Nový smartphone za 5k

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

zero
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový smartphone za 5k

Příspěvekod zero » 03 lis 2017 13:03

Dobrý den,
už mám pár let Sony Xperia M2 a už je celkem dobitý :D (oškubaný reproduktor až na holý plast, u všech sluchátek funguje jen to pravé, takže asi je i jack nějak rozbitý :D + je dost poškrábaný a celkově je pomalý) a hledám nějakou novou náhradu, která bude i výkonnější.
Chci ho kupovat někdy po novém roce, takže nevím, zda nemají třeba vyjít nějaké nové mobily, na které má cenu počkat a nebo vybrat teď nějaký.
Hlavní požadavky jsou aby dělal kvalitnější fotky, jak přední tak i zadní fotoaparát. Úhlopříčka 5 a více palců a pěkný ostrý obraz. Neměl by být samozřejmě ani zasekaný, ale plynulý chod i při více otevřených aplikací (Facebook, chat, prohlížeč a Spotify najednou apod.) Bylo by taky dobré kdyby se k danému mobilu dali lehce sehnat různé kryty a ochranné skla, ale není to až tak důležité :D
Díky za každou radu :)

Reklama
Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod socirel » 03 lis 2017 13:31

Xiaomi Mi A1 nebo Honor 6X

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod richchie » 03 lis 2017 19:11

Xiaomi redmi note 5 nebo 5 plus.

zero
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod zero » 04 lis 2017 13:37

Ten redmi note 5 vypadá zajímavě, asi si počkám na recenze až bude v prodeji. Díky :)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod richchie » 04 lis 2017 18:10

Taky na něj čekám.Dosluhuje mě samsung.

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod socirel » 04 lis 2017 19:49

Beztak se u nás začne prodávat až na jaře.. Škoda že mi moje Xperia nevydržela o něco déle, takhle jsem si už musel pořídit NOTE 4.

Strebys
Level 1
Level 1
Příspěvky: 71
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod Strebys » 05 lis 2017 21:14

U těch Xiaomi NOTE 4 A Mi A1, hodně lídí flajmí jejich fotoaparáty, myslím zadní, je to u nich fakt tak vážné? Nebo jsou vpohodě?

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod adavyp » 08 lis 2017 17:11

Tak pokud jsi náruživý telefotograf, tak tě to neuspokojí. Mám tu A1 hlavně z důvodu čistého Androidu, fotoaparát funguje divně, tzn. že pomalu zaostřuje, nemá stabilizaci a při nízkém osvětlení rapidně klesá dynamický rozsah. Fotím hlavně tištěný text a dokumenty, takže na tohle postačuje a s jeho kvalitou jsem se spokojil. Pokud chceš fotit pěkný obrázky pohybujících se věcí a natáčet slušná videa, na to můžeš zapomenout a celkově v této cenové relaci.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod richchie » 12 lis 2017 09:02

No mě to je úplně putna.Stará škola a na fotografování používám fotoaparát.Jen,když si porovnám velikost a kvalitu čoček tak jaká fotografie bude lepší?Foto v telefonu jen pro naléhavé případy pokud je to nutné.Jinak ne.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod petr22 » 12 lis 2017 09:10

Nejlepsi fotografie je z toho fotoaparatu, co mas u sebe - a hadej, ktery to bude :-)

Velikost cocek nehraje roli, ta zalezi na velikosti snimace, neni znamkou kvality.

Kdyz je dost svetla, nepoznas od sebe na prvni pohled fotku z telefonu a ze zrcadlovky. Pri zkoumani na 100% uz samozrejmne ano, ale naprosta vetsina lidi kouka na fotky na monitoru bez priblizovani.

zero
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod zero » 24 led 2018 16:00

Po delší době vás znovu zdravím. Od 20. února půjde koupit zmiňovaný redmi 5 a redmi 5 plus. Na youtube už jsem viděl dost recenzí a v diskuzích jsem si taky dost četl. Zajímá mě ale váš názor na tyto 2 telefony, když už o nich jde vědět více informací. Vyplatí se mi v této cenové kategorii koupit 5+ nebo jsou teď na trhu lepší volby? Díky :)

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový smartphone za 5k

Příspěvekod Moony » 24 led 2018 20:07

Ještě by mohla konkurovat i P9 lite 2017 :)
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti