Neustaly reset PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pazda
Pohlaví: Nespecifikováno

Neustaly reset PC

Příspěvekod Pazda » 26 pro 2004 17:25

Mam tuto sestavu: Duron 700, MB ECS KT133a, 256+128 RAM, 120+40 GB disk, GK GForce 2 MX 400, ... Problem je, ze se mi kazdou chvili resetuje pocitac. Nenapise zadnou hlasku, zadny vypis. Zkousel jsem menit zdroj, disk, grafarnu, ksandy,.. takze problem bude asi nekde v pametech nebo desce. Ram jsou neznackove, bezi na 133 MHz, Timing jsem zkousel nastavovat ruzne ( Normal, Medium, Fast, Turbo) a porad nic. Zkousel jsem i jediny modul RAM, porad problem pretrvaval. Na danou desku uz bohuzel nesezenu new BIOS. Nemate nekdo zkusenosti s podobnou veci. Zkousel jsem i ruzne XP SP2, SP1 i bez. Uz jsem bezradny.
:-(

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 pro 2004 18:01

Co máš za OS? Podle toho, že se automaticky restartuje bych to odhadoval na WinXP? Když si dáš Ovládací panely->Systém, záložka Upřesnit, rámeček spuštění a zotavení systému, tlačítko Nastavení, tak tam je zaškrtávací políčko, který systému říká, že v případě selhání má PC automaticky restartovat. Když tohle zaškrtnutí zrušíš, místo restartu uvidíš klasickou modrou smrt :wink: Ale to asi nevyřeší tvůj problém...
Těžko říct, kde bude problém, ale spíš to bude nějakej kousek HW. Na svým PC sem třeba zjistil, že když dám pamět do prvního banku, systém náhodně padá, ve druhým chodí v pohodě. Jinak u pamětí (obzvláště těch neznačkovejch) je lepší nechat časování na SPD, pokud jím sou vybavený... Na pamět by si mohl zkusit pustit nějakej MemTest, jestli tam chybu neodhalíš, nejspíš to bude ta deska jak říkáš...

KOdiak
Pohlaví: Nespecifikováno

Také podobný problém

Příspěvekod KOdiak » 27 pro 2004 13:43

Ahoj,když tady čtu ten tvůj problém tak mám asi něco podobnýho, vždy běmi běží tak 10-15 min pak se restartuje ale je to nepravidelný, mam MB : Abit kT7
AMD 1300 Athlon
Geforce 2 mx 32mb TV ot
Zvuk : crystal
HDD : IBM 15 Gb
Ram 256 + 128 + 64 vše na (100)
jsem ztoho celí nesčasný a jestli víš jak to odstranit tak mi napiš

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

reset PC

Příspěvekod MichaI » 27 pro 2004 16:51

Ahoj. Já měl podobný problém,mě se ale restartoval nepravidelně.Zjistil jsem že to bělá vir tipu WIN32/… je jich spousta tak jsem nainstaloval antivir NOD32 on je odstranil a je po problému.AVG7 je nenajde.Michal

Pazda
Pohlaví: Nespecifikováno

dodatek

Příspěvekod Pazda » 27 pro 2004 20:07

Taky jsem zkusil MemTest a vypada to, že jsou RAM uplne v pohode. Pouzivam taky NOD32, tak to zkusim jeste jednou projet, byl bych docela rad, kdyby to delal nejakej vir. Jinak prave dneska mi volal kamos, ze ma uplne stejnej problem, vzdy se to ale toci kolem vypalovani, teda nekdy pred, pri nebo potom. Panove, to je teda ale vazne divny...

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

reset PC

Příspěvekod MichaI » 28 pro 2004 11:37

Ahoj.Ještě k tomu resetu PC,včera jsem se bavil se známým a on říkal že mu to dělalo nedostatečné chlazení procesoru na desce,třeba právě při tom vypalování nebo hraní nějaké náročnější hry.Vyměnil chladič a reset přestal.Nobo se nesnášej ramky a při normálním chodu PC žádný konflikt nezjistíš. Ale těch možností bude asi víc.Michal

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 pro 2004 13:13

Ještě mě napadá... Když dáš Start->Nápověda a odborná pomoc, vlevo dole Zobrazit informace o počítači a provést diagnostiku pomocí nástrojů, vlevo vyber Upřesnění informací o systému, tak pak vpravo je druhej odspoda Protokol chyb. Občas se tam při takovýmhle záhadným restartu dá něco vyčíst...

Michalsp
Pohlaví: Nespecifikováno

ECS  Vyřešeno

Příspěvekod Michalsp » 19 úno 2005 14:03

Ja mel taky takovejdle problem a bylo ti zvukovkou SB 5,1 (v 2000 to chodilo v poho) jinak mam desku ECS K7VZA a durona 850MHz...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3778
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Reset BIOS před každým spuštěním PC
    od sasshrek » 27 lis 2023 13:49 » v Problémy s hardwarem
    6
    932
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 19:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů