Špatné čtení disku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Petron
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Špatné čtení disku

Příspěvekod Petron » 16 lis 2019 14:54

Ahoj všichni, potřeboval bych trochu poradit.

Dostal se ke mě na opravu cca 4 roky starý HP ProBook. Problém byl ve spouštění systému. Nekonečné přihlašování uživatele, nekonečně dlouhé "Vítejte", někdy naběhla plocha, ale nereagoval dolní panel, nastavení, správce úloh... (mohl jsem pouze procházet složky, otevírat obrázky, pdf atd.).

Ať jsem dělal, co jsem dělal, vždycky to někde takhle "zamrzlo". V tu chvíli byly pro mě vpodstatě 2 možnosti - vadný systém (pravděpodobně zase nějaká dokonalá aktualizace Windows 10 - vyřešil by reinstall windows), nebo vadný disk. Měl jsem doma jedno SSD navíc a řekl jsem si, že ho vyměním za ten starý a pomalý HDD (ať je vadný, nebo ne). Nainstaloval jsem načisto systém, všechno fungovalo - paráda.

No a teď to začíná být zajímavé. Do stolního PC jsem zapojil starý disk a přesunul jsem z něj zálohu na nové SSD. Systém naběhl, ale přesunutou zálohu neukazoval (dokonce i kapacitu to ukazovalo, jako kdybych tam nic nedal). Tak jsem v obavách, že jsem o zálohu přišel vyzkoušel disk opět zapojit do stolního PC a hle - záloha tam normálně byla a kapacita byla správně.

No a aby toho nebylo málo, windows zase začal zamrzávat a došlo to do fáze, kdy se nezobrazí ani přihlašovací obrazovka (nejde ani safe mode), oprava nefunguje, nemůžu nic dělat. Zajímavé je, že i instalačka windows (z flashky) ukazuje kapacitu špatně.

Nejsem žádný profík, ale během života jsem opravil desítky pc a notebooků a tohle je pro mě něco naprosto nového a upřímně nemám tušení, co s tím. Jediné co mě napadlo je vadný SATA řadič, nebo deska, vypadá to, že má ten notebook prostě problém se čtením disku, má někdo nějaký jiný nápad?

Jak už jsem psal, jedná se o HP ProBook a systém je Windows 10 (originální), použité SSD je Kingston A400 240GB, kdyby to někoho zajímalo.

Díky za jakoukoliv pomoc!

Reklama
Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatné čtení disku

Příspěvekod peta501 » 16 lis 2019 15:58

To s tou flashkou a instalaci windows se spatnou kapacitu bych neprepisoval ntb.
Stalo se mi to taky, 16gb flashka se hlasila v dalsim pc jako 250mb - ackoliv byla uplne prazdna, bylo to zajimavy.

Format pres windows ji taky dokazal naformatovat jen na 250mb az us easy part manager mi ukazal ze tam nebylo alokovanejhc asi 14,5gb :idea:

Zajimavy je ze to ze zacatku funguje vse normalne, spis bych v tom hledal nejakou sw chybku (aktualizaci, soubor, pricinu)
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatné čtení disku

Příspěvekod ITCrowd » 16 lis 2019 16:09

Tak si nech na tom ssd ten čistý systém.
Nejspíš máš v té záloze virouše.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Petron
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatné čtení disku

Příspěvekod Petron » 16 lis 2019 19:01

Projel jsem to Avastem a ve stažených souborech vážně něco našel, tak možná to byl vážně celou dobu "jenom" vir, disk jsem naformátoval a systém instaluju ještě jednou. Pak to zkusím několikrát vypnout a zapnout a uvidíme. Jestli i zítra naběhne bez problému, tak to asi bylo tím.

Zatím díky a dám vědět, jak to dopadlo.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 45 minutách 36 vteřinách:
Tak notebook jsem několikrát vypnul a zapnul, restartoval, aktualizoval, zase vypnul, zapnul a prostě nic, všechno funguje. Disk jsem vyndal, připojil zase ke stolnímu PC (jako sekundární disk, nespouštěl jsem z něj systém), zkusil na něj nahrát část zálohy, vrátil zpátky a stejný scénář - složka se zálohou, kterou jsem tam přes stolní PC přidal není vidět, během chvíle přestala fungovat dolní lišta a předpokládám, že to zase půjde stejným směrem.

Vážně to vypadá, že je nějaký problém v těch souborech, jak je ale možné, že když disk zapojím do stolního PC, vytvořím na něm složku "Záloha" a do ní nahraju soubory, na notebooku nevidím ani tu složku?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Televize Philips a špatně párující se soundbar
    od Edom » 13 lis 2023 17:31 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1005
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 15:00
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2657
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26
  • Pomoc s výběrem SSD disku
    od eli125 » 25 dub 2023 12:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1177
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 15:07
  • Více OS na jednom disku
    od fafejt » 18 dub 2023 23:54 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1475
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 09:10
  • Aktivace Windows po změně disku Příloha(y)
    od JanC » 15 říj 2023 20:32 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3982
    od JanC Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 08:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů