kompatibilita RAM modulu s MB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MaZak
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kompatibilita RAM modulu s MB

Příspěvekod MaZak » 14 led 2007 23:01

Mám desku 761GXK8MB WinFast a na ní paměť KHX3200A/512 (512MB DDR 400MHz PC3200 CL2 64Mx64 KINGSTON HyperX BOX). Můj problém je, že počítač zamrzává. Většinou ihned po startu. Po x tvrdých restartech se jakoby rozjede. Už jsem zde jednou tento problém řešil, nicméně se chybu pořád nepodařilo odstranit. Napřed jsem eliminoval přítomnost virů, pak jsem přeinstaloval systém a nakonec vyměnil zdroj. Všechno marné. Nejčastější chybová hláška v událostech vždycky byla ID:51 Na zařízení \Device\Harddisk0\D byla při operaci stránkování rozpoznána chyba. A s tím spojené, pravděpodobně, problémy s odhlašováním systému apod. Trochu jsem pátral na netu po této chybě, viz třeba http://www.hardwareanalysis.com/content ... 12946/?o=0
tato diskuse se táhne přes 2 roky a zdá se nikdo zatím na nic nepřišel. Na českých forech jsem nic nenašel.
Jelikož se mi problém opakuje dále, napadlo mě ověřit kompatibilitu RAM s deskou. Bohužel jsem v seznamu RAM modulů pro tuto desku nenašel ten můj, výše zmíněný. Chci se zeptat jak se může projevovat nekompatibilita RAM? Myslíte, že to může souviset s mým problémem. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
Mikka.M5
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mikka.M5 » 15 led 2007 01:47

Určitě aktualizuj bios jestli nemáš aktuální
CPU Core 2 Duo 1,86Ghz, RAM 2x2GB DDR3, HDD WD 250GB+1,5TB, VGA Intel GMA 4500

MaZak
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MaZak » 17 led 2007 10:55

díky za radu. Aktualizoval jsem, zatím se drží. Dám vědět jaxe bude vyvíjet.

MaZak
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MaZak » 21 led 2007 14:33

Tak bohužel aktualizace biosu nic nevyřešila. Ke všemu přibyla ještě modrá obrazovka. Nejvíce pc zamrzává při prvním spuštění...po několika restartech a modrých obrazovkách se to rozjede a pak se drží klidně pul dne. Přikládám modrou obrazovku, prosím kdo se v tom vyznáte mrkněte na to. Dělal jsem memtest a po hodine a 10 minutách to udelalo pres 2 kola, nicméně žádné vady nenašlo. Pár vteřin před tím než to vytuhne, to už poznám, bo nejde nic spustit, kurzor se ještě posunuje..trhaně a pak dead. Když to tak chvíli nechám tak to třeba někdy ustojí a znovu začne šlapat. Na grafu spuštěného BySoft Free Ramu před výtuhem jsou veliké rozkmity a pak vytuhne i graf společně se vším... :x
Nemá prosím někdo nějakou zkušenost s tou deskou co mám? Jestli třeba ty chipsety nejsou nějaké...no jak to říci..na ho*no...
Přílohy
PICT0012e.jpg

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Avalanche » 21 led 2007 14:37

Taky by mě zajímaly rady, mě komp taky zamrzává viz viewtopic.php?t=11327 taky ho musim několikrát restartovat, než se spustí. Nepokoušej se formátovat disk, akorát přijdeš o data a stejně to nepomůže. Už sem to zkoušel. Už sem se v pátrání taky zaměřil na RAM, protože pokud tam dám jednu (mám celkem 3), tak se každá chová jinak.

MaZak
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MaZak » 21 led 2007 15:00

Jo jsem tě teď četl. No mě se to chová trochu jinak, ale výsledek je stejný. Už jsem to řešil zde: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=10002&highlight=
Od té doby jsem přeinstaloval systém a ted už zřejmě bude chyba v HW. Taky jsem vyměnil zdroj 350W Q vision za dělo: HIPER 580W (HPU-4B580-MU V2). Ten před tím měl 1x12V větev s 19A max a docela mu kolísalo napětí. Tento je stabilní a výkon na moje potřeby až až...
Nejčastěji se mi vyskytovala chyba ID 51 jak jsem už psal, ale to asi nikdo netuší jak odstranit. Myslím, že základ stability, je pořídit kvalitní desku...což asi můj případ nebude...

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Avalanche » 21 led 2007 15:04

Já už ty modrý obrazovky ani nesleduju. Nějaká mi sice občas vyjede, ale spíš ne, protože buď ten počítač naskočí, nebo se ani nehne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kompatibilita ram
    od lucaso84 » 08 úno 2024 14:48 » v Problémy s hardwarem
    7
    541
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:18
  • Kompatibilita komponent Příloha(y)
    od pukasinek » 08 lis 2023 10:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    698
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 11:44
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    635
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů