jsem si přes DC++ program ,,HDCOPY", který kopíruje HDD.Ze začátku šlo všechno dobře (nainstaloval jsem si 98 na oddíl 1.HDD, pak jsem spustil z jejich startovací nabítky DOS, spustil jsem HDCOPY a ten oddíl jsem si zkopíroval na 2.HDD (ani jsem nebral ohled na to, že ten oddíl měl stejnou velikost a jmenovku jako ten, ze kterého jsem kopíroval).Pak jsem ale přišel na nějaké nedostatky, a tak jsem chtěl zopakoval tento postup znovu.Všechno se zdálo být dobré, ale všiml jsem si, že na 2.HDD přibyl další oddíl, který se v systému neobjevuje.Tuto věc jsem bohužel také ignoroval a znovu provedl kopírování. (pak jsem ty soubory i s bootovacími soubory (autoexec...) zabalil do děleného raru a vypálil, ale to nijak s tímto problémem nesouvisí)Ve Windowsu bylo vše v pořádku.Po nějakém čase jsem se rozhodl, že by bylo dobré mít zálohovaný systém na 2.HDD, tak jsem chtěl použít stejný postup (i na 2.HDD jsem měl více oddílů).Jenže po kopírování se mi ve windowsu začaly ty oddíly divně hlásit-oddíly 1.HDD se hlásily normálně bez problémů, ale oddíly 2.HDD se hlásily takto-primární se hlásil v pořádku, ale logické jednotky na rozšířeném oddílu se hlásily takto- 1.2. 1.2. 1.2. 1.2. 1.2. a takhle to šlo do nekonečna, přičemž ať jsem kliknul na 1. či 2. pod jakýmkoli písmenem-data tam byla vždy stejná.Tak jsem si řekl, že ten disk znovu překopu a naformátuju.Zazálohoval jsem si ho tedy na 1.HDD, vytvořil spouštěcí disketu windows a šel do toho.Spustil jsem fdisk a koukal na oddíly-hlásily se takto-1 primární a 3 rozšířené oddíly o různých velikostech a jen jedna logická jednotka (měl jsem tam 2).
Tak jsem nejdříve odstranil ji a potom i ten primární oddíl a pokusil jsem se odstranit i ty rozšířené oddíly, ale u nich mi fdisk hlásil, že jsou na nich logické jednotky.Řekl jsem si, že je potřeba asi PC restartovat a udělal jsem to, ale pak přišlo to s čím potřebuju poradit-počítač už nenaběhl-nepovedl se mi start ze spouštěcí diskety(počítač se hned zasekl-kontrolka aktivity disku zůstala rozsvícená) a stejně jsem dopad i při pokusu nabootovat OS i z 1.HDD nebo z instalačního CD.Osobně se domnívám, že to vždy stroskotá na zavádění CONFIG.SYS (je to ten soubor s ovladači disků).Toto je asi začarovaný kruh, protože abych mohl OS nabootovat, musím zakázat 2.HDD v BIOSu(nebo ho odpojit).
Neznáte někdo nějakou utilitku, která se hodí na disketu, nebo CD a sama se při startu nabootuje a umožní mi smazat ty oddíly?Nebo mě taky napadlo, že by mohl pomoci low-level formát, který bohužel už v BIOSu nemám.
Máte někdo nějakou utilitku, která by dokázala provést low-level formát?
Předem vám děkuji za všechny reakce.

P.S.:Všechna data mám zazálohována na 1.HDD, takže bych chtěl, aby ta utilitka naformátovala jen ten 2.HDD!!
Naposledy upravil(a) zlobyl dne 10 črc 2006 13:34, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 črc 2006 12:46

Utilitky na Levelformát bys mohl najít tady. Asi ve třetině listu a podle výrobce. Pokud ti jeden disk zůstává jako systémový, tak druhý můžeš nalevelformátovat (krásné české slovo) z něj i bez diskety. Aspoň já to tak dělal už vícekrát. Je tam volba disku (100% pro WD, IBM a Hitachi), takže se neboj, že bys zformátoval i ten systémový.

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 10 črc 2006 13:33

Čau mijajo,
děkuji ti za prokousání se tím dlouhým článkem a za reakci, ale hned po napsání článku jsem si našel program Super FDisk, se kterým se mi podařilo vytvořit jeho záchrannou disketu a z ní jsem smazal MBR druhého HDD, a pak už šel v pohodě naformátovat :D .

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 12 úno 2007 06:50

Tedy Zlobyle, smekám. Takto podrobně a hlavně precizně popsaný problém by měl sloužit jako vzor všem... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problém ze zvukem Příloha(y)
    od showpayne » 06 srp 2023 17:12 » v Problémy s hardwarem
    19
    3136
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 20:42
  • PC problem po upgrade ram
    od Mato3421 » 25 črc 2023 12:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    916
    od Mato3421 Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 12:58

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů