Větráky graf. karty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Luc1el
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Větráky graf. karty

Příspěvekod Luc1el » 10 zář 2019 12:52

Ahoj, ještě včera jsem tu řešil problém s větráky na grafické kartě - opakované zapínání/vypínaní
https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=7&t=209877
Bylo mi porazeno, ať nastavim křivku v MSI Afterburner, což také pomohlo. Ale dnes, když jsem pustil počítač, tak se zase větráky zapínaly a vypínaly (teplota GK byla 30 stupňů). MSI Afterburner byl zapnutý hned po startu a byla nastavená stejná křivka. Musel jsem tedy manuální ovládání větráků vypnout a zase zapnout.
Teď je ale problém, že větráky se nevypnou ani když je teplota nižší než nastavená na křivce jak tomu bylo včera...Včera, když teplota nepřesáhla hodnotu na křivce, tak byly off
Nesetkal se s tím někdo a nedokázal mi poradit? Přikládám screen křivky, která je nastavena

burrr.jpg
AMD Ryzen 5 3600, PALiT GeForce RTX 3060Ti Dual, Kingston Fury Beast Black 32GB, MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550, Kingston A1000, M.2 - 480GB, Be quiet! Pure Base 500DX

Reklama
Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Skeleton » 10 zář 2019 13:12

Zkoušel jsi použít Agus - https://www.argusmonitor.com/en/index.php ? Jestli ne, naistaluj si ho a v záložce "GPU temp." vyber "Software controlled" nad tlačítkem "Curve" (ve kterém si uděláš křivku ventilátoru GPU) viz screen https://cdn.argusmonitor.com/images/pre ... reen04.png . Ještě doplním, že v nastavení zaškrntni pole, aby se zapínal i s Windows...
► Zobrazit spoiler

Luc1el
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Luc1el » 10 zář 2019 13:27

Tak jsem to nastavil, povolil spuštění po startu systému. Restartoval jsem pc a pořád stejný :/ Větráky se opakovaně zapínají.
Zkusím odpojit PC a grafiku vyndat a zandat jestli není třeba špatný kontakt někde, jinak už jsem bezradnej

dávám dva screeny, kde je vidět to vypínání a zapínání větráků
curv.jpg

curv 2.jpg
AMD Ryzen 5 3600, PALiT GeForce RTX 3060Ti Dual, Kingston Fury Beast Black 32GB, MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550, Kingston A1000, M.2 - 480GB, Be quiet! Pure Base 500DX

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Skeleton » 10 zář 2019 13:48

A Afterburner je vypnutý při startu? Aby se pak "netloukl" s Argusem... nemáš nainstalovanou nějakou utilitu od výrobce karty?
► Zobrazit spoiler

Luc1el
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Luc1el » 10 zář 2019 13:52

Nene. Měl Měl jsem jen Aorus, ale ten jsem smazal s Afterburnerem abych vyzkoušel jestli to takhle bude fungovat. Pak už vůbec nic nemám. Ale teď jsem zkusil vypnout Software controled a dal jsem zpět Bios controled a větráky se vypnuly. Tak to zatím takhle nechám a uvidím co se bude dít.
+ Kartu jsem zkusil vyndat a zandat, seděla i předtím perfektně, takže kontaktama by to nemělo být
AMD Ryzen 5 3600, PALiT GeForce RTX 3060Ti Dual, Kingston Fury Beast Black 32GB, MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550, Kingston A1000, M.2 - 480GB, Be quiet! Pure Base 500DX

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Skeleton » 10 zář 2019 16:18

Nezdá se mi moc pravděpodobný, že by BIOS měl něco společného s křivkou nebo profilem GPU FANu, vídím to tak, že něco (resp nějaký soft) se snaží regulovat FANy na tvojí GPU. Zkusil bych ještě aktualizovat ovladače GPU (jestli se tak už nestalo)...
► Zobrazit spoiler

Luc1el
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky graf. karty

Příspěvekod Luc1el » 10 zář 2019 16:38

V tom programu argus je defaultně nastavený BIOS controled, tak jsem to jen vrátil zpět právě. Až přijdu domů tak projedu celej comp. Ale ovladače bych měl mít nejnovější a do PC nic neinstaluju. Jen pár her, ale žádnou pirátěnou a nic podobného právě.
Spíš mi přijde divný, že včera to bylo po nastavení v tom afterburneru ok a po vypnutí zase zpět špatně :(

Edit: Tak po tom co jsem to v tom programu Argus přepnul na ten Bios - tedy základ a poté to vypnul, ani jsem to nedal už spouštět po startu systému tak Vše jede bez problému. Tudíž netuším co s tím je nebo bylo. Zatím nechám téma otevřené
AMD Ryzen 5 3600, PALiT GeForce RTX 3060Ti Dual, Kingston Fury Beast Black 32GB, MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550, Kingston A1000, M.2 - 480GB, Be quiet! Pure Base 500DX


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 26 hostů