iphony - lcd programmer

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

iphony - lcd programmer

Příspěvekod peta501 » 06 črc 2022 20:52

Ahoj,

Mam jako konicek hrabani se ve starsich iphonech / ipadech, abych se naucil neco malo opravit (konkretne vymenit baterie, displeje).
Bohuzel apple v tomhle neni moc friendly a od iphonu 8+ potrebuju programmer kterej mi da dohromady proximity senzor, true tone a automatickej jas.

Koukal jsem ze na Aliexpressu se pohybujou kolem 2-2,5k - jde mi o to zda je nejakej zabehlej / overenej, kterej je idealne bez problemu.
Mam to jako konicek a ty 2k jsem za to ochoten dat, ale rad bych aby mel clovek jistotu ze na to treba v budoucnu vyjde board kterej bude podporovat i novejsi iphony (jako treba vysly boardy s 12/13 podporou).

Nema s tim nekdo ciste nahodou zkusenosti?

Skoda ze nam apple haze klacky pod nohy sw blockem vymenenejch dilu :crazy:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2022 21:06

Ciste technicky - programator potrebujes jen kdyz to nefunguje samo. Me se to jeste
nestalo ze bych u 8 nebo X potreboval programator.

Podporu lze softwarove pridat pomoci aktualizace, nicmene pokud bude opet jiny konektor
tak to neni proveditelne.

Nejvetsi trik je vyndat akumulator suchou cestou bez poskozeni telefonu. Nastesti se da slusne
zdeformovat aniz by to melo negativni efekt, takze jde vyndat s plochym sroubovakem.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod peta501 » 06 črc 2022 21:12

díky!

Muj aktualni pripad je, ze jsem menil displej v iphonu X. A nejede mi truetone + veci s tim spojeny.
Vymenil jsem hardOLED displej za origo prasknuty (sehnano doslova za par stovek), faceid jednotku resp jeji druhou cast pod displejem (tu cast s displejem s ribbon cabel) jsem vymenil a face ID jede suprove.
Automaticka regulace jasu bohuzel nefunguje, stejne tak jako proximity senzor a true tone. Vim ze apple rozjel ten selfrepair program a jasal jsem vcelku radosti. - s cimz jsem vlastne i tak nejak pocital, ale rad bych to treba casem jeste jednou rozebral a dal dohromady poradne :-) + kdyby se mi v budoucnu objevilo neco v ruce tak se to bude hodit.

Bohuzel co jsem koukal na videa, tak i po oznameni apple self repair programu a aktulizaci na posledni ios nedoslo ke zprovozneni.
Podle videa od Jeffreyho co jsem koukal, to bohuzel vypada ze apple to sice umoznuje, ale jen ve chvili kdy si clovek koupi dily primo od nich a pak to s nima pres support a jejich diagnostiku vyresi. Ale my "samodomo" uzivatele mame asi porad smolika... https://www.youtube.com/watch?v=SQbVuhwwd4s

Proto vicemene shanim ten programmer, ale bohuzel si nejsem uplne jisty spravnym vyberem. :/
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2022 21:17

Ja do sveho XR koupil tohle:
https://www.mobilprovas.cz/detail/89023 ... -xr-black/

Kolega co zastava nazor ze displej jedine origo prohlasil, ze bere zpet vse co kdy rekl o nekvalite neoriginalnich displeju.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod peta501 » 06 črc 2022 22:40

jojo, ja beru telefon jako spotrebni zbozi a kdyz uz se nedej boze stane ze nekde spadne, tak to musi davat nejakej ekonomickej smysl to davat dohromady.
I ten hardoled jsem bral bazarove za 600,-. LCD se mi na Xko kupovat nechtelo, rikali ze si bere z desky trochu vic napeti a dlouhodobe to desce nemusi delat uplne dobre (krome toho ze bere vic i baterku). S neorigo displejema problem nemam i ten hardoled uprimne vypada suprove, na to ze je to nejaka cina - az na ten vetsi vyrez a vetsi nachylnost na pady samozrejme.

Tobe teda jel truetone, proximity senzor i automatickej jas bez toho aniz bys to musel kodovat?
Mel jsem i odpojenou baterku, ios mam posledni a bohuzel se ten automatickej jas porad neobjevil, stejne tak podle videa nahore aktualne chapu - ze kdyz si to vymenis primo origo dilama z applu, stejne ti vyskakuje hlaska jak kdyby sis to zmenil doma sam - ses donucenej volat na jejich linku pustit s nima diagnostiku a pak to dalkove pres server aktivujou a hlasky zmizi (samozrejme aktualne jen v US). (a stejne tak chapu, ze bez ty samy diagnostiky mi vymena baterky bude vyhazovat naprosto stejnou chybu?)

Nebo mi neco uniklo?
Problem je, ze bych si tech telefonu klidne na hrani koupil vic, ale ty lidi je prodavaj rozdrbany za takovy ceny, ze si clovek muze koupit rovnou bazarovej funkcni mobil toho samyho typu :lol: Ted se mi dostanu domu zpatky muj starej iphone 8 a rad bych na nem vymenil displej a baterku idealne abych ho dostal do origo stavu. :-)

PS: kazdopadne díky za tip na web, vypada to ze to tam maj za fajn ceny. Do ted jsem bral z apple kingu
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2022 23:14

Baterky davam Avacom a doted nic nervalo ze by se mu baterka nelibila a budou to urcite stovky kusu.

Proximity sensor u XR funguje zcela urcite a nastavovani jasu taky, kdyz na telefon namirim svetlo jde jas nahoru.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphony - lcd programmer

Příspěvekod peta501 » 06 črc 2022 23:21

baterku avacomu tady mam tak jsem zvedavej, u iphonu jsem ji nemenil. Jen na ipadu a tam taky nic nervalo.

S tim displejem jsem fakt prekvapenej, protoze podle vseho by fakt krome faceid nic funkcniho bejt nemelo - alespon bez toho programmeru. Jak podle Jaffryho nahore tak podle ostatnich videich na YT i podle toho Xka co jsem menil. (Automatickej jas zmizel v nastaveni uplne, stejne tak truetone a pri hovorech telefon proste porad sviti jakoby nic.)

Osobne jsem zvedavej jeste na tom iphonu 8, tam nemam co ztratit tak tomu tech par stovek na displej asi obetuju.

na XRku by to melo fungovat stejne jako na Xku, tak fakt nevim co tam bylo jinak :lol:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Repasované Iphony
    od ml3rax » 22 srp 2023 14:38 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1362
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 15:26

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů