Přehřívání PC (CPU)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 19:47

Dobrý den, hrozně se mi přehřívá počítač, hlavně když hraju minecraft. Většinou se mi tak do hodiny vypne a cpu je horký, musím pak cca 30 minut čekat než vychladne. Mám čerstvě přeinstalované windowsy, dřív se mi tohle u minecraftu nestávalo.(přehříval se mi jen ve stavu nouze)

Neví někdo, jak to opravit? Děkuji

Reklama
SAPRiM
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod SAPRiM » 21 lis 2016 19:49

Toto nechápem. :D Veď ten PC sa nemá ani kvôli čomu prehrievať, keďže hráš Minecraft. :D

Dodatečně přidáno po 35 vteřinách:
Ale tebe ide aspoň PC. Mne nie. :D

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 21 lis 2016 19:50

Zkoušel jsi vyčistit PC od prachu? Co máš za chladič a co máš za CPU? Taktoval jsi?
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28592
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Martab » 21 lis 2016 19:54

A jaké jsou ty teploty? Co máš za komponenty? Jak jsou staré?
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 20:04

Martab píše:A jaké jsou ty teploty? Co máš za komponenty? Jak jsou staré?


Konkrétní čísla neznám, kdyžtak doporuč nějaký software, který zbytečně nezpomaluje pc prosím. Komponenty jsou dělané na 64xOS já používám win xp (32bit)... tam někde možná bude problém. Ovladače jsem stahoval pomocí slim drivers a Driver boosteru. Je možné, že některý z nich nepodporuje můj OS, a nebo je možné, že jsem ještě něco nenainstaloval, ale vážně netuším co? Ve správci zařízení je vše v pořádku, DX3D, javu a flash mám taky.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 36 vteřinách:
HappyMental píše:Zkoušel jsi vyčistit PC od prachu? Co máš za chladič a co máš za CPU? Taktoval jsi?

Netaktoval. Prachem to není, a čistit to nechci protože se bojím :D

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod vuLva » 21 lis 2016 20:08

HWMonitor, udělej screen a vlož sem.

Tak po třetí... Co máš za sestavu? A proč používáš Windows z dob pravěkých?
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 20:23

AMD Phenom(tm) II X4 965 3,39 GHz,
3,25 GB Ram
NVIDIA GeForce GTX 460(podle ovladačů)

V příloze jsou teploty počítače, když je minecraft vypnutý
Přílohy
teploty.JPG

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 21 lis 2016 20:27

Pokud je to bez zátěže tak jsou ty teploty celkem vysoko. Jsi si jistý, že není chladič zanesený prachem? Je správně nasazený? Točí se ventilátor na chladiči?
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 20:34

Jediný co by mohlo zatěžovat PC je Antivir, a taky jsem před chvílí hrál minecraft, tak je to možná trošku rozhajcovaný.
Počítač jsem vysával cca před rokem a půl, takže zanešený zas tolik nebude, nasazený je správně, ventilátor se točí. Při velkých změnách teplot(když větrám pokoj) vydává počítač vrčící zvuk, jako kdyby hodně pracoval větrák, nebo disk.

Windows XP jsem na tomto PC používal již dříve a byl jsem spokojený. Pehříval se mi akorát ve stavu nouze, zřejmě když nebyly všechny komponenty aktivní... z toho usuzuji, že mi tam nějaký ovladač chybí, nebo je špatný, i když mě na to správce zařízení neupozorňuje.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 21 lis 2016 20:51

ve stavu nouze se přehříval, protože všechnu práci počítal procesor a ne grafická karta. Takže problém hledej tam.
1) zanesený chladič
2) špatný odvod tepla ze skříně
3) špatně nasazený chladič
4) špatná/žádná/moc teplovodivé pasty pod chladičem...

Zahoď ty Windows XP. U GTX460 a čtyřjádra je to opravdu na facku. A o RAMce ani nemluvím - hlavně u minecrafru.... Minimálně 1/3 výkonu ztratíš jen kvůli tomu systému... XP se vyplatí u opravdu starých a nevýkonných sestav, ne u toho co máš ty... Je to to samé, jako si koupit Ferrari a jezdit s ním po okresce...

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 21 lis 2016 21:02

nations112 píše:ve stavu nouze se přehříval, protože všechnu práci počítal procesor a ne grafická karta. Takže problém hledej tam.
1) zanesený chladič
2) špatný odvod tepla ze skříně
3) špatně nasazený chladič
4) špatná/žádná/moc teplovodivé pasty pod chladičem...


Jo tak mi vysvětli proč mi to před týdnem fungovalo na tom stejným PC? Hrál jsem Minecraft 10 hodin vkuse a ani jednou se mi počítač nevypnul. Takže to co píšeš je kravina. Pastu tam mám a chladič se mi za 7 dní asi nezanese(zas takový prase nejsem), špatně nasazenej taky není, protože jsem se ho od posledního čištění ani nedotk.

OS si ponechám stejný, protože mám aspoň originál a jsem na něj zvyklý. Vyšší výkon nepotřebuju kvůli kartám a minecraftu.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod nations112 » 21 lis 2016 21:10

Není žádná novinka, že chladič se může sám od sebe povolit a nebo že pasta může po čase přestat účinkovat. ;-) Minimálně touhle kontrolou bych začal, protože 74 stupnů v klidu není vůbec normální teplota. ;-)
A to ani nemluvím o tom, že na ovladače si použil nějaký shit program, takže bůhví v jakém stavu celý systém + ovladače máš.

Co se týče XP, tak ti říkám jen fakt. V době, kdy jde sehnat W7 za 3 stovky opravdu jen blázen s takovou sestavou zůstává na mrtvých XPčkách, které nedokáží daný výkon často vůbec využít. A věř mi, že minimálně v Minecraftu bys ten rozdíl viděl ;-) Ale tak tvoje věc.. Jenom si uvědom, že používáš systém z roku 2001 - To jsou časy, kdy se prodávaly Pentium III / IIII
Naposledy upravil(a) nations112 dne 21 lis 2016 21:17, celkem upraveno 3 x.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů