Zpomalený internet - špatná síťová karta.. Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

NeJPatrik
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zpomalený internet - špatná síťová karta..  Vyřešeno

Příspěvekod NeJPatrik » 03 lis 2017 22:31

Zdravím, mám na vás dotaz ohledně internetu. Jestli jsem ho zařadil do špatné části fóra, tak se omlouvám :D
Mám optický internet 200 Mb/s, překvapivě místy přes wifi až 196 Mb/s. Jenže problém spočívá v tom, že takové rychlosti dosáhnu maximálně tak na iPhonu nebo na čemkoliv jiném. Na mém notebooku se dostanu na rychlost 30 Mb/s, tedy něco kolem 3-4 MB/s. Ať už jsem zkoušel cokoliv, nic nepomohlo. Samozřejmě přes kabel jsem to zkoušel (kvalitou je přijatelný) - u toho mi vychází téměř podobná rychlost. V čem je tedy problém? Mám podezření na špatnou síťovku, ale nevím to jistě.
Jedinou zajímavou věc na kterou jsem přišel - ve správci úloh je docela vysoká propustnost (několikanásobně vyšší než je reálná při stahování). Ale v tomto se neorientuji, asi je to obvyklé.

Doplňující údaje: adaptér: qualcomm atheros ar956x, ne moc šťastné win 10 a bohužel pouze 4gb RAM...
Chápu, že jsem nejspíše poskytl málo informací, ale žádám o nějaké typy, čím by to mohlo být, vyzkouším vše, co bude v mých silách ;).

Díky, Patrik

Reklama
SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod SpaceExplo » 03 lis 2017 23:00

Hmm, omlouvam se, ale v tom co jsi napsal mam fakt dost zmatek:
- co znamena: "takové rychlosti dosáhnu maximálně tak na iPhonu nebo na čemkoliv jiném" - na cem jinej to jeste funguje?
- co znamena: "Na mém notebooku se dostanu na rychlost 30 Mb/s" - pripojen jak?
- co znamena: "Ať už jsem zkoušel cokoliv, nic nepomohlo" - co jsi zkousel?
- nechapu: "Samozřejmě přes kabel jsem to zkoušel (kvalitou je přijatelný) - u toho mi vychází téměř podobná rychlost." - proc je kabel kvalitou prijatelny? A rychlost je podobna cemu?
- "Mám podezření na špatnou síťovku, ale nevím to jistě." - sitovku LAN/RJ45 nebo WiFi?
- "ve správci úloh je docela vysoká propustnost" ve spravci uloh je videt co presne pri cem presne?

"typy":
- zkus do laptopu na zkousku pripojit usb-wifi-dongle (adapter) a odzkouset rychlost pres nej
- pokud jsi na wifi, zkus s laptopem chodit ruzne po byte/dome a sleduj rychlost, zda se nejak meni
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

NeJPatrik
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod NeJPatrik » 04 lis 2017 18:46

SpaceExplo píše:Hmm, omlouvam se, ale v tom co jsi napsal mam fakt dost zmatek:
- co znamena: "takové rychlosti dosáhnu maximálně tak na iPhonu nebo na čemkoliv jiném" - na cem jinej to jeste funguje?
- co znamena: "Na mém notebooku se dostanu na rychlost 30 Mb/s" - pripojen jak?
- co znamena: "Ať už jsem zkoušel cokoliv, nic nepomohlo" - co jsi zkousel?
- nechapu: "Samozřejmě přes kabel jsem to zkoušel (kvalitou je přijatelný) - u toho mi vychází téměř podobná rychlost." - proc je kabel kvalitou prijatelny? A rychlost je podobna cemu?
- "Mám podezření na špatnou síťovku, ale nevím to jistě." - sitovku LAN/RJ45 nebo WiFi?
- "ve správci úloh je docela vysoká propustnost" ve spravci uloh je videt co presne pri cem presne?

"typy":
- zkus do laptopu na zkousku pripojit usb-wifi-dongle (adapter) a odzkouset rychlost pres nej
- pokud jsi na wifi, zkus s laptopem chodit ruzne po byte/dome a sleduj rychlost, zda se nejak meni



Tak tedy znovu :D
Funguje to na všech zařízeních (zkoušel jsem iPhone a iPad, tudíž se dá vyvodit, že problém nejspíše nebude v samotném internetu)
Připojen přes wifi, ale ta na to nemá vliv, protože přes síťový kabel je rychlost podobná, maximálně se může zlepšit ping.
Zkoušel jsem připojit další router, ale logicky to nemá smysl, když přes kabel jede stejná rychlost. Dále jsem zkoušel měřit rychlost přes několik na sobě nevázaných stránek na měření rychlosti. Dále jsem zkoušel stahovat kupříkladu přes torrent nebo steam, abych se pokusil vytěžit nejvyšší možnou rychlost, ale žádná změna (v rychlosti) se nekonala.
Kabel kvalitou přijatelný :D = kabel, který má určitě základní stínění, tedy max. rychlost neovlivní při 200 Mb/s internetu.
Síťovku jsem měl podezření na wifi, ale když je rychlost neměnná - ať už přes kabel nebo wifi, TAK SI NEVÍM RADY, ČÍM TO TEDY MŮŽE BÝT. Jestliže přes wifi je maximální rychlost kolem 30Mb/s a přes kabel taky, tak nevím, zda-li může špatná LAN sít. karta ovlivnit i příjem přes wifi.[image][/image]
V "typům": dongle jsem zkoušel, rychlost se neměnní, zkoušel jsem změnu pozice, neměnní (jak jsem psal výše, přes kabel je rychlost stejná)

*Doplňuji: Je mi jasné, že rychlosti 44 MB nedosáhnu, ale 3-4 MB je dle mého názoru slabší download na 200 Mb/s internet...
Přílohy
spravceuloh01.PNG

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod ChrisTaylor » 05 lis 2017 09:30

  • Jaký je to notebook, tedy značka a název?
  • Pokud jsi zkoušel ethernetový kabel, jaká to byla kategorie - Cat. 5, Cat. 5e či Cat. 6? Jestli to byl Cat. 5, tak ten už tě limitoval svojí maximální propustností, tedy 100 Mbps, ale pokud to byl Cat. 5e či Cat. 6, tak ty už mají maximální propustnost 1 Gbps, což by poté bylo v pořádku.
  • Jaký máš router, tedy značku a název? Má tvůj router gigabitové porty? Jaké síťové standardy IEEE 802.11 (Wi-Fi) podporuje? Síť je 2,4 GHz či 5 GHz? Je totiž vidět ze screenshotu, že ti to jede standardem 802.11n, který umožňuje „až“ 600 Mbps, ale reálně ty rychlosti jsou o dost nižší.
Obecně přes Wi-Fi nedosáhneš větších rychlostí jak přes ethernetový kabel, více ti to prostě nedá. Také mám přes xDSL internet o rychlosti 100/10 Mbps, ale přes Wi-Fi mi to více jak 30/10 Mbps nedá, a co s tím nadělám.

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod AdrianR » 05 lis 2017 09:37

Ako je vidieť z priloženého obrázka WIFI karta má maximálnu rýchlosť pripojenia 54Mb/s. A ti je jej limit. Prakticky ale vždy ide trochu pomalšie, takže to ako ide podľa obrázka je normálne. Ak potrebuješ rýchlejšia pripojenie asi iného východiska ako kúpiť rýchlejšiu WIFI kartu nebude. Alebo je možné, že je nastavenie karty obmedzené na 54Mb/s a to by malo dať prestaviť v nastaveniach karty. Navyše sa pod týmto označením vyrába viacero prevedení s úplne odlišnými vlastnosťami. Takže riešenie je závislé aj od prevedenia karty.

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod SpaceExplo » 05 lis 2017 11:00

@NejPatrik: stahni si LiveCD/DVD nejakyho Linuxu, hod na USB nebo CD/DVD, nabootuj do toho a zkus rychlosti pres LAN a po WiFi -> tim vyloucis nebo potvrdis vliv Windows.
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod petr22 » 05 lis 2017 11:05

Jak je videt z prilozeneho obrazku, karta ma maximalni rychlost pripojeni 600 Mbit/s.

Kartu ktera nepodpruje Nko si snad nikdo nedovoli dneska prodavat.

Otazka je, proc se karta ktera podporuje i N-ko pripojuje jako G-cko s maximalni rychlosti 54 Mbit/s.

NeJPatrik
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalený internet - špatná síťová karta..

Příspěvekod NeJPatrik » 05 lis 2017 17:57

Ok, právě teď jsem zkusil dát notebook vedle modemu, samozřejmě rychlost přes wifi kolem těch 4 Mb/s. Pak jsem vzal nějaký krátký (0,5m) od routeru, co mi leží doma. Zkusil jsem to zapojit a naměřil jsem kolem 70 Mb/s, z toho vyplývá, že kabel, který jsem používal do teď, je nekvalitní (asi ta nižší třída). Když nad tím přemýšlím, je to docela logické, notebook mám obvykle docela daleko od modemu, tudíž jsem měl asi 15m. Za tento omyl se tedy omlouvám, moje chyba, že jsem si to neuvědomil.
Já bych to už asi nejspíše uzavřel, pochybuji, že i tento kabel má nějakou zázračnou kvalitu. Co mi akorát vrtá hlavou, že si někdo dovolil vůbec do notebooku v cenové kategorii kolem 17-20 tis. dát takovou sr**** (wifi kartu). Samozřejmě, 20 tis. není nic moc luxusní, ale přece jen to není ta nejnižší kat. notebooků (v poslední době zjišťuji hodně nedostatků v mém NT, do této značky bych už znovu nešel - když jsem ho vybíral, vybíral jsem podle komponentů a měl jsem za to, že tato značka na tom není tak špatně. No opak je pravdou. Uvádět název této značky nechci, jenom dodám že ve výslovnosti se objevuje anglické hanlivé slovo :) ) Úsměvné je to, že i přes toto znatelné zrychlení mi jede na některých zařízeních internet rychleji, než na nt přes kabel. Ale to už je věc kabelu.
ŘEŠENÍ (vady): ŠPATNÝ KABEL - TEDY NIŽŠÍ KATEGORIE A SLABÁ WIFI SÍŤOVKA

Děkuji všem, kdo se do diskuze zapojili ;).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • HotSpot do PC z mobilu - síťová karta
    od sasshrek » 16 kvě 2023 10:28 » v Sítě - hardware
    2
    774
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 10:51
  • Špatná frekvence ram Příloha(y)
    od zik9 » 24 pro 2023 21:33 » v Problémy s hardwarem
    14
    1622
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 14:06
  • Zpomalený počítač
    od David1233 » 23 pro 2023 23:27 » v Problémy s hardwarem
    2
    662
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 18:10
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5193
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2205
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů