MSI RX 580 OC Armor a Resident Evil 2 (vysoké otáčky)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
picusek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

MSI RX 580 OC Armor a Resident Evil 2 (vysoké otáčky)

Příspěvekod picusek » 28 led 2019 10:57

Zdravím,

využil jsem toho, že mi k nové grafice dali Resident Evil 2 Remake zdarma - vyšel v pátek.

Stáhl jsem nejnovější ovladače optional se supportem přímo této hry.

A teď ten problém - i když AMD přímo dodává tikety k této hře k těmto grafikám, na úvodu se nastaví grafické nastavení na celkem nic moc detaily - spousta low, něco on, něco off a hlavně - výtěžnost grafické paměti 1,7GB / 0.00 - jakože z 0 dostupné gr. paměti, ale já vím že mám 8GB DDR5?!. Tak jsem ručně poštěloval skoro všechno na max (až na velikosti textur, jelikož všechno na max znamená potřebu 12,5GB grafické paměti - je toto normální?) Kažopádně s jakýmkoliv nastavením hra jede na rozlišení 2560x1080 60hz 80-90 fps, v náročnějších scénách výjimečně 50-60 fps, ale jinak se drží furt aspoň na 75fps. S V-sync logicky 60fps.

Pak jsem kontroloval teploty v HWinfo a zjistil jsem, že grafika jede ve stabilní teplotě 75°C, to je pro mě běžné, díky přidanému ventilátoru a vylepšené airflow procesor (ryzen 2600x) má max 63-65°C, spíš ale mezi 50-60°C. To je všechno prima.

Pak mě ale zarazilo, že grafika dosahovala 2700 otáček za minutu. Při BF 5 mi točí ani ne 1600ot/min při skoro nejvyšším nastavení. Co s tím? V žádné jiné hře tohle nedělá. Nemůže se grafika odpálit? Díky

Dodatečně přidáno po 9 hodinách 11 minutách 56 vteřinách:
Tak jsem na to kapnul - vysoke otacky vetraku nejsou otazkou vysokeho nastaveni, ale nizkeho nastaveni “recommended” a vypleho vsyncu, kdy grafika strili 200fps bere 135w, teplota uplne pohodovych 70st, vytizeni pameti 76%... kde je teda problem? Je to potreba resit? Cetl jsem ze ma problem spousta lidi s hispec pocitacema, je to zkratka neuplne optimalizovane.

Vim ze je to hloupy dotaz, ale muze nebo nemuze se karta poskodit pokud jedou vetraky skoro na 100%?

Krivka ventilatoru je naprosto v pohode, nechapu odkud grafika bere ten prikaz jet na vysoke otacky :(

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Moc vysoké vytížení GPU
    od FerdaFerda » 09 úno 2024 21:11 » v Hry
    4
    1182
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 18:35
  • Vysoké teploty procesoru Příloha(y)
    od filipo88 » 08 pro 2023 18:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    855
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 19:29

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů