iphone se 2020 baterie

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mladkov204
Level 2
Level 2
Příspěvky: 191
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

iphone se 2020 baterie

Příspěvekod Mladkov204 » 13 led 2023 14:36

Ahoj mám iphone se 2020 měl jsem do nedávna problém že mi nefunguje dotyk to se vyřešil a teďka blbne asi baterie dám heslo a asi za cca 2 minuty se vypne pak se zapne a zase třeba ani heslo nestihnu prostě furt dokola se zapíná a vypíná a jen tak mimochodem v tom mobilu je neoriginální baterie jakože není přímo určená pro iphone já už si stím nevím rady už to bylo jednou v servise kvůli dotyku stálo to cca 2750kč to se vyřešilo a už to funguje pak asi po cca 2-3 dnech se mi ten mobil vypínal a zapínal furt dokola bylo to opět v servise tam že to bylo vybití, vyšťavený ja ani nevim prostě to normální cestou nabít nešlo pak se mi tuhle neděli dovezlo až do dnešního ráno mobil fungoval bez problému dneska ráno se mi mobil vypnul nebo nevím co sním bylo prostě byl černý displej odpoledne když sem přijel domů mobil byl už zapnutý a normálně fungoval pak, ale po cca 10-15 minutách mi to dělalo znova že se to vypíná a zapíná neustále pořád dokola já už si stím nevím rady tak o tu radu žádám od vás jestli by jste byli tak hodný a poradili co mám dělat.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod petr22 » 13 led 2023 14:46

Vymenit akumulator, doporucuji od Avacomu, cena cca 300-400 Kc.

Co ukazuje telefon jako stav akumulatoru ? Kolik % ?

Mladkov204
Level 2
Level 2
Příspěvky: 191
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod Mladkov204 » 13 led 2023 14:48

A co si tím pomůžu

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod peta501 » 13 led 2023 14:54

Pozor na tyhle situace...

Jestli ze se telefon nahodne resetuje nemusi to bejt uplne vina akumulatoru - dost casto je na vine IC cip a vsadim boty ze to bude i tenhle pripad.
Zazil jsem to na nekolika ipadech / iphonech vymenis baterii za novou a zarizeni se klidne resetuje dal.

Defekt IC cipu poznam nasledovne:
- resety jsou i v klidovym rezimu, pokud je spatna baterie vetsinou se to projevuje tim ze telefon se resetuje pod zatezi, nebo se vubec nezapne ale nikdy jsem nezazil ze by se mi pri zadavani hesla zarizeni resetovalo jen kuvli baterce.
- Pri zapnuti / vypnuti pristroje jsou jiny % baterie
- nabijeni je bud nezvykle rychle, nezvykle pomale...
- procenta baterie nesmyslne preskakuji v jednu chvili treba 95% potom 83%, po resetu zas 95% apod.
- nahodne resety viz nahore... a iphone / ipad vydrzi malokdy vice jak 15 minut zapnuty bez resetu
- nezvykle zahrivani urcite casti telefonu

Oprava IC cipu je velice nakladna a rovna se tomu ze telefon je vicemne k zahozeni. IC cip sam o sobe stoji cca 900-1000kc problemem je ta prace, kdy se musi cely prepajet a neumi to jen tak nekdo. Oprava se casto rovna novymu pristroji. Obecne jsou bohuzel projevy dost casto mrtve baterii a spousta neznalych servisu te to necha vymenit "s tim ze se uvidi" - a vlastne jen vyhodis penize.


Vadnou baterii poznas tak ze letefon klekne treba pri hre - nejaky vetsi zatezi, baterie se rychle vybiji.

moznosti mas dve - bud zkusit vymenit baterii a doufat ze to byla opravdu baterie, baterie sama o sobe stoji par stovek, ale pokud vymenu bude delat servis tak si veme okolo tisicovky. Opravu IC cipu hodne nedoporucuju - tudiz rozprodat na dily na aukru treba, lidi davaj za nesmyslny castky za rozbity iphony pomerne casto.


K defektu IC cipu vetsinou dochazi z moji zkusenosti tim ze zarizeni lezelo nekolik mesicu nekde na uplne vymlaceny baterce (ale to je jen moje pozorovani - a rozhodne to nemusi byt kvuli tomu) dale treba kvuli nevhodne baterce - taky muze zpusobit, stejne tak proste jen nejakym prirozenym defektem z vyroby.
Kazdy lepsi servis IC cip vetsinou zkontroluje pred vymenou baterie... V opacnem pripade by meli vratit penize. Stejne tak pokud resety pred servisem displejem neprobihali hodil bych to servisu na hlavu v ramci zaruky - kterou by ti opet lepsi servisy na svoji praci meli dat.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod petr22 » 13 led 2023 15:19

2000 Kc stoji cela zakladni deska.

Vymenit ji pri trose sikovnosti zvladne i bezny uzivatel.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod pcmaker » 13 led 2023 15:30

Já bych to neřešil, hodil do elektroodpadu a koupil nový přístroj. Takhle do toho budeš sypat do nekonečna. Holt, je to spotřební zboží, tak bych od toho nečekal výdrž a vlastnosti vojenské techniky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod petr22 » 13 led 2023 15:39

Maximalne 2,5 roku stary telefon za 14.000 Kc docela zamrzi pokud by se mel vyhodit.

Nase kusy jsou jeste v zaruce (3 roky).

Novy displej se da koupit za 500 Kc, docela by me zajimalo, co na te oprave stalo 2750 Kc.....

Pokud se budou akceptovat takto vysoke ceny, tak oprava bude drazsi nez puvodni cena telefonu.

Tech zavad je nejak podezrele moc, s tim telefonem se muselo dit neco nestandardniho, narazy, politi
vodou, vystaveni vysoke teplote atd. Iphonu mame hezkych par tisic a tolik zavad na jednom jsem nevidel.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iphone se 2020 baterie

Příspěvekod peta501 » 13 led 2023 15:47

To co stalo 2750kc je prace servisu, je to naprosto bezny... bohuzel.
Stejne tak baterie sama o sobe stoji 50okc max a servisy si uctuji klidne 1500.

Ano logicboard sam o sobe stoji cca 2200kc (64gb), ale je potreba opravdu vyssi davka uzivatelovi znalosti - icloud lock, touch/notouchid, haptic...

Stejne tak abys vymenil logicboard musis pouzit LCD programmer a battery programmer tak aby ti zmizeli chybove hlasky co ti budou neustale vyskakovat do pregramovani... bude ti neustale vyskakovat baterie + neuvidis jeji stav a nepujde ti automaticky jas + true tone: resp proximity senzor. Stejne tak haptic engine...

Napr: iCopy Plus 2.2v, JC V1SE apod

Bohuzel po prohozeni tehlech veci ti apple v ramci opravitelnosti zacne vyhazovat nekonecno sw hlasek o tom co a proc jak nejde.

To neni prace jen tak pro beznyho uzivatele, musis vedet co delas.

Lidi tyhle iphony naprosto bezne v tomhle stavu prodavaj za 2-3 tisice, neni to moc... ale pri zvazeni toho ze to muze bejt tezitko je to lepsi nez dratem do oka.
Stejne tak je bohuzel bezny ze 80% servisu ti s tvym problemem nema realne moc vuli pomoc, a delaj to co nejrychleji a nejlevneji... pak to vede k tomu ze lidi vyhodi do svejch zarizeni nekolik tisic uplne zbytecne - stalo se mi s ipadem to samy... proto jsem se o to vlastne na zacatku zacal zajimat.

Muzes zkusit ruzny servisy ktery se tomu nejak venujou, upozornuju ze nemam zkusenost:
https://macpodpora.cz/apple-servis-opra ... acni-cena/ napr. zde pisou ze si za to vemou cca 1500kc ... tezko rict

1) IC cip napajeni na iphone SE 20 se mi nedari uplne najit
2) vzdy je riziko toho ze oprava nemusi vyjit

A jeste jedno varovani vadny IC cip napajeni vetsinou oddela i novou baterii...
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ilustrator 2020 - problém textu v křivce Příloha(y)
    od showpayne » 13 srp 2023 17:50 » v Design a grafické editory
    4
    2080
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 14:44
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    2482
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1785
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1384
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1723
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 5 hostů