Zasekávání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Heggy98
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zasekávání PC

Příspěvekod Heggy98 » 14 led 2018 19:41

Dobrý den,
Doufám že jsem založil téma do správného subfóra.
Můj problem je následující (pokusím se to napsat co neprimitivněji to půjde):
Dva měsíce zpátky, se mi začal zasekávat počítač (přidávám jeden můj velmi podrobný příklad);
Všechno v pohodě běželo, četl jsem si nějaké PDFko na hlavním monitoru, k tomu jsem měl zapnuté písničky a na druhém jsem monitoru jsem měl spuštěný Facebook na Google Chromu;
No a chtěl jsem například odpovědět na zprávu, ale ten "textbox" neodpovídal a pomalu se celý Google Chrome zaseknul (neodpovídal), tak jsem mezitím chtěl vypnout písničky v přehrávači s domněním, že Chrome rozmrzne. Tak jsem vypnul písničky, nebo alespoň jsem na tlačítko vypnutí písniček klikl (změnilo se na klasické přehrát) ale písničky pokračovaly dále, další klikání na tlačítko s písničkami nic nedělalo, tak jsem chtěl vypnout celý přehrávač, ale snažil jsem se beznadějně. Tak jsem chtěl všechno ukončit přes Správce úloh (zmáčkl jsem CTRL + ALT + DELETE), ale počítač nereagoval, ať už jsem klikal na co jsem chtěl, počítač zamrzl, po chvilce zamrzl i ukazatel myši. Po dvou minutách (někdy to je pět minut, někdy 10 sekund) co mi zamrzla myš, se všechno náhle "odmrzlo" - najel mi takový ten výběr kde je (Uzamknout, přepnout uživatele, správce úloh) prostě klasický CTRL+ALT+DELETE, a vše ostatní na co jsem klikl se odmrzlo.
Toto se dělo velmi často, dokud jsem se někde nedočetl, že to může způsobovat i Google Chrome - tak jsem jej nahradil jiným prohlížečem - Firefoxem. K mému nepochopení doopravdy problém přestal, teda alespoň na chvíli, po cca týdnu se stejný problém v různých situacích objevoval a bylo to opět častější a častější.
Tak jsem se naštval, přeinstaloval jsem celý operační systém s domněním, že tím problém vyřeším, ale má domněnka byla zklamáním - stejný problém přetrvával.
Tak jsem si původně myslel, že za to může buď disk nebo RAMky (protože vytížení RAMek a SWAPu bylo vždy velmi vysoké). - tak jsem začal vyřazovat RAMky (mám dvě, napsané v mé sestavě PC), prohazoval jsem je, zkoušel jsem jet pouze na jedné, potom pouze na druhé, bohužel neúspěšně, problém stále přetrvával.
Tak jsem zkusil disk s operačním systémem prohodit s jiným diskem (z původního Kingstonu HyperX Fury SSD 120GB jsem operační systém zkopíroval na Patriot Blaze SSD 60GB) a spustil jsem počítač - problém přetrvává.
Můžete mi prosím někdo poradit co s tím? V příloze posílám nějaké benchmarky co se mi povedly udělat, jinak jsem docela v koncích :-(
Přílohy
stabilitytest.png
gpgpu.png
diskbench.png
cpuid.png
cachemem.png

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekávání PC

Příspěvekod xbs » 14 led 2018 20:22

tak mohlo by to bejt třeba nedostatkem paměti, prohlížeče jí dokážou sežrat hodně, zvlášť gdyž je pootvíranejch mraky oken... mrkni do správce úloh na vytížení RAM při té popisované situaci, případně písni kolik GB máš, nigde sem se to z těch skreenů nedočet...

Heggy98
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekávání PC

Příspěvekod Heggy98 » 14 led 2018 20:26

xbs píše:tak mohlo by to bejt třeba nedostatkem paměti, prohlížeče jí dokážou sežrat hodně, zvlášť gdyž je pootvíranejch mraky oken... mrkni do správce úloh na vytížení RAM při té popisované situaci, případně písni kolik GB máš, nigde sem se to z těch skreenů nedočet...

Omlouvám se, myslel jsem že se automaticky PC sestava připíše:

CPU - AMD FX-6350 Six-Core (3,9GHz)
GPU - AMD RADEON [TM] R9 380 SERIES
RAM - (2x Kingston 4GB DDR3)
Mainboard - MSI 970A-G43 3.0
Headset - Razer Kraken Pro Black

Takže 8GB celkem, což si myslím si že je celkem dost. :|

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekávání PC

Příspěvekod xbs » 14 led 2018 20:36

8GB by mělo bejt dostačující, ale mrknul bych stejně do správce úloh při tý popisovaný situaci esli tam nebude vytížení jinde, může to bejt samozřejmě i HW problém, zvlášť pokud se tak děje i po přeinstalaci... těžko říct, udělej výše zmíněný a pak budem možná chytřejší...

Heggy98
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekávání PC

Příspěvekod Heggy98 » 15 led 2018 00:32

xbs píše:8GB by mělo bejt dostačující, ale mrknul bych stejně do správce úloh při tý popisovaný situaci esli tam nebude vytížení jinde, může to bejt samozřejmě i HW problém, zvlášť pokud se tak děje i po přeinstalaci... těžko říct, udělej výše zmíněný a pak budem možná chytřejší...

Netuším jak jsem to dokázal, ale počítač po dalším formatování disku, přeinstalování Windowsu, doinstalování ovladačů a nainstalování nejnovějších aktualizací mi jede jako po másle, tak snad to tak i nadále vydrží. :-)

Heggy98
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekávání PC

Příspěvekod Heggy98 » 18 led 2018 22:17

Tak jsem zde opět a zase :-( .
Vyměnil jsem disk, připojil pouze jeden nový zformatovaný čistý disk k jinému SATA portu, odpojil jsem přídavný monitor (pro jistotu). Nainstaloval jsem čistý 64-bitový Windows 10.
Nainstaloval jsem všechny potřebné ovladače co po mě počítač vyžadoval (program SlimDrivers doporučuji) a pár věcí (Spotify, Officy a jednu hru) - vše legálně. Pár dnů počítač (asi dva) jel plynule, a dneska problém opět nastal, při čistém brouzdání po Chromu a poslouchání písniček. Obraz zamrzl (stejně jak jsem již poprvé popsal) a po pár vteřinách rozmrzl; následně na to zmizely texty v každém "Průzkumníku Windows" (kromě teda plochy) jak se mi dělo minule.
Nevíte někdo prosím, v čem by mohl být konkrétně problém? :-(.
Přidávám screenshoty jak to vypadalo předtím než jsem počítač restartoval.
Přílohy
27017094_2051951494831565_1676033680_o.png
26853325_2051952571498124_1760567986_o.png


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů