Přehřívání PC (CPU)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 24 lis 2016 18:15

Neustále hledáš problém tam, kde není. Čím je to způsobeno padlo (a ne, softwarem to není). Postup k vyřešení problému byl popsán. A mnohokrát. Pokud to někdy budeš chtít vyřešit, vykašli se na hledání chyb v SW, pročti si rady v tomto topicu a řiď se jimi. Je to jednoduchá oprava na 10 minut. Vše, co mělo být řečeno, řečeno bylo.

A když už jej budeš mít rozdělaný, odkryj ty otvory a dej dozadu ventilátor co máš na bočnici (a zapni ho). To už tady taky bylo, ale nevím, nejspíš jsi to přehlédl nebo ignoroval.

Tímto se stejně jako Martab také loučím a přeju hodně zdaru s řešením problému.
I use Arch BTW

Reklama
vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod vuLva » 24 lis 2016 18:17

Házení hrachu o zeď. Obdivuju vaši trpělivost.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

cerberos2
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 663
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod cerberos2 » 24 lis 2016 18:20

Mohl by nějaký moderátor toto téma zamknout za účelem mluvení do zdi a připnout ho na vršek fóra, aby to každý viděl jako odstrašující příklad ?
Jsem udiven jak dlouho si jak dlouho si tazatel je schopen jít za svým. Vůbec mu nevadí, že musí permanentně mít otevřenou case, že se mu to přehřívá i při nečinnosti, ale stejně za to pořád může nějaký neznámý ovladač.
Asus M5A78L-M LX V2
AMD Athlon II X4 640
8GB DDR3 1333MHz
MSI Radeon HD5670 Cyclone 1G
Windows 10 Pro 64-bit

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 18:23

Počítač je ve stejným stavu jako tehdy, když mi minecraft nepřehříval procesor. To znamená, že polohou chladiče, ani zacpanýma dírama to taky nebude. Navíc bedna je otevřená, takže se tam nic nehromadí.

ondrej97fcb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 162
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod ondrej97fcb » 24 lis 2016 18:23

Dobře jsem se u toho pobavil :D :D

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 18:25

satik píše:Ne, nepomůže to nijak, máš problém s teplotou procesoru a chladič procesoru evidentně nijak špinavej není.
Máš blbě nasazenej (orientovanej chladič) a jestli dobře vidím, tak máš zacpaný místa, kudy mká odcházet horkej vzduch, takže se ti hromadí v bedně.


Počítač je ve stejným stavu jako tehdy, když mi minecraft nepřehříval procesor. To znamená, že polohou chladiče, ani zacpanýma dírama to taky nebude. Navíc bedna je otevřená, takže se tam nic nehromadí.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod satik » 24 lis 2016 19:01

Komu není rady..., pro mě za mě si ten počítač klidně upeč, když pomoc nechceš, tak se příště nechoď ptát na fórum :) .
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pernee44 » 24 lis 2016 20:48

No tak si přeinstaluj windows a nainstaluj si ovladače přímo ze stránek výrobců komponentů, ne přes nějaký program. Pak bude všechno v pořádku, protože ničím jiným, než ovladači to není :roll: :roll: :roll:
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 24 lis 2016 21:25

Jj, zítra to vyčistím, přitom se rovnou mrknu na ty komponenty co je to zač a rovnou postahuju konkrétní ovladače. Potom sem napíšu jestli to pomohlo, mohlo by... :thumbup:

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 24 lis 2016 22:04

řeknu ti takové tajemství... Bios žádné ovladače nepotřebuje, je to úplně mimo operační systém, sestava v něm nejede na 100% a i tam máš procesor ve velmi vysokých teplotách. Jak mi teda vysvětlíš tohle? :) To jsem zvědavý, co za teorie a pohádky z tebe zase vypadne :)

Řeknu ti další tajemství... Jednou se jeden PC začal přehřívat ze dne na den. Možná neuvěříš, ale software byla ta poslední věc, na kterou jsem to sváděl ;-) Pohrál jsem si s chlazením a za 10 minut bylo po problému, zatímco ten tvůj "software" už řešíme neuvěřitelné 3 dny, které mimochodem zkracují životnost tvojí sestavy v řádu týdnů :-) Takže i kdyby to bylo tím tvým "softwarem", tak kdybys zkusil naše rady a ty nepomohly, tak PAK by se mohl řešit software, kterým to stejně nebude :smile:

Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pernee44 » 25 lis 2016 00:48

Počítač možná před nějakou dobou "v pohodě" dával několik hodin hraní minecraftu, jenže ty teploty musely bejt vysoký, vzhledem k tomu, jak nemáš vyřešený airflow. No a když dlouhodobě zahřejváš pc víc, než je zdrávo, tak se to na něm podepíše. Takže argument "Počítač je ve stejným stavu jako tehdy, když mi minecraft nepřehříval procesor. To znamená, že polohou chladiče, ani zacpanýma dírama to taky nebude. Navíc bedna je otevřená, takže se tam nic nehromadí." je kravina. Ten tvůj počítač je jako trouba...hromadí se ti tam teplo...a je jedno, jestli troubu vyčistíš nebo ne, teplo tam bude pořád. Když ti větrák procesoru žene na žebra chladiče horkej vzduch...no zkus si sám zapnout fén.
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 26 lis 2016 03:11

Dobrý vypadá to, že je to v pořádku. Bylo to zanešeným chladičem od cpu, takže jste měli pravdu. PC jsem vysál, pohrál si s kabelama, takže to už není tak hrozný jako předtím, přepastoval procesor a zapojil druhej větrák. Teploty CPU se pohybují okolo 45-49°, minecraft už běží, v biosu teplota 45° po 40 minutách, ještě jsem netestoval stav nouze. Díky za rady a tipy :smile:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti