Přehřívání PC (CPU)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

cerberos2
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 663
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod cerberos2 » 21 lis 2016 22:22

bbdra píše:Tří a půl roku mám ten větrák vyplej a počítač se mi přehřívá až od doby co jsem nainstaloval novou kopii windows a nové ovladače, nic víc jsem s tím nedělal, ten větrák nepotřebuju protože tam je ještě druhej hlavní větrák.
Oprava tady je chyba někde mezi židlemi a klávesnicemi.

A kolikrát jsi za tu dobu ten PC čistil a dával novou pastu na chladič procesoru ?

Prosím vyfoť ten PC, protože já i ostatní začínáme být ztraceni z toho popisu PC a co se v něm děje.
Asus M5A78L-M LX V2
AMD Athlon II X4 640
8GB DDR3 1333MHz
MSI Radeon HD5670 Cyclone 1G
Windows 10 Pro 64-bit

Reklama
Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 21 lis 2016 22:23

Jak do dubu. Sorry, že už jsem takovej, ale tvá neochota je zřejmě nakažlivá. Tímto bych tě chtěl slušně poprosit, aby jsi přestal polemizovat a udělal to, co ti tu říkáme. Nejdříve udělej to, co ti píše Martab (vyfoť to), taky se v tom popisu už ztrácím.
I use Arch BTW

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod vuLva » 21 lis 2016 22:24

To je soda...
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 21 lis 2016 22:25

"Oprava tady je chyba někde mezi židlemi a klávesnicemi."

Když je to teda tak, není nic jednoduššího než si problém vyřešit sám. Mnoho zdaru s "ovladačema procesoru"
Naposledy upravil(a) nations112 dne 21 lis 2016 22:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28593
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Martab » 21 lis 2016 22:26

Takže to není větrák na CPU? Promiň, ale já už jsem z toho dost zmatený...

Každopádně, buď nám dáš infoprmace předné a budeš se řídit našimi radami. Nebo máš svou hlavu, pudeš si po svém, ale pak nečekej že ti nekdo poradí. Protože ono se blbě těžko radí, když cesta k řešení vede z A do C přes D, ale ty jdeš z A do Z, Y ... D. Prostě SE na to vliv nemá (resp "může mít", čerstvá instalace vyhledává aktualizace a tak, což může vytěžovat CPU, ALE ANI KDYŽ NECHÁŠ PC ROK V 100% ZÁTĚŽI, CPU ANI JINÁ KOMPONENTY SE NESMÍ PŘEHŘÍVAT A TO SW NIJAK NEOVLIVNÍ, KVALITA CHLAZENÍ JE ČISTĚ HW ZÁLEŽITOST).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 22:31

Dneska zkusím ty ovladače, když to nepomůže, tak zítra pošlu fotky a uvidíme co dál ;)

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 21 lis 2016 22:34

:-D :-D to snad ne. Hele toto už nemůžeš myslet vážně. Dostal jsi tady dnes spoustu rad a stejně si jedeš svoje. Že by troll?

Ale je to samozřejmě na tobě, je to tvůj pc, jen to oddálí řešení problému.
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pic » 21 lis 2016 22:40

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak přehřívání se objevilo až po přeinstalování Win XP? Protože nejspíš si neměl uložené všechny potřebné aktualizace WinXP, tak vlastně jedeš na hodně staré XP a nejspíš i na pochybné ovladače vybrané uvedenými programy. A v tom je nejspíš hlavní problém. S tím ovšem asi nic nenaděláš, protože asi žádné aktualizace XP nejsou k mání. Tedy aspoň předpokládám, když podpora WinXP již dávno skončila. Jaké řešení - zkusit Win 7.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

niamniam
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod niamniam » 21 lis 2016 22:54

Hodně dlouho jsem se držel, ale teď už to nevydržím. Obdivuji asertivitu všech poradců v tomto vláknu, protože toto je přesně styl "Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku".
Odpusťte mi, ale musel jsem si ulevit. Asi jsem málo asertivní......

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 21 lis 2016 22:55

Já bych se hlavně vůbec nedivil, kdyby neměl nainstalované ovladače grafiky/chipsetu a tím pádem všechno jelo přes CPUčko :D ... Tudíž CPU dělá všechnu práci, zahřívá se víc než obvykle a vzhledem k mizernému chlazení sestavy se vypne... Za normální okolností by to fungovalo, ale jelikož uživatel si s chlazením vyloženě hraje a zkouší co PC vydrží, tak je výkon chlazení hodně na hraně a zde pak stačí sebemenší zvýšení využití CPU aby se to vyplo...
Naposledy upravil(a) nations112 dne 21 lis 2016 23:00, celkem upraveno 2 x.

niamniam
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod niamniam » 21 lis 2016 22:57

Považuji to za velmi pravděpodobné.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 21 lis 2016 23:04

Bohužel to nemění nic na to, že má chlazení prostě blbě řešené. Pokud mu tenhle problém dokáže PC dostat do teplot, kdy dochází k bezpečnostnímu vypínání PC, tak je to dobré na odpálení základovky, v horším případě i procáku...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti