Ramky v MSI 648 Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tomasr
Pohlaví: Nespecifikováno

Ramky v MSI 648  Vyřešeno

Příspěvekod Tomasr » 18 úno 2005 11:43

Prosím o radu!!!
Mám desku MSI 648, používám Windows XP profesional. V desce jsem měl původně DDR 256MB(333 MHz) od V-Data. Ačkoliv deska nepodporuje 400MHz paměti, tak mi tam fungovala i Kingstone 256MB(400MHz), ale nikoliv Transcend(400Mhz).Problém je v tom jak s kombinuju jakékoliv moduly počítač většinou zamrzne ještě před startováním windows, někdy okamžitě po zapnutí počítače, a to i přesto, že sem koupil paměť s taktem podporovaných 333MHz od A-Data. Takže počítač nefunguje ani s paměťmi které mají stejný časování a kapacitu(A-Data a V-Data).Je tedy možné vůbec v této desce skombinovat nějaké moduly, abych mohl mít paměť 512MB nebo si musím koupit modul jeden.Záleží snad dnes ještě na tom zda jsou oba moduly od stejné firmy nebo ne?Máte-li někdo s touto deskou zkušenosti prosím napište.Dík.T.R.

Reklama
petersun
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod petersun » 18 úno 2005 17:12

Jo jo, asi to tak bude. Moje původní ramka 256/333 nanya byla v pohodě a vše fungovalo skvěle.Pak následovala z důvodu upgrade 512/433 kingmax, počítač ani nenaběhl, výměna za jinou stejnou - vše fungovalo a po určité době zatuhnutí a musel být restart, nyní mám 512/400 neznačkovou, vše běhá fajn až na ten problém popsaný v nutný reset PC, Zatím tedy tahám napájení ze sítě při každém zapnutí, do budoucna bude zřejmě nutná nová deska.

Tomasr
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Tomasr » 21 úno 2005 12:06

To je ale přece blbý řešení, vždyť ta deska byla svýho času vychvalovaná, musí existovat lepší řešení než koupě nový desky.

petersun
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod petersun » 21 úno 2005 19:43

Vypadá to , že jedno z řešeních je tam mít pouze 256 mb ram, no doufejme že se časem najde i jiné.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • RAMky
    od Lebedil » 25 zář 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    5
    1249
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 15:49
  • RAMky do pc Příloha(y)
    od Kohus » 29 čer 2023 11:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    869
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 08:10

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů