Iphone 7 nereaguje na dotyk

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

PhR
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod PhR » 20 bře 2020 16:23

Zdravím. Přestala mi u iPhone 7 reagovat polovina obrazovky na dotyk. Četl jsem někde o podobném problému u 6S a prý to není chyba displaye, ale jiné součástky kterou je téměř nemožné opravit/vyměnit. Zajímalo by mě, jestli je to pravda a když vyměním display za nový, tak jestli bude problém přetrvávat?
GeForce GT 630 2GB
I5-3550 3,30GHz
4GB RAM
W7 HP

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod petr22 » 20 bře 2020 16:40

Neni tam nic co by se nedalo vymenit.

Narazem poskozeny digitizer, nejjednodussi je vymenit displej i se vsim okolo nej.

Jestli se problem vymenou displeji ti rekne jasnovidec, ale melo by se tak stat.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod drobino » 20 bře 2020 16:52

Ano u iphonu se kazí touch ic většinou při pádu se odtrhnou pady, případně větší namáhání ohybem, nebo může jít o zkrat ale pak většinou nejde celý foun, nebo poškození vodou. Ale může to být samozřejmě i display. Pokud to display není, sám s tím pravděpodobně moc nezmůžeš. Viz třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=wsdLhwztCOQ

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod petr22 » 20 bře 2020 17:00

Jak se mohou utrhnout narazem pady u IC, ktere je pripajene uprostred DPS ?

Chapal bych ze se vytrhne konektor, kdyz pri narazu praskne kryt, vypadne displej
a kabel vytrhne konektor.

Pokud je IC v haji, nepujde cela vrstva.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod drobino » 20 bře 2020 17:09

A pardon přehlédl jsem že nejde jen půlka pak je to pravděpodobně display (digitizer). Může se odtrhnout i čip ale většinou je to spíš namáháním v ohybu u mobilů navíc u IP jsou základní desky poměrně značně zalité lepidlem. Při nárazu to spíše odnesou větší čipy jako je PCH čip, procesor nebo grafika u noťasu ale stát se to může.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod petr22 » 20 bře 2020 17:21

Uz jsem videl ledacos, ale by narazem prasklo 400-1000 pajenych spoju pouhym
narazem, to jeste nikdy - to bys tu desku musel pod tim IC zlomit. Zkrat nastane
obvykle po mechanickem poskozeni flexkabelu.

Jesti je telefon na prvni pohled neposkozen a nejde polovina dotykove vrstvy, bude
prasklina presne mezi tou funkcni a nefunkcni casti, tzn telefon upadl na zem nebo
neco spadlo na zem. Prasklina na digitizeru nemusi byt vubec videt sktz sklo/folii.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod drobino » 20 bře 2020 17:40

Proč 400-1000? Stačí aby se odtrhl 1.Ještě to upravím odtrhnout je asi špatné slovo spíše praskne některá z kuliček.(Zásluhu na tom i bezolovnatá pájka.)

Dodatečně přidáno po 2 minutách 50 vteřinách:
zkrat u mobilů většinou nastane při poruše filtračních keramických kondenzátorů třeba při špičce v napájení. Kondenzátor se pak chová jako kus drátu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod petr22 » 20 bře 2020 17:53

"Ano u iphonu se kazí touch ic většinou při pádu se odtrhnou pady"

Ja se ptal, jak se mohou pri padu telefonu odtrhnout pady pod IC, ktery pritom
neni nijak namahan v tahu ani v krutu.

Poskozeni IC eliminuje fakt, ze jde polovina touche.

Mechanicky nejjednodussi je koupit cely displej i s rameckem a veskerou elektronikou okolo,
protoce prendavat vse nebo skladat dohromady je a> otrava b> snadno vede k poskozeni.

Komplet panel je otazka 500-1500 Kc podle toho co je v tom za dily.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod drobino » 20 bře 2020 18:05

petr22 píše:Poskozeni IC eliminuje fakt, ze jde polovina touche.

Na to jsem psal že jsem si nevšiml že nejde jen půlka displeje viz můj druhý příspěvek.

petr22 píše:Ja se ptal, jak se mohou pri padu telefonu odtrhnout pady pod IC, ktery pritom
neni nijak namahan v tahu ani v krutu.

Na to jsem také odpovídal v druhém příspěvku. Váha čipu může při pádu poškodit i některé spoje pod ním. Uznávám že jsem to řekl blbě u mobilů to nebude tak horké jako namáhání ohybem desky proto jsem to potom i upravil. Ale dost OT.

Dodatečně přidáno po 9 minutách 56 vteřinách:
Ještě k tomu displeji pokud by jsi jej kupoval sám tak mám pocit že jsem někde viděl že levné kopie nemají retinu ale TFT displej. Vybírej dobře.

PhR
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod PhR » 21 bře 2020 01:08

Telefon mi spadnul hodněkrát a následkem toho mám už nějakou dobu prasklé sklo a u home buttonu + vedle selfie kamery odpadává sklo, ale v momentě kdy mi to přestalo fungovat ležel telefon cca 5 min na lavičce a nespadl,nepolil se atd.
Asi se do něj celou dobu dostával prach a jak se tam za tu dobu nahromadil tak to poškozilo nějakou součástku.
Ještě jsem zapomněl napsat že mi cca měsíc občas blbnul tím způsobem, že jsem byl třeba v messengerua rychle telefon začal psát písmena na klávesnici a swipoval obraz nahoru a dolů- každopádně hard reset a nechat ho pár min vklidu vždy pomohlo.
Pardon že jsem to nenapsal už v prvním příspěvku, každopádně pokud se to dá takhle nadálku posoudit- sedí to i s tímto pořád na vadný digitizer?

A za předpokladu že by se místo displeje vyměnil jen touch panel (kamarád dělal dřív v servisu a umí vyměnit i čistě jen sklo) nebo je potřeba vyměnit kompletně displej? Je možné že by přitom poškodil displej, protože nevím jestli někdy vyměnoval jen sklo u takhle rozbitého telefonu, kde už chybí části skla, každopádně pokud by to nedokázal ani člověk, co už s tím má zkušenosti, tak by byl stejně na vyhození, i za předpokladu že by byl problém jen v touch panelu (snad to dává smysl :'D)


Jinak drobino díky za upozornění, koukal jsem na aliexpressu na displej za 500kč cca co je IPS a je na něj přes 8 tisíc recenzí, tak věřím že s ním nebudou problémy.
GeForce GT 630 2GB
I5-3550 3,30GHz
4GB RAM
W7 HP

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2020 07:43

AliExpress ti to take muze poslat az za 3 mesice nebo stornovat, protoze prodejce
ma luskouni chripku.

Jestli mas cloveka co umi servisovat iPhony, sver mu to, vymeni jen to co je potreba.

Kdo to neumi a zacne to rozebirat, tak mnohokrat znici i dalsi soucastky. Ten displej
rozebrat jde, ale musi se to umet - i kdyz se ti to treba na desaty pokus povedene a nic
neznicis, tak tam treba zustane prach.

Z amaterskeho hlediska je vymena komplet celeho predniho ramecku nejjednodussi.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Iphone 7 nereaguje na dotyk

Příspěvekod drobino » 22 bře 2020 19:54

Pozor posta ted zastavila dorucovani zasilek z tretich zemi takze to bude trvat nejspis pekne dlouho nez display prijde.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nereaguje Start
    od maathes » 01 led 2024 20:55 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    637
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 21:58
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    2255
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1665
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1681
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23
  • iphone se 2020 cracked hry
    od Mladkov204 » 11 dub 2023 14:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1407
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 15:36

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů