Při startu počítače mi PC zamrzne,Musím resetovat. Co s tím?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Harry
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Při startu počítače mi PC zamrzne,Musím resetovat. Co s tím?

Příspěvekod Harry » 11 bře 2005 22:34

Zdravím,mám tento problém : Poslední týden se mi každý den ráno stává že po zapnutí PC
mi počítač zatuhne.Poprvé mi zatuhnul pří přihlašování do Windows a postupně se tato doba
zkracovala a nyní se mi stalo že se už nenačetly ani mechaniky a PC už zatuhlo.Pokud ale
resetuji PC tak mi již naběhne normálně (dnes jsem musel poprvé resetovat dvakrát). Mohu hrát
hry,vypalovat,konvertovat video zkrátka mohu pracovat z PC úplně normálně tak jako vždycky.
Potom jej mohu kdykoli restartovat a naběhne normálně.To zatuhnutí se projevuje jenom při prvním
zapnutí PC.Jinak nainstalovány mám veškeré záplaty, nejnovější ovladače, antivirák aktualizuji každý den atd.
Mám WindowsXP Home SP2 originál.
Moje sestava :
Zákl. deska Epox-EP-4PCA3I, Grafika-GeForce FX-5700 Ultra, Paměti 2x256 Kingston CL2.5 400Mhz,
procesor Pentium 4 HT Northwood 2.6Mhz 800 FSB, HDD Western Digital 80GB SATA,
Sound Blaster 5.1 Live, 2x DVD vypalovačka, 1x FDD, Zdroj Fortron 300W. Sestava je rok a půl stará,
jediný zdroj je starý dva a čtvrt roku.Celou dobu fungovalo vše bez problémů.Nevíte kde by mohla být zrada.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 bře 2005 18:37

Už je to dávno, ale zažil sem něco podobnýho. Poprvý nastartovat se tomu nechtělo, pak už to jelo bez problémů. Mě to dělala deska. Takže to je první možnej zdroj problémů. Pak mě napadl ten zdroj, jestli není už slabej, ale to by se projevovalo i nestabilitou woken.
Asi to bude někde v hardwaru, ale kde konkrétně těžko říct. Tohle může bejt v podstatě cokoliv. Někde nějakej studeňák nebo tak něco a problém je na světě. Máš v podstatě dvě možnosti. Postupně kupovat jednotlivý součástky dokuď nepřijdeš na to čím to je, nebo to zanést někde do servisu na diagnostiku. Případně zajít za nějakým známým s aspoň trochu podobnou konfigurací a zkusit u něj povyměňovat jednotlivý součástky...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů