Přehřívání PC (CPU)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 23:49

Dobře nechám to 10 minut zapnutý, mělo by to stačit.


iDkcz píše: co kdyby si rovnou otočil ten chladič jak Ti psal


Nechápu jak to myslíš otočit chladič, vždyť je zadní částí přidělaný k procesoru? (procesor je na stropě)

Reklama
Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod iDkcz » 23 lis 2016 23:53

Takto:
arctic-5.jpg

13.jpg


Pro představu:
maxresdefault.jpg
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 23 lis 2016 23:56

Mám takový pocit že ten chladič o 90° otočit nejde, maximálně tak o 180. U AMD jsem to tak měl dřív taky s AC Freezer 7 pro. AC Freezer 13 by na tom měl být stejně.
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pernee44 » 23 lis 2016 23:58

Baby steps...buďme rádi za těch 10 minut v biosu :D
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 15:33

Zde je screenshot z biosu po 10 minutách. Byla to první věc, kterou jsem dnes po spuštění PC udělal, přes noc byl PC vypnutý. Teploty se vyšplhaly z 28° na 60° a case začínal být teplý, takže stejné, spíš horší než u minecraft.
Přílohy
bios.jpg

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28593
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Martab » 24 lis 2016 16:03

Už to je tragédie, ten CPU misí mít max 65°C v zátěži... Prostě vyřeš to chlazení (HW), jinak se nepohnem, za toto nemůže žádný SW.

A jen takový rada bokem, ty "rádoby" instalery ovladačů pro příště nepoužívej a instaluj ovladače pro daný HW a daný SW ze stránek výrobce...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 24 lis 2016 16:05

Ano chlapče, takže se ukázalo, to co my tady tvrdíte celých 6 stránek... S tímto chladičem by tvůj CPU v zátěži neměl přesáhnout 60 stupnů natož jen v BIOS, kdy nejede na 100% a to do toho ještě nefoukala horká grafika a další věci...

Absolutně nevyřešené chlazení... A ono se není čemu divit. Že je chladič pootočený takhle se dá pochopit, má to spousta lidí, ale okamžitě vyndej z chladicích otvorů ten hnus, který ti z té skříně udělal bednu plnou tepla + okamžitě dopln jeden ventilátor pro odvod tepla. Že ti tam dva ventilátory vhání vzduch je celkem k ničemu, když nemá odkud odcházet a hlavně červený venitlátor ti tak možná ofoukává horní plochu chladiče, což je jak foukání do ohně...
Doslova ty komponenty ve skříni škvařích a koleduješ si o to, aby ti to začaly postupně odcházet. Nemít ventilátor odvodu tepla si můžu dovolit, pokud mám perfektně vyřešené chlazení a hlavně pokud mám zdroj nahoře, přes který je vzduch odváděn ven. V tvém případě se teplý vzduch nahoře hromadí a jen cirkuluje po celé sestavě.
Bedna je vyřešena perfektně, jen byl debil ten, co to stavěl. Stačí trošku uspořádat kabeláž, vyčistit, vyndat ty "filtry" z otvorů a doplnit ventilátor a máš teploty v naprostém normálu a můžeš si snad dovolit i menší taktování :D ...

+ ti doporučuji jednou za čas vyčistit filtr zdroje nebo celý zdroj vzhledem k tomu, že ho máš otočený směrem k zemi, takže ti sbírá všechen bordel ;-) Přehřívání zdroje je taky jedna z příčin restartů, vypínání a v mnoha případech i vyhoření sestavy... A pokud tam máš podobné výtvory, jako v jiných chladicích otvorech, tak potěš koště

A hlavně tady už nevytahuj ten pojem "software"... Ne opravdu za to nemůže, říká ti to tu asi 10 lidí a BIOSem se to potvrdlo

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 17:50

Špatně řešené chlazení je jedna věc, souhlasím s tím, protože počítač se mi běžně přehříval, když windows nebyly spuštěny v normálním režimu, nebo pokud jsem používal rescue disk, či pracoval v biosu (ve zkratce, když nebyly spuštěny všechny jeho součásti) Líp řešeným chlazením sestavy by se tento problém mohl vyřešit, minimálně zlepšit.
Ale pořád mi tu něco nehraje na tom že, ani ne před 14 dny jsem mohl hrát minecraft 8 hodin v kuse bez vyšších teplot, a nyní po instalaci nové kopie windows a nových ovladačů se mi procesor při hraní minecraftu doslova rozžhaví tak, že se počítač za necelou hodinu vypne. To nemá nic společného se špatně řešeným chlazením.

Také jsem zjistil, že mě driver booster upozorňuje na 1 problém s HW. To by mohlo s mým problémem souviset také.
Přílohy
drivers.JPG
drivers.JPG (7.97 KiB) Zobrazeno 530 x
drivers2.JPG

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod iDkcz » 24 lis 2016 17:51

Chybí mi zde možnost: Označit tema za nevyřešené.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28593
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Martab » 24 lis 2016 17:57

Pokud je to tvůj záměr, přeji dobrou chuť:
Obrázek

Tímto mé rady zde v tomto tématu končí, je mi líto, ale nehodlám se vysilovat, když stejně to nedopadá na úrodnou půdu...

A to že to před 14 dnama jelo, je nepodstatné, on i rozdíl 1°C udělá rozdíl v tom, jestli se PC vypne, nebo nevypne...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 18:05

Hned zítra si vysaju počítač od prachu, uvidíme jestli se to opět spraví :D

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod satik » 24 lis 2016 18:12

Ne, nepomůže to nijak, máš problém s teplotou procesoru a chladič procesoru evidentně nijak špinavej není.
Máš blbě nasazenej (orientovanej chladič) a jestli dobře vidím, tak máš zacpaný místa, kudy mká odcházet horkej vzduch, takže se ti hromadí v bedně.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů