Vrčení repro

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mmvel
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vrčení repro

Příspěvekod mmvel » 02 úno 2005 11:26

Koupil jsem si repro Genius SP-HF2.0 a mam audigy2 když ve win hejbu s myší tak začnou jakoby vrnět pořád stejně hlasitě na hlasitosti na repro nezáleží nevíte někdo čím to může být
PC mám jako sestavu tak ho zatím nemůžu otevřít nemůže být ta zvukovka třeba špatně ukostřená nebo tak něco protože vrní i na jiných repro díky za všechny rady Martin
mmvel@seznam.cz

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 02 úno 2005 11:42

Ohledně špatného ukostření: je to hodně málo pravděpodobný, ale úplně vyloučit se to nedá. Zkus zatlačit na panel zvukovky, pokud by to bylo špatným ukostřením, pravděpodobně by se měnil charakter nebo intenzita toho vrnění. Vrní to jenom při pohybu myší, nebo i třeba při otevírání nového okna? A rozumím tomu dobře, že na intenzitu toho vrnění nemá vliv nastavení hlasitosti knoflíkem na repru?

mmvel
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mmvel » 02 úno 2005 11:49

Ne vrní pouze při pohybu s myší a neovlivňuje to tlačítko na repro a snad ani hlasitost nastavena ve win

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 02 úno 2005 12:51

Pokud hlasitost vrnění neovlivňuje nastavení hlasitosti ve Winech ani knoflíkem na repráku, musí vrnění do modulační cesty vnikat až za regulátorem hlasitosti na repráku. A má-li to souvislost s pohybem myši, napadá mě jediná cesta, a sice indukcí z kablíku od myši do vstupního obvodu zesilovače v repráku. Zkus změnit vzájemnou polohu repráku s ovládacími knoflíky a kablíku od myši. Beze změny? Zkus vytáhnout kablík od repráku ze zvukovky. Stále kvoká? Srry. Stále vrní? Nepodařilo se mi vygooglit, jak jsou bedny napájené. Mají externí adaptér, nebo jde síťová šňůra rovmou do bedýnky. Pokud je to ten druhý případ: je ta síťová šňůra dvoj nebo třížilová? A ještě: má ta myš vůbec kablík? Není náhodou bezdrátová?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 úno 2005 12:59

2mmmartin: jestli ti to k něčemu pomůže, tak tady je link na repro: http://www.genius-kye.com/deta_prod_in.asp?id_producto=295&id_tipoprod=2

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 02 úno 2005 13:45

miras: dík, tam jsem byl, píšou tam AC type transformer. :shock: a hned je jasno :!:

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 03 úno 2005 07:32

No promiň že sem nenapsal
ta šňůra je jen dvoužilá a ty bedynky můžu vytáhnout i ze zvukovky a pořád vrněj na pohyb myší
zkoušel sem je dát i do jiný zásuvky ale asi je to jeden obvod protože vrněj všude tak nevím co s tím

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 03 úno 2005 09:54

Takže se to skutečně šíří vzduchem. A to se začínáme pohybovat na rozhraní mezi exaktní vědou a pustou alchymií :smile: . Zkusil bych měnit vzájemnou polohu bedýnek a jednotlivých komponentů počítače( myš a kabel k ní, monitor, case) . Musí přece doprčic existovat vzdálenost, kdy už to rušení je natolik slabé, že není slyšet (navíc když intenzita pole klesá s druhou mocninou vzdálenosti od zdroje)[/b]

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 03 úno 2005 11:53

Na 99 procent chytáš na ten kabel co jde do beden (co přenáší zvuk) nějakou frekvenci - možná větrák z PC. Zkus vypnout PC a zapnout bedny. Co já mám zkušenost tak na tyhle kablíky se dá chytit ledacos. Kdysi jsem si takovýhle mini repráčky píchnul do jacka z CD-Romky a slyšel jsem tam nějaký španělský mluvení!

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 03 úno 2005 12:23

Nějakou frekvenci skutečně chytá, ale na 100 procent to není na kabel od beden, protože na intenzitu rušení nemá vliv nastavení regulátoru hlasitosti na bednách, jak už zde bylo dvakrát zmíněno. :wink:

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 03 úno 2005 14:08

To mi právě nejde do hlavy, že se to vrčení nezesiluje. Když něco leze z repráku, myslí si, že se to musí zesílením zesílit.
Leda že by to vrčení nebylo přenášeno přes samotnej reprák (membránu), ale šlo třeba z tý bedýnky co je v ní umístěnej zesilovač. Vrčení trafa nebo něco obdobnýho.
Ale co to má pak s myší mi nejde do hlavy. :shock:

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 03 úno 2005 14:47

To zas není takovej problém: potenciometr (regulace hlasitosti) bývá u levnějších beden zapojený hned na vstupu a teprve z něj jde signál do vlastního zesilovače. A pokud je ve vzduchu k dispozici nějaké rušení, může se klidně indukovat i do obvodů zesilovače, tedy mezi regulátor hlasitosti a vlastní reproduktor (měnič) a tím na hlasitost toho vrčení nemůže mít regulátor hlasitosti vliv. A pokud by to bylo vrčení trafa, asi by to nesouviselo s pohybem myši jak už zde bylo několikrát zmíněno. :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Repro k NB
    od Riviera kid » 22 led 2024 18:02 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1093
    od Riviera kid Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 12:07
  • Repro k PC - DNB,techno,rap 1500 - 3000 Kč
    od Speedhack » 20 kvě 2023 13:03 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1749
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 13:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 22 hostů